o závodech

25.09.2007 - Lucie Pouchová

Postavila jsem se na startovní čáru na náměstí v České Kamenici. Koukám kolem sebe: ,,A je zle!“ Kolem mě samá reprezentace v nóbl dresech. Vepředu pár kadetů a v zadu my ženy. Když při presentaci hlásí jméno Růža Růžičková, trochu se mi ulevilo a vyhlížím nějakou zachovalou kredenc 160cm vysokou a 150cm širokou. Jenže žádná Heduš tu nebyla. ,,Tady!“ Hlásí se štíhlounké pravítko. No prostě šla jsem do předem prohraného boje. Byla jsem tam sama za širokou veřejnost a čekalo mě finále o pohár starosty městské cross country ze seriálu peklo severu.

 

Vystartovalo se. Prvních 100 metrů mě to docela bavilo, protože jsem měla alespoň na dohled posledního jezdce.

foto/_0000040098.jpg
Pak už mě to nebavilo. Asi tušíte proč. Situace se komplikovala i tím, že se začala hlásit o slovo klobása, 2 lahváče a pekáč štrůdlu, co jsem snídala. Chtělo to evidentně ven. Začalo mi být dost zle a zvažovala jsem odstoupit. Chtěla jsem to udělat nenápadně a diplomaticky. U mě slovo nemůžu neexistuje. Můj plán byl, že si vypustím tajně kolo a dojdu to, že jsem jako píchla. Kolegové by mě určitě politovali, že mám prostě smůlu. Jenže uskutečnit se to nedalo. Nebylo tam žádné soukromí. Všade po trati byli rozlezlí pořadatelé a diváci. Jelo se to totiž na okruhy. Na trati jsem byla nepřehlédnutelná a to nejen pro svou kreativní jízdu. Stala se ze mě po dobu závodu celebrita. Lidi si mě dobře pamatovali. Na několika místech se zakládaly na moji podporu dobrovolné spolky pln jásajících fanoušků . On by mi to mohl leckdo závidět, ale ve skutečnosti není o co stát. Je to velká zodpovědnost mít takovouhle popularitu. Osobně bych zakázala těmhle fanouškům vstup na všechny závody, jsou nemilosrdní a člověka by nejraději uštvali. To je samý hop, hop, zaber, majkej. Zkuste si představit, že jedete plnej kotel, je vám na zvracení a ono jim to přesto nestačí. Chtěj abyste jeli rychleji, v lepším případě umřeli. Když jim vyhovíte a na úkor zdravotního stavu zrychlíte nebo umřete, stejně se nezavděčíte. Místo toho aby dali pokoj, zas volaj hop hop a myslí si, že se stane nějaký zázrak. Já bych jim rozdala chytrákům kola, a si to jdou taky zkusit...

 

Plácala jsem se sama vzadu, podařilo se mi předjet jen 2 lidi. Paní na skládačce, co si jela asi nakoupit a kluka, co šel pěšky bez kola ke stánku pro pivo. Předjet tyhle dva stálo dost sil, myslela jsem totiž, že patří k závodu.

Pozitivní je, že jsem se 2x během závodu ocitla ve vedoucí skupině.

foto/_0000040097.jpg
Někteří lidi mi začali tleskat, mysleli si asi, že ve vedoucí skupině bojuji o bednu. Skutečnost je taková, že mě ta vedoucí skupina dojela, prostě jsem se do ní propadla. Když jsem si pak udělala malou statistiku, dojela jsem do cíle hned po vítězi s minimální časovou ztrátou. Byla jsem druhá z deseti. Bohužel byla tam ztráta 2 kol za ostatními závodníky, ( tak mě na bednu ani nevolali). Naštěstí v cíli netrvali na tom, abych si závod dojela. Museli by kvůli mě totiž odložit start veteránů. Abyste věděli, já trénuji na delší tratě a vynikám ve vytrvalostních závodech. Slovem vynikám myslím, dojedu za světla a po dojezdu jsem schopna komunikovat s okolím. Na takovouhle pilu jako se jela v Kamenici nejsem zvyklá. Do tohohle závodu mě naverboval náš, teď už bývalý, kamarád Mirek Pitra. Je to místňák a prý že se jede kratičký závod pro veřejnost, jen taková pohodička. Prostě relax. Že to jedou hlavně normální lidi. Ráno mi k snídani připravil lahváče. Na náměstí v Kamenici mě zanechal bez dozoru u stánku s klobásama a nechal mě na pospas mé gastronomické úchylce.
foto/_0000040099.jpg
Po závodě jsem byla tak mimo, že jsem i odmítla další klobásy a další piva i přesto že bych je měla od Pitri zadarmo. Po dojezdu mi trvalo více jak hodinu, než jsem přišla k vědomí. Jen jsem kašlala, hvízdala, sípala a motala se.
Brácha věřil, že se mi bude dařit během závodu lépe. Investoval do mě a daroval mi zázračnou sladkou tabletu. Vůbec nezabrala akorát se mi v puse udělal sladký cumel, který zašpuntoval dýchací ústrojí. Během závodu mi tak hrozilo nebezpečí masivní respirace. Tak Sportu zdar, Nazdar!

  
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.03   images/ga_count.png 2028

Peklo severu - Česká kamenice

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 7
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif