reportáže

20.05.2014 - Jiří Březina

„Jak bylo?“ „ Deštivo.“ „ Co trať?“ „ Deštivá.“ „ Co Váš výkon?“ „Deštivý.“ „Znáte jiné slovo, než déšť?“ „ Ano……. prší.“

 

Tento fiktivní rozhovor mě napadl chvíli po startu čtvrtého ročníku Jihlavské 24 mtb (jinak první ze závodů Dema československém seriálu 24 hodin MTB ročníku 2014) a nerozplynul se do smutného konce. Trať oproti minulým rokům doznala z důvodu rekonstrukcí historické části města několika změn a zkrácení cca o 1,5 km. Vynechán byl atraktivní úsek po hradbách a sjezd schodů nejen přímo u zahrádky restaurace, ale i kamenných směr park nad Zoo. Pořadatelé však připravili další neméně atraktivní pasáže: sjezd dřevěných schodů z kamiónu na náměstí; úsek Džungle, který se později změnil v bahenní lázně, včetně přilehlé louky atd. Hodinu před startem začalo pršet (tak jak proklamoval „norský“ satelit) a prakticky nepřestalo až do konce…..

 

foto/_0000124216.jpg
V Jihlavě jsme se sešli po roce opět v silné sestavě: Evča (Cyklo Klub Kučera Znojmo), Kamil (Dres.CZ), já a Pája (BS Bike Motolevel team) a kluci do dvojky Open, Marek a Libor (Profibaustoffe Brno), kteří zajeli nejlepší výsledek naší grupy. Čtvrté místo v kategorii -2 tým muži open- je velmi slibným vykročením do seriálu. Bohužel, tentokrát šlo o výsledky až v hodně zadní řadě. Kamil s Evčou zabalili kolem čtvrté, já s Pavlem kolem půl deváté večer a dvojka dojela až do brzkého finále. Na trati, rozmáčené soustavným deštěm a několika sty pneumatikami, šlo nejen o materiál, ale postupem času i o zdraví (osobně jsem spadl hned v druhém kole na dřevěném mostku a poté už nic - paradox). Vzpomínky na Drásala roku 2004 byly najednou hodně živé. I plechy se dá brzdit; i bez špic v kole se dá jet; ale když se vše spojí v jedno na bahnitém sjezdu, tak děj se vůle pekel….. Pořadatelé pohotově přikročili k zrušení některých úseků, které stáhli na asfalt. Jinak parádní singl před a kolem Staré plovárny se nahradit nedal. A to rozhodlo o tom, že v noci rozhodně jezdit nebudu. Za sebou jsem měl prasklou špici zadního kola, včetně stání fronty u myčky (samo sebou v dešti) a vzadu jsem cítil „Drásala 2004“. Protože jsem do poslední chvíle vozil jen návleky na kolena, tak odstříknutí bahna z holení a lýtek vysokotlakou wapkou stálo za všechny masáže a depilace. Navzdory všem hnojům, se mi závod po fyzické stránce dařil a držel jsem poměrně slušné tempo. Řekl bych, že i Pája si nevedl špatně. Škoda počasí. Nejsme však Rusové, Číňani a dokonce ani Američani, abychom uměli poručit větru a dešti.

 

foto/_0000124214.jpg
V 23:00 jsme zalehli do auta (to už Kamil s Evčou dávno chrněli) s tím, že ráno vyměním desky, promáznu řetěz a vyrážím/e na trať. Jak jsem řekl, tak udělal. V 5:30 ze servisováno, naladěno, nadrženo a ……… Během půl hodiny servisování kolem mě neprojel závodník? A auto Marka a Libora pryč? Divný. Zajedu k cíli a na světelné tabuli svítí vysvětlení: ZÁVOD ZRUŠEN. Dozvídám se, že z důvodu bezpečnosti závodníků, byla 24 hodinovka v 00:45 ukončena. Ve své podstatě jsme tento průběh očekávali. Když v takovým marastu jedete 80 - 120km maraton, tak budiž. Ale 24 hodin………? Ještě k tomu za náma přijela stejně jako vloni Jitka, natěšená na nějaký „umělecký“ fota. Zůstalo tak bohužel jen u focení balení.

 

foto/_0000124215.jpg
S Pájem jsme cestou zpět konstatovali, že trojkombinaci mizerných víkendových akcí (Lysá hora 24, soustřeďko Jeseníky, Jihlavská 24 mtb) je určo odzvoněno a za tři týdny v Žilině se příroda smiluje (teda Fatra). Takže vlastně pohoda……….a další nezapomenutelný zážitek.

 

Výsledky + web závodu: http://www.jihlavska24mtb.cz/s/novinky


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.04   images/ga_count.png 1036

Jihlavská 24 MTB, 17.-.18.5.2014

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 27
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif