ostatní

11.12.2006 - Martin Bali-Jenčík

„Zlatý chlapec“ a jeho současný tým: vztah, který vydrží ještě nadlouho. Italský profík si vybral jako své další působiště opět tým slavného Giuseppe Saronniho.
Objevila se řada zájemců a mnoho spekulací okolo tohoto mladíka, ovšem držitel bílého trikotu z letošní Tour de France zůstává u Lampre-Fondital a prodloužil smlouvu o další dva roky. Cunego podepsal smlouvu během tréninkového campu v Boario Terme, ve firmě Maria Galbusera, prezidenta Lampre, a Silvestra Niboliho, prezidenta Fonditalu.
"Neměl jsem žádné pochybnosti,“ vysvětloval Cunego. „Jsem rád, že jsem prodloužil s Lampre-Fondital novou smlouvu, protože zde cítím důvěru a můžu se na tým spolehnout. Oceňuji nadšení rodiny Galbuserů a Niboliů a dalších sponzorů. Doufám, že se jim za to dostatečně odvděčím".

Více na:
http://www.lampre-fondital.com
http://www.damianocunego.it


Damiano Cunego (169cm, 58kg) se narodil v Cerro Veronese (19.9.1981). Proslavil ho květen roku 2004, kdy v pouhých 22 letech vyhrál Giro d'Italia – v barvách týmu Saeco, který se v roce 2005 změnil na Lampre-Caffita. Téhož roku dokázal vyhrát i slavnou klasiku Giro di Lombardia. Ve svém týmu se do loňska dělil o kapitánskou pásku s Gilbertem Simonim. S ním se však v lásce neměli, vzájemná rivalita byla obrovská. Loňská sezona nenavázala na úpěšný rok 2004. Na vině byl virus (Epstein-Barr), který mu byl zjištěn po Giru a způsoboval oslabení organismu. Na Tour už nenastoupil. V roce 2006 skončil Cunego 3. na Lutych-Bastogne-Lutych, ve spurtu ho překonali Alejandro Valverde a Paolo Bettini. V jeho první Tour de France vybojoval ‘maillot blanc’ (bílý trikot) jako nejlepší jezdec do 25 let. V 15. etapě na L'Alpe D'Huez podlehl pouze Fränku Schleckovi, 3. místo mu patřilo v 17. etapě do Morzine.

Lampre-Fondital čítá 25 cyklistů 6 různých národů (Itálie, Kolumbie, Polsko, Slovinsko, Španělsko a Švýcarsko).
Kromě pěti nováčků: Massimiliano Mori, Giampaolo Caruso, Francesco Gavazzi, Paolo Bossovi, Fabio Balato, 20 zbývajících borců: Alessandro Ballan, Daniele Bennati, Matteo Bono, Marzio Bruseghin, Jaime Alberto Castaneda Ortega (Kolumbie), Claudio Corioni, Damiano Cunego, Giuliano Figueras, Paolo Fornaciari, Enrico Franzoi, David Loosli (Švýcarsko), Marco Marzano, Danilo Napolitano, Morris Possoni, Daniele Righi, Gorazd Stangelj (Slovinsko), Sylwester Szmyd (Polsko), Paolo Tiralongo, Tadej Valjavec (Slovinsko), Patxi Vila Errandonea (Španělsko).


Související odkaz:
Slavný silničář Gilberto Simoni zakončí sezonu na mountainbiku – 2.9.2006

 

Fotka: Lampre-Fondital


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.95   images/ga_count.png 863

Damiano Cunego prodloužil u Lampre-Fondital do roku 2009

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 11
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif