reportáže

28.06.2006 - Martin Bali-Jenčík

V sobotu startuje ve Štrasburku 93. ročník „Staré dámy“ a již třetím rokem ji významně podporuje také 111letá česká automobilka. Pojďme si tedy v předvečer nejslavnějšího cyklistického závodu představit tuto úspěšnou symbiózu a některé podrobnosti k Tour de France 2006.

 

Spojení obou legend je symbolické. V roce 1895 založili v Mladé Boleslavi pánové Laurin a Klement malou továrnu na jízdní kola, ze které se časem stala světová automobilka. Ta uzavřela partnerství s organizátory Tour de France, které začalo fungovat v roce 2004.
„Nejen s ohledem na historii firmy, která nás spojuje s jízdními koly, má sponzoring cyklistiky pro naši značku velký význam,“ říká Fred Kappler, člen představenstva Škody Auto pro prodej a marketing. „Cyklistika je jednou ze tří nejčastějších volnočasových aktivit lidí, a tím vytváří pojítko k našim zákazníkům.“
ŠKODA AUTO je oficiálním partnerem Tour de France a také poskytovatelem vozů. Těch bude nasazeno přes 170. Jde o vozy Fabia, Octavia a Super, které přepravují vedle šéfů závodu i všechny členy organizačního štábu spolu s mnoha partnery a novináře. Každé vozidlo absolvuje 8000 – 10000km. „V letošním roce se vydá na Tour de France také Roomster a podpoří v první linii naši reklamní karavanu,“ říká Mike Koeppe z oddělení marketingu. „Letošní marketingová komunikace týkající se cyklistiky a Tour je úzce spjata právě s Roomsterem.“
Podpora cyklistiky se neomezuje pouze na Tour. ŠKODA AUTO je partnerem i dalších závodů, např. Paříž-Nice, Paříž-Roubaix nebo Lutych-Bastogne-Lutych. Letos se také podílela na znovuobnovení Závodu míru.ŠKODA podporuje prostřednictvím svých importérů 9 z 20 týmů série UCI Pro Tour:
Crédit Agricole, Gerolsteiner, Discovery Channel, Team CSC, Saunier Duval – Prodir, Lampre – Fondital, Team Milram, Rabobank, Phonak

 

Mladoboleslavská automobilka rovněž sponzoruje doprovodné technické týmy firem SHIMANO a MAVIC, které mají v průběhu závodu za úkol servis a opravy kol.O letošním ročníku Tour de France bylo již v jiných médiích napsáno takřka vše, proto si uvedeme pouze ve stručnosti některá zajímavá fakta:

 

- odhadovaný počet diváků na trati: 15 miliónů
- 2000 hodin živého vysílání v téměř 190 zemích světa (76 TV kanálů)
- 2 miliardy diváků u obrazovek
- 4500 lidí z řad organizátorů, sportovních týmů a zajištění závodu
- 21 týmů po 9 jezdcích (v pátek se ovšem rozhodne o účasti Astana-Wuerth)
- 45 doprovodných motocyklů
- přes 25 000 příslušníků policie a armády
- 1900 zástupců médií
- 311 titulů nebo mediálních agentur
- 45 fotografických agenturTrasa:
Podrobnosti k jednotlivým etapám na oficiálních stránkách závodu: http://www.letour.com/2006/TDF/presentation/us/parcours.html

 

foto/_0000011562.jpg
Tour de France začíná v sobotu 1.července a trvá do neděle 23.července 2006. Bude tvořena úvodním prologem a 20 etapami v celkové délce skoro 3 600 km.
20 etap má následující profily:
* 9 rovinatých,
* 4 středně těžkých,
* 5 horských,
* 2 individuální časovky.
Rozhodující aspekty závodu:
* 3 horské dojezdy,
* 2 dny odpočinku,
* 116 km časovek včetně prologu,
* 22 vrchařských prémií,
* 9 nových etapových měst: Obernai, Saint-Grégoire, Saint-Méen-le-Grand, Cambo-les-Bains, Val d\'Aran - Pla-de-Beret, Montélimar, La Toussuire Les Sybelles, Saint-Jean-de-Maurienne, Antony.

 

Tour de France povede nejen přes Francii, ale i Německem, Lucemburskem, Nizozemskem, Belgií a Španělskem.

 


Připraveno s využitím materiálů z www.letour.com a novin zaměstnanců ŠKODA AUTO – Škoda Mobil (zvláštní příloha věnovaná Tour de France vyšla 23.6.2006).

 

Více informací také na: http://www.bikebase.cz//racen.php?ARTICLES&RACEID=246Fotky - © 2005 ŠKODA AUTO a.s. a Société du Tour de France (mapa):


foto/thumb/0000011562.jpg
Trasa Tour de France 2006
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.98   images/ga_count.png 1601

Tour de France a ŠKODA AUTO – spojení legend

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 13
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif