reportáže

22.10.2006 - Martin Bali-Jenčík

Cyklokrosový tým, za který jezdí také nᚠJiří Pospíšil, švýcarský reprezentant Christian Heule nebo belgický reprezentant Tim Van Nuffel, vyvozuje důsledky z několik týdnů trvající dopingové aféry a její manažer Von Hacht ho „krátkodobě rozpustil“. V centru dění je bývalý lékař Stevensu Dr. Steinmeier.

Stevens Racing Team je největší německá cyklokrosová stáj a vlastní „třetidivizní“ licenci. "Žádost o udělení licence kontinentálního profesionálního týmu pro rok 2007 stahujeme, Stevens Racing Team 2006 bude na krátkou dobu rozpuštěn," vysvětlil Werner von Hacht v neděli.

Poté, co jezdci Johannes Sickmüller a bývalý profík Jens Schwedler upadli v podezření, že byli Steinmeierem zásobováni dopingovými prostředky, dostal se Von Hacht pod tlak. Údajně se měl postarat také o to, aby byl 8.ledna v Hamburgu při německém šampionátu vyměněn lékař vykonávající dopingové testy. Jmenován byl nakonec Steinmeier, ačkoli příslušný regionální svaz pověřil někoho jiného. Všichni samozřejmě všechno popírají. Německý cyklistický svaz má podezření, že se vzorky německého mistra Sickmüllera bylo manipulováno. Státní zastupitelství v Hamburgu Dr. Steinmeiera vyšetřuje a může to trvat i měsíce.

Jsem zvědav, jaký další osud čeká jezdce týmu v čele s Pospíšilem, Heulem a Van Nuffelem.

Dnes se také jel 2. závod Světového poháru v cyklokrosu – v belgickém Kalmthoutu.
Čeští borci získali první medailové umístění zásluhou juniora Jiřího Polnického, který prohrál až ve spurtu. Vynikající 5. příčku obsadil Kamil Ausbuher v kategorii Elite. Smůla nás připravila o další dvě pódiová umístění – Štybarovi v jasně vyhraném závodě kategorie U23 prasknul řetěz a nedokončil, Mlynář jel v pohodě ve vedoucí trojici, bohužel ho postihl defekt a musel odstoupit.

Bronz z loňského roku obhajoval Petr Dlask, ale letos mu to moc nejde, stejně jako Radkovi Šimůnkovi. Nadějné je 24. místo Jana Chrobáka, který jel závod Světového poháru poprvé v životě. Jana Kyptová se taktéž SP zúčastnila poprvé a 20. příčka s malou ztrátou také rozhodně není neúspěchem. Ostatní jezdci kategorie U23 asi nezajeli výsledky podle svých představ.

Pro zajímavost uvedu, že Christian Heule skončil v kategorii Elite 9. a Tim Van Nuffel 16.

Více zde.

Stevens Racing Team krátkodobě rozpuštěn a 2. závod SP v Kalmthoutu

TitulekAutorDatum

Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14