o závodech

24.08.2006 - Michal Mach

foto/_0000014863.jpg
Byl jednou jeden člověk, který si říká Báža. Byl skromný, hodný a vždycky chtěl pomáhat lidem. Teda hlavně ženským. Jednoho dne se rozhodl, že podle mapy se dá nejen běhat, ale i jezdit na kole. Tu se mu zrodil v hlavě nápad, že by mohl pořádat sem tam i nějaký ten pošahaný závod a nazval to MTBO. No řekněte, ten člověk musel být cvok, když si myslel, že se dá kosit lesem na bajku a při tom čumět do mapy.
O tomto Bážovi mi poprvé řekl Aleš Skip Bajkbáze. Prej totální magor, chlastá, ale jinak strašně fajn člověk. Poprvé jsem Bážu potkal letos na Malevilu, kde každýmu, kdo dojel do cíle, vrazil do ruky šprcky s logem Six Numbers a leták. Za hoďku, co jsem postával u jejich stánku, zvládl pár kelímkáčů, rozdal tunu ochrany a dostal do rozpaků nejednu babu. Tak tohle je ten Báža? Ty vole to je démon! Vypadá věkově na mýho otce, ale duší puberťák. Bomba. Co to teda to Six Numbers je? Prý týden na kole s větrem ve vlasech. Co? Tejden? Se pos..., ne? Kterej hobík vydrží tejden závodit? Denně čtyři hodiny? Nejdřív roviny na Třeboňsku a finiš kopce v Novohradskejch horách? To je blázen! Na to peču.

 

Tak na přelomu června a července jsem se s Bážou přece jenom dostal párkrát do kontaktu a tak nějak sem si ho oblíbil. Nevim jak to dělá, ale on dokáže lidi přesvědčit, že to, co dělá, je super a že vlastně chci tu šílenost s mapou podstoupit. Napadlo mě, že bych mohl možná jet s Irmou mixy, kde není konkurence a možná by z toho mohla bejt i bedna. Ty vole! Geniální myšlenka. Jsme přece cyklisti, takže mtbočkaře přejedeme s prstem v nose a s mapou si nějak poradím. V mládí jsem přece běhal orienťák. To se nedá zapomenout. Sice už nevim, jak funguje buzola, ale snad aspoň poznám, kde je sever. Třeba se to bude hodit. Slovo dalo slovo a hned ten den jsem vypisoval online přihlášku na webu závodu. Byl jsem lapen.

 

Když už jsme se přihlásili a dělali si nároky na bednu, to bysme možná mohli osvěžit znalosti mapy a zjistit, jak na tom jsem fyzicky. Trénink přes léto moc nevycházel. Na Idiotovi jsem se totál zničil, pak výpadky v tréninku a teď před etapákem bude ještě chcát? To je v pr... No co, koupil jsem od Ramacha mapník, namontoval ho na bajka a čekal, až zase začne léto. V rámci přípravy jsme doopravdy JEDNOU vyrazili na "mapový trénink". No, když nebudu počítat to, že jsem přejel pár odboček a chvílema jsem nevěděl, kde jsem, bylo to fajn. Myslím, že jsem Irmu i trošku vystrašil. Uf, to bude propadák! Naštěstí pak zase pršelo, takže jsem si nemusel kazit náladu dalšíma mapovýma pokusama. Nenávratně se ale blížil den D. Hrozně jsem se netěšil. Navíc jsme zjistili, že se do naší kategorie přihlásila Michaela Gigon s parťákem. Gigonka je mistriní světa v MTBO, což nám trošku srazilo hřebínek. Později se přihlásili vítězové Bike Adventure a navíc jsem zjistil, že se za favority považují i mAk s Borůfkou. Ajaj, to bude mazec. Z naší kategorie se rázem stala kategorie prestižní. Já si najednou nedělal žádný nároky na umístění a vlastně se mi ulevilo. Nebudeme muset prestižit.

 

V neděli jsem si sbalil svých pár švestek, naložil Irmu a hurá do Staňkova. Cesta v poho, jenom Staňkov je mega kemp, kde se jeden prolíná v druhý a samozřejmě nikdo neví, co se děje u sousedů. Holt jsme náš kemp chvíli hledali, ale nakonec našli a rozbili tábor. U prezentace vyzvedli prázdnou mapu a lístek se souřadnicema kontrol, podle kterých jsme si je měli zakreslit. Pakárna! Naštěstí byla vyvěšená vzorová mapa. Nervózně jsem se procházel po táboře, nechal zafoliovat mapu a radši se šel pokusit o spánek. No co budu vykládat, moc jsem se nervozitou nevyspal. Taky jsem si asi odvykl na spacák a nepohodlí stanu. Ráno v pět jsem se oteklej vzbudil a do sedmi se ještě válel a doufal, že třeba přijde povodeň nebo jiná živelná katastrofa. Hlavně ať nemusím startovat!

 

Etapa první - Rozpustilá

foto/_0000014848.jpg
Po zapsání bodů u kontrol jsem fakt nevěděl, kam radši jet. Jak mam proboha na tý mapě poznat, co všechno zvládnu objet? No a i kdybych to věděl, jak mám sakra vědět, kolik vůbec ujedu za ty čtyři hodiny kiláků? Načmáral jsem na mapu jakejsi postup a uvidíme, jak to vyjde. První kontrolu jsme našli hravě, druhou hůř, třetí úplně náhodou a to už jsem s tim chtěl seknout. Debilní mtbo. Nakonec jsme najeli 380 bodů a přijeli 4 minuty před limitem. Nevim, jak jsem to dokázal, protože jsme bloudili víc, než je zdrávo, ale zvládl jsem to. Bylo z toho šestý místo. Ty vole, jsme dobrý! Natlačili jsme do sebe těstoviny, opucovali kola (Irma do lesku, ja od největšího humusu) a hurá za kulturou. Hlavně jsem musel vzít mapu ke stolu a probrat postupy s lidma. Měl jsem v tom totál chaos. Všichni dneska jeli proti nám a já nevim proč. Se Semišem jsme probrali sjízdnost cest a pár postupů, ale to hlavní jsem se stejně nedozvědel. Který kontroly vybrat a proč? No, hlavně že tak nějak vímě, kolik z mapy můžeme objet. Něco kolem 90km.

 

Etapa druhá - Příjemná
Ráno sračka, to nám to pěkně začíná. Taky chčije a vůbec se mi nechce na kolo. Ani nevim, co si mám oblíknout, protože když jsem v krátkym, je mi zima a v dlouhym se potim. Grr. Startujeme po desátý a před náma startují Giboni (M. Gigon a A. Con). Říkám Irmě, ať sleduje, kterým směrem se dají. Z bodů je ale celkem jasný, že pojedeme obráceně, než včera. Myslel jsem si, že budu mít výhodu, když vím přístupy ke včerejším kontrolám, ale to jsem se trošku spletl. Ze včerejších kontrol bereme asi jenom tři, jinak jedeme úplně neznámým terénem. Nějakou náhodou se mi daří nebloudit a navíc jedeme jak draci. Vůbec mě nebolí nohy. Irma je dneška nějak unavená. Včera mě občas vystřídala a dneska na tom šílenym větru jí to moc nejede. Nevadí, snad se nám podaří vymyšlenou trasu objet. Před cílem vynecháváme celkem snadno dostupnou kontrolu, i když máme čas, ale šetříme se na další dny. Teď po skončení vím, že už to nikdy neudělám. V cíli vyčítám čip a čumim jak péro. 520 bodů a momentálně první místo. Neuvěřitelný! Ještě tu ale nejsou Giboni. Ve finále nam dali rozdílem třídy, ale dneska z toho bylo druhý místo. Jsem king! Namotali jsme přes 90km a jelo se pořád celkem dobře. Večer bylo promítání z Camel Trophy, ale moc mě to nezajímalo, musel jsem studovat novou mapu na další etapu!

 

Etapa třetí - Vzrušující

foto/_0000014843.jpg
Dneska už je hezky, ale máme novou mapu. Mám děsnej strach z bloudění. Navíc jedeme přes mapu do jinýho kempu, snad tam trefíme. Zakufrovali jsme hned po první kontrole. Jede se ve vláčku a já nestíhám číst mapu. Špatná odbočka a pá kiláků navic. To je v hajzlu. Dneska už jsou tu kopečky, ale nic hroznýho. Skoro všechny jedeme na velkou placku. V půlce mám krizi a na špici musí jet Irma. Jela jak démon. Chvílema jsem si musel v hlavě řikat: "Jeď vole, šlapej, už jenom dvě hodiny..fuj." Později jsem se ale vzpamatoval a zase to jelo. Dneska jsme bloudili o poznání míň, než první den, ale nebylo to ono. Naštěstí byl postup celkem daný, jenom nebloudit a jet. 500 bodů znamenalo v cíli první místo! Ale ne na dlouho. Přijeli Giboni se stejnejma bodama, ale lepším časem. Sakra! Navíc Linharti jeli trošku jinej postup a někde vyšetřili 10 bodů navíc. Sakra! Sakra! Ale i tak, jsme celkově čtvrtí a na bednu moc nechybí. Večer nás čeká kulturní program s harmonikářem Vencou Koubkem a já do sebe nahrnul tři večeře. Vyzdvihnout musím teplý sprchy v novym táboře! Jupíííííí!

 

Etapa čtvrtá - Spokojená

foto/_0000014850.jpg
Jsem nervozní. Půlku noci jsem ve snech mapoval a opět si moc neodpočinul. Hrozný! Taktika je dneska jasná. Zítra volný den, takže to natáhneme a sesbíráme co nejvíc bodů stůj co stůj. Celej den mapuju bez sebemenší chybičky, jedeme jak démoni, ale v Nový Bystřici dělám fatální chybu. Zatratili jsme nejmíň 20 minut. To je v hajzlu. Dál už jedeme zase bez chyb a šlapeme co to dá. Poslední hodinu jsme jeli totál kaši a do cíle nakonec dorazili 2 minuty po limitu. 516 bodů, super. Se zajížďkou mu kompjůtr ukazuje 100km. Uf. Chyba nás dneska bohužel stála druhý místo a na bednu celkově jsme se nedostali. Na třetí místo chybí 2 body a na druhý bodů 6! Víkend rozhodne a bude to vostrý.

 

Volný den

foto/_0000014857.jpg
Balíme si saky paky a přesouváme se do Horní Stropnice. Nic zvláštního se neděje, jenom trošku bloudíme, ale nakonec dorazíme. Rozbít stany vedle Skipů a hurá protočit nohy. Nevím proč, ale jedeme do Dobrý Vody. Jedeme už půl hodiny do kopce a není vidět konce. To snad neni možný, já toho Bážu zabiju. Nakonec ale přejedeme horizont a vidíme nádhernou náhorní plošinu s brdkama. Geniální! S Ajíkem fotíme kraviny, dráždíme zmije a nakonec vychutnáme super leteckou červenou značku zpátky do Stropnice. Večer nás čeká Crossband z Nymburka jako předkapela Třech sester revival. Já osobně bych to obrátil, protože Crossband se mi líbil tisíckrát víc, ale ostatní mají asi jiný preference. Křepčej na rádobyFanánka jak magoři. Jdu radši spát, i když nevim, jak v tom randálu dokážu usnout. Asi mi to muzika fakt nic neřiká, protože za pár minut spím jak mimino.

 

Etapa pátá - Náročná

foto/_0000014856.jpg
JSem zase nervozní, jde o všechno. Nebudu to natahovat, protože se stalo hlavně to, že se shodou menších chyb Irma dvakrát smotala a mě totálně přešla chuť závodit při pohledu na její zkrvavenej loket. Jako přepnutím vypínače mě to přestalo bavit a navíc jsem začal dělat chyby v mapě. Tím pádem se nám podařilo táhnout kola imaginární cestou, kterou už pár desetiletí nic neprojelo (neprošlo). Jako bonus jsme si zajeli pár kiláků z pěknýho kopečka a nakonec mě zachránila buzola, která mi řekla, že jedu do pěknejch sraček. Všechno najednou bylo v prdeli a já nasranej šlapal zpátky. Byli jsme na jižním konci mapy a my měli 25 minut do limitu. Se slzama na krajíčku jsem mlčky bušil do pedálů a řikal si, že seru na závodění a budu jenom jezdit na výlety. Tohle přece nemám zapotřebí! Jeli jsme zase děsnou kaši, abysme jakž takž stihli limit, ale nemělo to ani cenu. V cíli nějakých 358 bodů a totál celý v hajzlu. Na bednu už nemáme nárok. V depresi se cpu hambáčema, dávám pár kelímkáčů a nasranej jdu do hospody. Večer jsem si ale nenechal uniknout promítání Jéni Kopky z Iditarodu. Von je fakt magor. Vyprávěl hodně dlouho, ale neviděl jsem nikoho, kdo by se odhodlal odejít. Prostě bomba!

 

Etapa šestá - Unavená
O nic už nejde, jsme pátí a nemáme sebemenší šanci se dostat dopředu. Vzali jsme to teda volněji, akorát jsme na začátku chvíli potáhli Gibonům špic, aby viděli, že nám to taky šlape. Jelo se nám blbě, bolely nohy. Přece jenom na hambáče a pivko se mi obvykle jezdí i hůř. Jeli jsme celkem veget, rozhodli jsme se posbírat nejbližší kontroly a nějak se dokodrcat do cíle. Bylo z toho slušných 400 bodů a 4. místo v etapě. Ostatní už taky byli zřejmě prošití.

 

Epilog

foto/_0000014861.jpg
Následovalo sbalení věcí a velké finále v podobě vyhlášení výsledků. Nejhůř to nesl chudák Báža, protože jeho akce měla tímto dnem končit. Při jeho děkovačce se určitě nejednomu z přítomných udělal knedlík vkrku. Já byl teda dojatej jak kráva. Six Numbers bych shrnul jako nejlepší bikovou akci, co jsem kdy zažil. Všichni lidi se tam k sobě chovali moc hezky, každej den se dlouho do noci pařilo a chudáci pořadatelé ráno zase vstávali, aby nám mohli poskytnout patřičný komfort. Fakt nechápu, jak to mohli přežít. Proti tomu jsou 4 hodiny denně na kole pohodička. Bážo a ostatní, chtěl bych vám tímhle poděkovat za super strávený týden, který neměl jedinou chybu. Bylo to tak super, že se mi i chvílema přestalo stýskat po domově. Díííííííky!

 

Cundalla Ryschawá....za rok čau!

 

PS: Zapomněl jsem na spoustu věcí. Třeba že Giboni byli strašně fajn a dali i pár rad. Drncálkové jezdili jak démoni a jeli i hustym terénem. Semiš urval šaltr a potrénoval sílu v kopcích. Ve Stropnici mají na tři výborný hospody. Jižní čechy jsou fakt nádherný, v září tam jedeme zas. MTBO je super!.......

 

Autorem fotek je biker Cryzyyfoto/thumb/0000014843.jpg
Dojezd třetí etapy byl v nějakym pionýrskym táboře nebo co
foto/thumb/0000014844.jpg
foto/thumb/0000014845.jpg
Giboni v cíli třetí etapy
foto/thumb/0000014846.jpg
Na Sixu byla i kategorie drncálků
foto/thumb/0000014847.jpg
Semiš dorazil do cíle třetí etapy s pevným převodem 44x12 :) prdlej šaltr
foto/thumb/0000014848.jpg
Démon Deryl - přijel na six z Novýho Zélandu jenom s bajkem a pár věcma - Báža se o něj musel postarat
foto/thumb/0000014849.jpg
Tábor v cíli Vzrušující
foto/thumb/0000014850.jpg
Do cíle čvtrtý etapy jedeme totál kaši
foto/thumb/0000014851.jpg
Až jsem málem zapomněl razit cílovou kontrolu
foto/thumb/0000014852.jpg
foto/thumb/0000014853.jpg
foto/thumb/0000014854.jpg
Krev a mlíko 6x jinak - šílený repre bábovky :)
foto/thumb/0000014855.jpg
Giboni byli moc fajn - dal jsem pár kelímkáčů a pokecal s nima
foto/thumb/0000014856.jpg
Bazén ve Stropnici
foto/thumb/0000014857.jpg
Tři sestri revival band
foto/thumb/0000014858.jpg
Všechny kategorie z třetího místa
foto/thumb/0000014859.jpg
Všechny kategorie z druhýho místa
foto/thumb/0000014860.jpg
Vítězové ve všech kategoriích
foto/thumb/0000014861.jpg
Tak to je on, Báža!
foto/thumb/0000014862.jpg
A to je Majda. Bez ní by to taky nešlo.
foto/thumb/0000014863.jpg
foto/thumb/0000014869.jpg
Stany v kempu ve Stropnici
foto/thumb/0000014870.jpg
AHOJ malej Skipe!
foto/thumb/0000014871.jpg
Výlet do Dobrý Vody..furt do kopce
foto/thumb/0000014872.jpg
Irma
foto/thumb/0000014873.jpg
Skip je velký biker!
foto/thumb/0000014874.jpg
A taky velká držka :)
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.82   images/ga_count.png 1583

Six Numbers 2006 - masakr s větrem ve vlasech

TitulekAutorDatum
Radši neplíct Gigony s GibonyPetr -Pedros- Zaoral24.08.2006 22:48:36
images/line1.gifRe: Radši neplíct Gigony s GibonyMichal Mach25.08.2006 06:16:54
images/line4.gifimages/line3.gifRe: Re: Radši neplíct Gigony s GibonyMartin Bali-Jenčík25.08.2006 08:47:30
images/line4.gifimages/line2.gifimages/line1.gifRe: Re: Re: Radši neplíct Gigony s GibonyAnonym25.08.2006 09:56:57
images/line4.gifimages/line2.gifimages/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Re: Re: Radši neplíct Gigony s GibonyAleš Gregor25.08.2006 10:05:36
images/line4.gifimages/line2.gifimages/line4.gifimages/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Re: Re: Re: Radši neplíct Gigony s GibonyAnonym25.08.2006 10:44:44
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Radši neplíct Gigony s GibonyPavel Kozlík25.08.2006 08:29:54
images/line4.gifimages/line4.gifimages/line3.gifRe: Re: Re: Radši neplíct Gigony s GibonyMichal Mach25.08.2006 08:56:14
images/line4.gifimages/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Re: Radši neplíct Gigony s GibonyAnonym25.08.2006 08:36:44© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 1
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif