systém bikebase

05.07.2005 - Aleš Gregor


Chcete snadno vytvořit a jednoduše spravovat stránky Vašeho týmu? Zde najdete návod jak na to :)

 

Obsah:

 

Výhody týmových stránek na BikeBase ve zkratce.
Co na stránkách máte.
Jak založit týmové stránky.
Jak se přihlásit do týmu.
Co to stojí.

 

Připravované sekce.

 Výhody týmových stránek na BikeBase ve zkratce:

 

Jednoduchá správa týmu, členů, článků, fotografií.
Úplná kontrola nad stránkami bez znalosti programování. (stránky může pomocí uživatelského rozhraní spravovat pouze správce/správcové týmu)
Zobrazení a editace základních dat týmu s kontakty + možnost jejich mazání či editace.
Seznam členů - možnost přidávat + odebírat členy týmu.
Možnost psát články a vkládat fotografie, ze kterých se automaticky generuje přehledné fotoalbum.
Týmové fórum.
Doména www.nazevtymu.bikebase.cz
Neustálý vývoj na základě vašich podnětů - samozřejmě zdarma.
Vše ihned on-line bez webmastera.

 

Pokud si netroufáte na správu stránek a nemáte v týmu nikoho, kdo by ovládal počítač na základní uživatelské úrovni, můžeme Vám stránky spravovat.

 


Co na stránkách máte.
Stránky týmu jsou přehledně rozděleny pomocí jednotlivých záložek na další dílčí stránky:

 

1. Tým
Úvodní stránka - základní údaje o týmu - název, adresa, kontakty, tlačítko pro přihlášení do týmu, fotografie.

 

2. Členové
Seznam všech registrovaných členů a to jak prostřednictvím registrace Easy (easy) tak prostřednictvím placené registrace PROFI a jejich základní kotakty - po rozkliknutí přecházíte na osobní tránky závodníka.

 

3. Žádosti
seznam žadatelů o přijetí do týmu. Tyto žadatele musí zakladatel (správce) týmu přijmout, aby se Vám do týmu nemohl přihlásit kdokoliv.

 

4. Články
Na této stránce najdete všechny články a fotogalerie, které členové Vašeho týmu napsali k závodům, seriálům, nebo jen např. k sobě do profilu.

 

5. Fórum
Týmové fórum, kde si můžete připravoat schůzky, tréninky, nebo jen tak plkat... :)

 

6. Ze závodů (pouze pro závodníky registrované "PROFI")
Systém BikeBase má vypracovanou velmi progresivní fotogalerii. Pokud je závod a jeho výsledky spravován pod systémem BikeBase a pokud fotograf vyplní při vkládání fotky do galerie čísla závodníků zobrazených na fotografii, tak v galerii rozpoznáme a zobrazíme nejenom jméno, tým a dosaené pořadí závodníka na fotografii, ale zároveň zobrazujeme tuto fotku v závodníkově osobním profilu v záložce "Ze závodů" (pouze v případě, že je závodník u nás registrován)
V záložce "Ze závodů" na stránkách týmu, se tedy zobrazují fotografie všech závodníků týmu od všech fotografů, aniž by jste je tam museli sami dávat.

 


Jak založit týmové stránky

 

Týmové stránky může založit pouze registrovaný uživatel a to jak prostřednictvím registrace "EASY" (zdarma) tak formou registrace "PROFI"

 

V hlavním menu klikněte na odkaz "týmy" a v nově otevřeném okně pod seznamem registrovaných týmů klikněte na odkaz "Nový tým"

 

Poté vyplňte formulář a stránky Vašeho týmu jsou registrovány.

 

Stáváte se tak správcem týmu a máte vůči svému týmu povinosti, které nemůže dělat nikdo jiný.
Jako jediný můžete editovat data týmu, přijímat a vymazávat členy týmu.
Pokud kdokoliv zažádá o přijetí do Vašeho týmu, přijde Vám vnitřní BB zpráva, která Vám oznámí kdo se chce stát členem Vašeho týmu. Zpráva se Vám zobrazí hned jak se zaregistrujete, v pravé horní části obrazovky vedle Vašeho jména.
V sekci žádosti na stránkách Vašeho týmu, můžete tohoto žadatele přijmout a nebo jeho žádost zamítnout.
Toto opatření je zde pro to, aby se do Vašeho týmu nemohl přihlásit kdokoliv.
Pokud chcete, aby se do Vašeho týmu mohl přihlásit kdokoliv bez Vašeho vědomí stačí odškrtnout pole "Povolit uživatelům přihlásit se do tohoto týmu bez vědomí správce týmu" v editaci týmových stránek. Editace najdete na hlavní stránce "Tým" uplně dole - tlačítko Editovat
Můžete si zvolit zástupce, který bude stránky spolešně s Vámi obhospodařovat a který bude mít stejné pravomoce jako vy. Po přihlášení na hlavní stránce týmu dole pod čarou klikněte na tlačítko "Správce" - zde máte na výběr tři možnosti: přidat správce,
předat správcoství, vzdát se správy. Stačí vyplnit BB číslo novéo správce. Číslo získáte pouze od konkrétní osoby.

 Jak se přihlásit do týmu.

 

Do týmu se může přihlásit každá registrovaná osoba (závodník, trenér, mechanik...)
Otevřte stránky týmu a na hlavní stránce "Tým" klikněte na odkaz "Požádat o členství v týmu" poté musíte čekat dokud Vás správce týmu nezapíše do týmu. Správce je informován zasláním interní BB zprávy. Pokud chcete přijetí maximálně urychlit, kontaktujte ho osobně.

 Co to stojí.

 

Registrace týmových stránek pro dílčí stránky Tým, Členové, Žádosti, Články a Fórum je zdarma

 

Dílčí stránky "Ze závodů" a připravované sekce, "Výsledky" a "Plán" jsou pouze pro správce a závodníky registrované formou placené registrace "PROFI".
Tato registrace stojí 130,- Kč pro každého člena a platí se jen jednou. Závodník registrací získává další výhody viz registrace "PROFI"

 Připravované sekce (nové dílčí stránky).

 

Výsledky
Automatické zobrazování výsledků dosažených jednotlivými členy týmu souhrně na stránkách týmu. Platí pro závody, které odešlou výsledky do systému Bikebase v předem určeném formátu.
My poté dokážeme výsledky přiřadit k jednotlivým závodníkům a i do jejich týmů.

 

Sponzoři
Možnost částečné úpravy vzhledu stránek týmu. A to v horní části lze uživatelsky měnit velké logo BikeBase - například přepsáním logem týmu. Dále budete mít pod správou celý levý panel pod menu a to jak jinak, než prostředncrvím jednoduchého formuláře. Budete sem moci vkládat obrázky a odkazy na vaše oblíbené stránky či na vaše závody či akce.
Pro běžné uživatele (mimo správce) se v záložce Sponzoři vypíše ucelený seznam Vámi zapsaných sponzorů, či odkazy na ně.

 

Plán
Dílčí stránka plán bude obsahovat tréninkové deníky jednotlivých závodníků s možností zápisu tréninkového plánu vaším trenérem a to samozřejmě i na dálku.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.95   images/ga_count.png 1515

Týmy - vytvoření, správa a funkce týmových stránek

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 29
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif