ostatní

09.03.2007 - Martin Bali-Jenčík

Sobota 10.3.
Sportovní hala „ROSNIČKA“ v Brně – Žabovřesky


Pořádáním letošního ročníku FINÁLE SVĚTOVÉHO POHÁRU v kolové byla poctěna TJ Favorit Brno. Ta slaví letos slaví pěkně kulaté a úctyhodné jubileum – 50 let od svého vzniku. Světový pohár v kolové je jednou ze sportovních a společenských aktivit pořádaných na počest tohoto výročí. Vyvrcholení pak přijde při červnovém Mistrovství České a Slovenské republiky na silnici.

Akce se koná pod záštitou primátora města Brna pana Romana Onderky. O prestižní titul si to rozdají borci ze šesti zemí. Kromě tradičních velmoci kolové přijedou také zástupci země exotické - Japonska. Sobotní klání v kolové má přinést ještě větší kvalitu než Mistrovství světa – tam za každou zemi může startovat jen jeden tým, na což doplácejí velmoci jako Německo nebo Česká republika.

Celý program začíná v sobotu 10. března 2007 v hale Rosnička v 9:00 hod. Po trénincích přijdou v 11:00 na řadu zápasy ve skupinách. Slavnostní zahájení je přichystáno na 19:00, poté budou následovat semifinálová utkání a utkání o umístění. Samotné finále je plánováno na 22:00. Mezi jednotlivé zápasy budou vloženy exhibiční ukázky krasojízdy – představí se např. bývalá mistryně světa v krasojízdě Martina Štěpánková a čtveřice žen z Nezamyslic.

Vstup odpoledne je zdarma, večer za 50 korun, děti do patnácti let to mají zdarma po celý den.

Pro zajímavost: Poslední MS v sálové cyklistice se konalo koncem listopadu loňského roku v Německu – Chemnitzu (Saská Kamenice). Naše dvojice Hrdlička, Böhm se stala vicemistry světa, když ve finále podlehla Němcům (Abel, Hess).
Letos se mistrovství světa uskuteční od 9. do 11. listopadu ve švýcarském Winterthuru.

Obrázky: TJ Favorit Brno


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.89   images/ga_count.png 936

Nejlepší hráči světa v kolové se v Brně utkají ve finále Světového poháru

TitulekAutorDatum
VýsledkyMartin Bali-Jenčík11.03.2007 19:34:34© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 3
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif