reportáže

10.06.2014 - Jiří Březina

Konečně teploučko (?)

 

7 km okruh nedaleko Žiliny, na úpatí Kysuc a s parádním výhledem na protilehlou Malou Fatru, pokládám za fyzicky nejnáročnější z mnou absolvovaných 24 hodinovek. Zvl᚝ bych vyzdvihl výjezd po louce, který se odehrává/al za přímé asistence slunce.
Na Slovensko, stejně jako do Jihlavy, vyráží stejná, velmi silná sestava - já, Pája (BS Bike Motolevel team), Evča (Cyklo klub Kučera Znojmo), Kamil (Dres.cz), Marek+Libor (Profibaustoffe Brno). Již po cestě do kempu Nižné Kamence, zázemí závodu (velmi pěkné, se vším, co závodník potřebuje před/během/po závodě), nám počasí naznačuje, že o víkendu nesprchne. Rutinní rozložení žlutého přístřešku Author, poznávacího znamení, i v nočních hodinách, trvá pár minut. Stejně jako registrace, příprava kol, oblečení, jídla.

Na start se staví zhruba dvoustovka bikerů a bikerek. Startujeme od našeho stanu, páč to máme 5 metrů ke startovní čáře. Nikam se nehrneme, stejně u mostku přes řeku Varinka bude „špunt“. Okruh v Belé se od loňska nezměnil, víme co a jak. Podobné to bylo s počasím. S rozvahou a hlavně tekutiny. Jen Mara s Liborem byli trošku vyplašení z našich keců kol tratě. Vzhledem k tomu, že naše malá výprava byla poměrně výsledkově úspěšná, tak zkusím heslovitě popsat, jak jsem jednotlivý členy viděl při krátkých setkáních na trati, bufetu, nebo depu.

Evča (Eva Syslová, 1. kat. ženy open, 18. celkově) - v jihlavským reportu jsem ji označil za jednu z hlavních favoritek ženské kategorie. Vítězstvím na dnešním závodě se určitě přesvědčila o správnosti volby jezdit sóla. Vedro ji nesvědčí, kopce taky ne, její síla - sjezdy a hlava. Na trati jsem ji téměř nepotkal, v depu vypadala v poho vyjma konce, kdy se dostavily žaludeční problémy. Luxusní náskok jí dovolil si k závěru „orazit“.

 

pan Pánek (Kamil Pánek, 14. kat. muži open, 24. celkově) - do večera jsem viděl hlavně jeho záda (a slyšel jeho pověstné: ….pič.!), ale tušil, že noc dávat nebude, což se dle pravidelně nadouvajícího spacáku potvrdilo. I přesto dal slušných 31 kol. Štval mě hlavně na rozbitých rovinatých pasážích na svým 29“ Scoáckým fullovi.

 

Pája (Pavel Horák, 7. kat. muži open, 13. celkově) - skokan sezóny? Uvidíme. 36 kol (252 km) a 7.místo v Open kat. je víc než dobrý. Rozvážný tempo, nastavil si systém, který v podstatě dodržoval, veselá nálada, k závěru podpořená zdravotní výdrží a umístěním. Zajímavý poznatek z trati - z přilehlé silnice v nočních hodinách zaslechl „skandování“ jednoho z „příznivců“ ultra ježdění: ko-ko-ti !!!

 

Mara + Libor (Srubek Libor a Mička Marek, 3. kat. 2 tým muži open, 3. celkově) - nováčci na 24 hodinovém poli, v Jihlavě z nás vydrželi nejvíc, tady sváděli krutý boj o bednu až do poslední chvíle. Libor byl zdravotně indisponován, naštěstí bez problému. Mara byl tahoun týmu, na trati mě v první části párkrát pojel. Druhý den tlačil „panelku“, takže jsem jednou zaslechl nemístnou poznámku, abych slezl, že se cítí trapně. Kluci dupou, mají naježděný, jsou v pohodě, jen tak dál.

 

Já (Jiří Březina, 3. kat. muži 40-54, 9. celkově) - i přes poměrně labilní psychiku a dozvuky z loňských dvou t잚ích pádů, mi závod vyšel nad očekávání. Dal jsem bacha na vedro (došlo mi až po 9 hodinách, oproti loňsku posun o 3 hodĄky). Jinak vyjma žaludku, dvou pádů (jeden pro pobavení pana Pánka před závodem), křečí v předloktí a prstech, boje o bronz, vedra, dusna - pohoda. Obhajoba loňského umístění byla urputnější, takže jsem namotal o dvě kola víc, než jsem chtěl. Na borce přede mnou jsem moc neměl. Kristan (51 kol!!!) je jiná dimenze, i když jsem jej několikrát předjel, na jeho strojového tempo nemám. Romanovi Vágnerovi to určo vrátím. Jindy…….

 

Vyjma dvou těžkých zranění a nějakých blbů, kteří si zkracovali tra (ach jo!!!), se závod vydařil. Slovenští pořadatelé jsou fajn, super prostředí, zázemí, péče. Jen ta muzika by mohla být trošku ostřejší! Těším se na zářijové další slovenské klání u Malacek. Hlavně protože jej pořádá právě můj sok v kategorii Roman Vágner.

 

Odkaz na web pořadatele, vč. výsledků: http://www.bikepoint.sk/festina24/propozicie/


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.63   images/ga_count.png 1050

Festina 24 hodín MTB, Belá Nižné Kamence, Žilina, Slovensko, 7.-.8.6.2014

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 13
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif