o závodech

21.10.2007 - Martin Bali-Jenčík

Naši se na úvod nejvyšší cyklokrosařské soutěže neztratili. Nejlepší české výsledky v prvním dějství Světového poháru v Belgii v jednotlivých kategoriích zaznamenali: 1. Zdeněk Štybar (elite), 7. Lukáš Klouček (U23), 2. Lubomír Petruš (junioři), 5. Pavla Havlíková (ženy)!

Ještě stále jednadvacetiletý rodák ze západočeského Stříbra vybojoval ve své první regulérní sezoně v kategorii Elite už třetí vítězství (po TOI TOI Cupu v Lounech a Plzni), ovšem bezesporu to nejcennější v celé kariéře. Dvojnásobný mistr světa v kategorii U23 (stáj FIDEA CYCLING TEAM) porazil nejlepšího cyklokrosaře všech dob domácího Svena Nyse (RABOBANK) o plných 33 sekund. Oplatil mu tak týden starou porážku z prvního závodu slavné série SuperPrestige v Ruddervoorde. Zdeněk dnes dobře odstartoval a držel se v čelní skupině. Když jeho soupeři začali odpadat, ve druhém kole zaútočil; nikdo jeho nástupu nestačil. Všichni čekali na Nyse, který ovšem zaspal. Dobrou taktickou práci odvedli i kolegové z týmu FIDEA Klaas Vantornout (5.), Bart Wellens (6.) a Kevin Pauwels (8.). Během závodu si Zdeněk vybudoval až minutový náskok. Sven Nys se rozhodl atakovat až v posledním kole, z náskoku ukrojil půlminutu, ale na one-man show našeho šampióna to už nestačilo. Na třetím místě skončil Francouz Francis Mourey (FRANCAISE DES JEUX). Mistr světa Erwin Vervecken obsadil po defektu až 22. příčku. Zajímavostí byl i první start v sezoně Larse Booma (dojel 18.) – úřadujícího mistra světa v cyklokrosu i silniční časovce (obojí v kategorii U23).

Jinak vyzdvihnout je třeba famózní výkon Pavly Havlíkové. Na stupně vítězů jí chybělo pouhých 8 sekund (a to měla 2 pády!). Nechala za sebou i mistryni světa Maryline Salvetat (8.) a Laurence Leboucher (dnes 12., bronz na MS). Nemýlím-li se, jednalo se o historicky největší úspěch pro české barvy v dámském pelotonu. Junioři nezklamali, Lubomír Petruš potvrdil předpoklady – měl by patřit mezi lídry své kategorii a naše žhavá želízka na jednu z medailí na lednovém mistrovství světa v italském Trevisu. Trochu víc se čekalo od závodníků U23.

Oficiální výsledky kategorií muži elite, muži U23, junioři a ženy – zde.

Kalendář Světového poháru v cyklokrosu 2007/2008

A čeká nás Tábor. Zde je ve Světovém poháru vypsána pouze kategorie Elite (povinně doplněná o U23), ostatní jedou TOI TOI Cup. Prvenství obhajuje Radek Šimůnek. Máme se na co těšit; našim se na trati na Sídlišti nad Lužnicí tradičně daří, zatímco Belgičanům až zase tak ne. Sven Nys trpí z Tábora už pomalu komplexy…

Zdeněk Štybar vyhrál 1. závod SP v Kalmthoutu – ta nejlepší pozvánka do Tábora

TitulekAutorDatum
Výlet do TáboraDaniel Janko24.10.2007 22:07:38
Super rozjetoDaniel.J21.10.2007 21:02:17
images/line1.gifRe: Super rozjetoMartin Bali-Jenčík21.10.2007 21:06:26
FotkyMartin Bali-Jenčík21.10.2007 20:58:40

© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 10