o závodech

24.04.2007 - Miloslav Hollósi

21. a 22. duben letošního roku byl ve znamení závodu SP v Belgii, v malebné vísce Houffalize, který se tu již jel víc jak 10x. I naše žlutozelené barvy KOOPERATIVY zde měli své zastoupení. V sobotu závod absolvovali junioři a na start se jich postavilo 129 a mezi nimi i „naši“ Aleš a Strožík. Jejich postavení na startu nabylo moc optimistické, ale s danou situací se snažili vyrovnat. Aleš, který již měl za sebou závody v Rakousku, se prodíral v před velmi srdnatě a dojel na 39.místě. Strožík absolvoval své letošní první MTB závody a ještě ke vší smůle v noci nastydl, bojoval a stačilo to na 68.místo. Byl to pěkný počin do bikové sezóny, ale hlavně mezinárodní zkušenosti jsou pro kluky k nezaplacení.

Neděle již byla ve znamení „velkého“ svěáku a dopoledne v 11 hodin se na start postavilo 125 žen. Mezi závodnicemi startovala i Pavla Havlíková, která s číslem 87 startovala z předposlední vlny. Po prodělaném nachlazení se srdnatě pustila do závodu a dojela na pěkném 64.místě. Tím to umístěním si vytvořila lepší startovní pozici v dalším závodě SP v Německu.
231 mužů s celého světa se postavilo ve 14:00 na start. Bohužel i zde pesimismus převládal hned na startu. Lukino šel na „lajnu“ 186 a Numi číslem 236 jako předposlední a mohl společně s Radimem Kořínkem sledovat celej balík pěkně od zadu.Kluci se s osudem začali rvát od podlahy. Lukinovi po lepším začátku začali docházet síly a v předposledním kole na 170.místě ho rozhodčí stáhli z trati ( dle pravidel, při navýšení 80% procentní ztráty ). Numi dokázal předjet více jak 100 soupeřů, ale i to mu nestačilo k dokončení plného počtu kol. Výkon podal excelentní, ale byl to zápas s větrnými mlýny a skončil na 113.místě. Po staru, již po několika stovkách metrů se udělal „špunt“ a někteří borci ( jako třeba Lukino nebo Numi ) čekali i několik dlouhých minut. Lze jen konstatovat, že páni rozhodčí z UCI tentokrát nesáhli k osvědčené kvalifikaci a pustili takové množství chrtů do závodu, když je známo, že propustnost závodů SP je 150 až 170 závodníků. Výsledky : mtbs.cz

Zkušenosti z tak kvalitních závodů sou k nezaplacení. Přejme si aby všech pět našich startujících, tyto zkušenosti využili v prvním závodě ČP MTB v Teplicích.

Ostatní jezdci klubu nezaháleli a sbírali výborná umístění na závodech v České Lípě a v Teplicích nad Metují. Peklo Severu se již pravidelně dostává do našeho kalendáře a tak v Lípě na bikovém kriáku a na maratónu startovali naši zástupci. V sobotu kadetech uspěl Honza Nesvadba, když ve spurtu podlehl vítězi a dojel na 2.místě. V juniorech situace byla dramatičtější a po několika karambolech ( Pavič si narazil o městskou dlažbu loket ) třetí místo obsadil Honza Zahula. Mezi muži konečně opustil Mário čtvrtá místa a konečně stanul na bedně, když dojel na 2.místě. V nedělním maratónu naše barvy opět byly vidět. Klátič ( Michal Šimerle ) vyhrál, což je naše první letošní vítězství ( velká gratulace ). Hůša v juniorech dojel na výborném 3.místě. Jen Máriovi se tentokrát moc nedařilo a dojel sedmý. Výsledky : www.pekloseveru.cz

V Teplicích na závodech „Aprílové osmičky“ opět naše barvy dosáhly nejvýš a to v kadetech zvítězil Kajda ( také velká gratulace ). Smůlu měl Honza Nesvadba, když z druhého místa prorazil zadní gumu. V mužích dojel Vlčák na výborném 3.místě. výsledky : www.mtbs.cz

Naši na SP v belgickém Houffalize.

TitulekAutorDatum
Nádheraccc24.04.2007 09:27:57
images/line3.gifRe: NádheraMartin Bali-Jenčík24.04.2007 20:44:53
images/line1.gifRe: NádheraAleš Gregor24.04.2007 09:30:12

Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 6