ostatní

21.11.2006 - Martin Bali-Jenčík

Nedělní závod Scion Stumptown Cup v Portlandu zakončil nejvyšší severoamerickou cyklokrosovou sérii 2006 Crank Brothers U.S. Gran Prix of Cyclocross. Excelovala tam naše Kateřina Nash-Hanušová (Luna Women's MTB Team), která porazila celkovou vítězku Lyne Bessette (Cyclocrossworld.com) a svou týmovou kolegyni Georgii Gould. Kateřina skončila v USGP třetí s 178 body, Lyne Bessette nasbírala 210b. Kategorii elite muži pak ovládl Ryan Trebon (Kona).

 

Pěkné fotky Katky Hanušové najdete zde.

 

3. ročník Crank Brothers U.S. Gran Prix of Cyclocross čítal celkem 6 závodů, konajících se v různých částech Spojených států. Úvodním podnikem byl Gran Prix of Gloucester v Massachusetts - 7.10. Hlavním partnerem seriálu je firma Crank Brothers, mezi další sponzory patří SRAM, Ridley, Selle Italia, VeloNews, Challenge Tires, Yakima, Cyclocrossworld.com, Mavic, Verge Sport, BikeReg.com a AbbiOrca.com Photography.

 

Více na: http://www.usgpcyclocross.com

 

Cyklokros v USA je tak trochu na pokraji zájmu evropských fanoušků, ovšem jezdí se tam celá řada závodů a pohárů a např. 4. závodu USGP – Boulder Cupu se účastnilo přes 600 závodníků. Aby američtí cyklokrosaři uspěli i na „starém“ kontinentu, budou sem muset na sezonu přesídlovat a pravidelně poměřovat síly se světovou špičkou. Dle mého názoru je to jen otázka času, cyklokros v USA rozhodně není nepopulárním sportem. Cestu svým kolegům ukázal Jonathan Page (nyní zraněný), který je zvyklý se na podzim a zimu do Evropy stěhovat, což přináší své výsledky – např. na posledním MS v Zeddamu dokázal obsadit 10. příčku a v celkovém pořadí série Super Prestige 2005/06 skončil také desátý.

 


Kateřina Nash-Hanušová (9.12.1977)
Ještě bych se vrátil k naší všestranné reprezentantce. Je obdivuhodné, že se po náročné a rozhodně úspěšné sezoně dokázala prosadit i v pro ni nové disciplíně, na kterou dle svých slov ani netrénovala. Na její další cyklokrosová vystoupení, třeba i v Evropě, se můžeme jen těšit.

Nyní bude odpočívat. Letos absolvovala např. kompletní Světový pohár v XC a sérii NORBA. Usadila se v širší světové špičce – v celkovém hodnocení SP skončila 11., na MS 16. a v rankingu UCI 32. Jejím cílem jsou OH 2008 v Pekingu.

Olympijských her se zúčastnila již třikrát, dvakrát jako lyžařka a jednou jako bikerka. Na MTB definitivně přestoupila po OH 2002 v Salt Lake City. Nyní žije Kateřina v Truckee v Californii. Do USA původně odešla kvůli studiím. Graduovala na University of Nevada v Renu. Na částečný úvazek pracuje pro malou reklamní agenturu v Truckee. Minulý rok v září se ve svých rodných Prachaticích provdala za bývalého amerického lyžaře Marcuse Nashe.

Fotky: Luna Women's MTB Team


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.9   images/ga_count.png 2277

Kateřina Nash-Hanušová umí i cyklokros

TitulekAutorDatum
to je traťorca22.11.2006 06:28:01© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif