o závodech

22.08.2006 - Zdeněk Zahrádka

foto/_0000014389.jpg
České Budějovice se uplynulou sobotu staly dějištěm letošního mistrovství republiky v maratonu na horských kolech. Jelo se na zdejší tradiční maratonské trati, která svojí délkou, převýšením a technickou (ne)náročností nabízí rychlou turistiku na 95 kilometrech v okolí města, ovšem o opravdovém maratonu se hovořit nedá. I tento fakt měl za následek vysokou účast elitních závodníků z cross country, na takto profilované trati potom měli specialisté na náročné maratony o hodně těžší postavení.

Merida Biking Team vyslal do boje sestavu s Ondrou Fojtíkem, Oldou Haklem, Jirkou Friedlem a Lukášem Vlachem, nejlepší cross country jezdec týmu, Milan Spěšný, se právě připravuje na Novém Zélandu na letošní mistrovství světa spolu se zbytkem české reprezentace. Na startu se tak objevili jeho kolegové, kteří si místo na MS nevybojovali a zdejší závod by jim mohl sedět. Pavel Boudný (Bicy.cz), Tomáš Vokrouhlík (ČS MTB), silničář Jan Hruška, Ján Svorada, Václav Hlaváč a další hodlali znepříjemnit boj o titul tradičním maratóncům jako je Ondra Fojtík, Olda Hakl, Ivan Rybařík, nebo Radek Dítě.

 

V úvodu závodu odjela zbytku startovního pole skupina největších favoritů, pohyboval se v ní i Olda Hakl a Lukáš Vlach. Změny se začaly dít přibližně v třetině závodu, výborně jedoucí Olda Hakl si vybral maximum letošní sportovní smůly a s defektem zadního přenechal vedení závodu soupeřům. Podobně dopadl i Jirka Friedl, ze stejného důvodu pro něj závod skončil na pátém kilometru.

 

Do druhé třetiny závodu zrychlila skupina pěti závodníků v čele s Pavlem Boudným, za ním Ivan Rybařík, Kristián Hynek, Michal Přecechtěl a Tomáš Vokrouhlík. S menším odstupem je stíhala trojice s Lukášem Vlachem, Václavem Hlaváčem a Janem Hruškou.

 

Vedoucí pětice si svůj náskok udržela, před cílem dokázali ještě odjet Rybařík s Boudným, v cílovém prostoru ale Pavel Boudný celkem bez problému vytvořil náskok asi 10 vteřin a ke svému letošnímu titulu mistra cross country přidal i první místo v maratonu.

 

V druhé skupině si svojí převahu na Janem Hruškou a Václavem Hlaváčem udržel Lukáš Vlach a vybojoval 6. pozici.

 

Výsledky
Mistrovství republiky v maratonu, České Budějovice, 19.8.2006

 

Elita muži:
1. Pavel Boudný, ( Bicy.cz ), 03:15:09
2. Ivan Rybařík, ( KHS.cenytisku.cz ), 03:15:13
3. Hynek Kristián, ( ČS MTB ), 03:15:20
4. Michal Přecechtěl, ( Grisoft XCR ), 03:16:07
5. Tomáš Vokrouhlík, ( ČS MTB ), 03:18:27
6. Lukáš Vlach, ( Merida Biking Team ), 03:19:29

 


 

související odkazy
Budvar Galaxy maraton - mistrovství ČR v maratonu MTB
Bedna v Jistebnici pro Meridu
Velká cena Ostravy: Milan Spěšný druhý v závodě E1
Milan Spěšný nominován na mistrovství světa na Novém Zélandu

 

stránky závodu Budvar Galaxy Maraton 2006 MČR MX


foto/thumb/0000014389.jpg
foto/thumb/0000014390.jpg
foto/thumb/0000014391.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.92   images/ga_count.png 1074

Mistrovství republiky v maratonu v Českých Budějovicích

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 38
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif