pozvánka

21.08.2018 - Tomáš Kellner

Poslední prázdninovou sobotu 1.9. opět nastává čas, který si již šestým rokem rezervuje tým MMB Třebenice k pořádání stále více oblíbeného, ale i náročného závodu horských kol s názvem Kolmo Kolem Komína. Jedná se o nefalšovaný MTB závod, kterého se mohou zúčastnit jak naprostí hobby jezdci, tak i zkušení závoďáci. Závod je ale především určen pro širokou veřejnost.

 

foto/_0000125324.jpg

 

Trasa závodu
Závodní okruh je veden po lesních a polních cestách, případně uzavřených asfaltových cestách kolem třebenické dominanty – zříceniny hradu Košťálov. Podle ohlasů z předešlých ročníků se jedná o „návrat ke starému dobrému bajkingu“.

 

Závod je rozdělen do dvou výkonnostních kategorií, Hobby a Elite, přičemž kategorie Elite absolvuje závodní okruh hned dvakrát. Kategorie Hobby pouze jednou. Délka jednoho závodního okruhu je cca 14km s převýšením cca 360m. Zdá se vám to málo? Vůbec ne! Již na prvním kilometru hned po zaváděcím okruhu Třebenicemi zavede trať závodníky do oblíbené, ale také velmi obávané sekce – do výjezdu „Brutál“ s délkou 600m a převýšením 110m. V druhé polovině prvního okruhu pak na závodníky čeká vrchařská prémie. Ale nemusíte se bát, na trati jsou také dva sjezdy, kde si ale zrovna dvakrát neodpočinete.

 

foto/_0000125325.jpg

 

Není to moc náročné?
Zdá se vám trať příliš náročná? Vůbec se nemusíte bát. Pro plno účastníků je Kolmo Kolem Komína prvním absolvovaným závodem v životě, na který se všichni rádi vracejí. Kolmo Kolem Komína není totiž pouze o tom, zajet nejlepší výsledek, ale především o pohodové a přátelské atmosféře a skvěle stráveném sobotním odpoledni s přáteli a ostatními sportovními nadšenci.

 

Afterparty
Letošní ročník nebude pouze o horských kolech. Pozávodní afterparty odstartuje teplická kapela ETHERY, která skládá vlastní písně a nedrží se stylových škatulek. Pro milovníky stylového škatulkování je ale nejlépe vystihuje škatulka Alternative rock.

 

foto/_0000125326.jpg

 

Časový harmonogram závodu
12:00 - začátek prezentace
14:00 - start závodu ELITE (2 okruhy) i HOBBY(1 okruh)
16:30 - vyhlášení výsledků
16:45 - losování cen v tombole
17:00 - afterparty s kapelou ETHERY

 

Více informací a online přihlášku naleznete na www.mmbtrebenice.cz


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.67   images/ga_count.png 55

Kolmo Kolem Komína – MTB tip na poslední prázdninovou sobotu.

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 21
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif