o závodech

22.05.2007 - Petr Mach

Už jste na bikových závodech letos zahlédli jezdce v modro černých dresech? Pokud ne, tak se ani nelze divit, vždyť tyto barvy patří týmu Galaxy GS Jistebnice, který jezdí doopravdy rychle. Určitě jste je ale museli zahlédnout na stupních vítězů, tam totiž stojí docela často.

 

Jistebnický tým závodníků na horských kolech bojuje na závodech českého poháru, seriálu Kolo pro život, ale hlavně v Galaxy sérii, kde po závodech na Hluboké a v Prachaticích vedou pořadí týmů. Už na Hluboké se Galaxy GS Jistebnice pohyboval v popředí výsledkové listiny, ale prvního absolutního vítězství dosáhli až v Prachaticích na trati dlouhé 42 kilometrů díky Zdeňkovi Tomečkovi. Prachatický závod je jedním z nejnáročnějších z celé série, ani chvíli se nejede po rovině a na závěr se musí stoupat na ten úplně nejtěžší kopec na Libín, následuje prudký sjezde, kde se místy jede rychlostí až 70 km/h.

 

V Českém poháru se týmu také daří. Hned na prvním závodě, kterým byl známý Malevil se podařilo Karolíně Stolařové překvapit a na 102 km dlouhé trati obsadila skvělé 5. místo. Bohužel ve stejný den se jel právě i závod v Prachaticích, kam zamířila většina týmu a proto nechali Stolařovou na Malevilu bojovat samotnou. S časem 5:35:12 za sebou nechala silná jména jako Severová, Nováková nebo Čuříková a už se těší na další pohárový závod do Mostu.

 

Zatím posledním vystoupením týmu Galaxy GS Jistebnice byl závod ze seriálu Kolo pro život, který se jel mezi brněnskými Medlánkami a pivovarem Černá Hora. Tempo diktoval Ivan Rybařík, který v soutěži týmů při závodech KPŽ startuje za jistebnický tým. Rybařík zvítězil před Jobánkem (Merida) a Fojtíkem (Toyota). V kategorii čtyřicátníků obsadil Václav Smazal druhé místo a mezi padesátníky vyhrál Pavel Rybařík. Galaxy GS Jistebnice si v Brně upevnil vedení v žebříčku týmů seriálu KPŽ.

 

Základem úspěchu Galaxy GS Jistebnice je obsazení co největšího počtu věkových kategorií. Mezi dvacetiletými má tým Zdeňka Tomečka, Karolínu Stolařovou a Janu Batíkovou, třicátníci Petr Soukup s Martinem Polákem v současnosti drží druhou respektive třetí příčku v Galaxy sérii, mezi čtyřicátníky bojuje Miroslav Novák a všichni muži nad 50 let se skoro pokaždé musí sklonit před uměním Pavla Rybaříka, záda mu kryjí Miroslav Slaba s Jiřím Vachem.

 

Galaxy GS Jistebnice se představí opět v plné síle už 2. června na Zručském maratón, který je třetím podnikem Galaxy série.

 

Více na www.galaxy-bike.cz

 

foto/_0000028004.jpg
foto/_0000028005.jpg
foto/_0000028006.jpg
foto/_0000028007.jpg


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.88   images/ga_count.png 779

Galaxy GS Jistebnice překvapuje soupeře

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif