o závodech

04.07.2012 - Pavel Horálek

V sobotu 30.6. proběhlo 1.ročník cykloorientačního závodu Ztracené Kobylky. Zázemí jsme měli ve vodácky známém kempu Kobylka v Liblíně, kde dle možností bylo dostatek všeho potřebného. Předpověď počasí slibovala pěknou výheň, což se také potvrdilo. Na startu bylo 84 dvojic, či v případě nemladší kategorie trojic. Všichni byli v očekávání, protože závod se konal v MTBO neznámém terénu v okolí Berounky a Střely. Jako stavitel trati jsem napjatě čekal v cíli na ohlasy závodníků. Trasa zavedla účastníky na zříceniny hradů Krašov a Libštejn, na kopec Radeč, k přívozu Nadryby i na spoustu dalších nádherných míst, kterými je tento kraj přímo prošpikovaný. Spousta závodníků volila neotřelé postupy a teplo využívala k brodění řek téměř všude, kde se dalo, jakož i pomoci vodáků při převozu kol z jednoho břehu na druhý. Jako bonus jsme vytvořili 3 investigativní kontroly, které nebyly v mapě a musím říct, že jsme dostali od účastníků kladnou odezvu na jejich zařazení. Hojně byla využívána hlavně poslední z nich, kdy se musela přebrodit Berounka v kempu, vzhledem k 32°C to bylo pro účastníky příjemné zakončení závodu. Pro děti jsme měli připravené soutěže v centru závodu, škoda jen, že jich nebylo více. Víme už, že příští rok musíme udělat separátní závod pro kategorii Pidilidi, bohužel jsme špatně odhadli jejich možnosti, tím pádem mohli sesbírat pouze omezený počet kontrol. Závod ovládli místní borci z týmu Plzeňská smršť Lukáš Lexa a Jan Václavík. Ti ovládli i noční soutěž na afterparty. Je vidět, že se umí i dokonale bavit. Dále jsme přivítali i stavitele tratě na BA 2012, doufám že načerpali inspiraci.
Co říci závěrem, před ľ rokem jsme se se Zdeňkem potkali na akci Pytlákova Schovanka, slovo dalo slovo a tuto sobotu jsme organizovali náš 1.závod. Tento kraj nabízí téměř nekonečné množství míst, která stojí za to vidět, je velmi řídce obydlený a ´´neposkvrněný´´ velkoměstským dopadem. Navíc 2 řeky umožňují spousty strategií kudy jet. Terén opravdu bikový a náročný o převýšení ani nemluvě. Závěrem chci poděkovat všem účastníkům našeho 1.ročníku za to že dorazili a strávili s námi sobotu a všem našim sponzorům za podporu a možnost zorganizovat tuto akci. 50 Kč ze startovné každého účastníka jde na projekt výcviku psů pro nevidomé Pomocné Tlapky.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.71   images/ga_count.png 439

1.ročník MTBO Ztracené Kobylky okem pořadatele

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 5
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif