o závodech

14.05.2008 - michal kosina

Zavřu oči a vidím ubíhající kamenitou cestu. Ne moc rychle. Spíš pomalu. Fajn. Spokojeně se chystám usnout. Dnes jsem si vyzvedl číslo, čip & spol. Zítra jedu. Pokud to bude takhle, tak dobrý. Jenže najednou střih a vidím se tlačit do kopce. To ne. Rychle se proberu. Dívám se do tmy. Nechci tlačit. Zítra. Malevil. 102….

 

7.30 ráno. Kola nacpem do tranzitu k Adamovi. Hodí nás do Jablonného na start. Počasí je super. Jsem trochu nervózní. Poprvé na Malevil cupu. A vůbec, první bikerský závody na vostro. Jako panic s kurtizánou. Nejistě.

 

Na startu to žije. Atmosféra je nabitá energií, žádné ospalé ráno. Taky se pokoušim protahovat. Piju minerálku. Sleduju cvrkot kolem sebe.

 

„To nás pustěj hromadně?“ ptá se Petr.
„Asi. Nejspíš.“ nevim.
„Chápeš to, asi nepokecáme,co? Mazec.“

 

Měli jsme plán jet spolu... Start. Liché obavy. Všecho jde pěkně, organizačně bez chyby. Sjedeme ze silnice. Prach. Kolona. Petr na mě volá, že to je jak invaze římský legie. Má pravdu. Jenže příjde kopec a roztrhneme se. Znovu dáme řeč až za šedesát kiláčků.

 

Jedu. Myslím na Hvozd, limit do jedný, do pěti, na to, abych nepíchnul, nerozbil si tlamu,…myslím čím dál míň, šlapu. Hlava se čistí, prázdní… Vidím ubíhající kamenitou cestu, les, prašnou cestu, lesní singl,občas mi sklouzne pohled do kraje. Jen tak, letmo. Čistá hlava. Pocit štěstí.

 

Hvozd – vrcholová prémie, v půlce mi to uklouzne a musim tlačit asi tak pět metrů, zbytek zase dávám až na horu. Spokojenost. Dobré sny se plní.

 

Sjezd na Hain a Valy, tady to dobře znám, jede se líp, stará známá cesta kolem Luže, pod Pěnkavčím… návrat ztraceného bratra.

 

„Nazdar, co tady dělᚅ?“
„Bezva, rád tě vidím!“ povídám Petrovi a dál jedem spolu. Konečně si pokecáme.

 

„Už tam budem?“
„Už tam budem.“

 

Sjezd kolem Bouřnýho, chlapík si to valí přes přední kolo. Přibrzdím. Dávám si bacha. Zatím pořád dobrý. Stoupání k Milstejnu je parádní. Tuhle cestu neznám. Super. Kontroluju čas.

 

Poslední občerstvovačka, poslední dávka jonáku. A pak… deset kilometrů do cíle. Trandíme kolem Jílovýho - tak pětadvacet v hodině. Jak jsme to říkali včera? Kolem třetí tady? Hulákám na Petra. Směje se. Jo tak, nějak.

 

V cíli jsme vedle sebe. Spokojenost. Spousta lidí. Vidím Bážu , tak na něj řvu, a mi sundá čip. Místo toho mi nese pivo. Chutná neuvěřitelně. Nejlepší gambáč v životě. Tak tohle je Malevil cup.


foto/thumb/0000056320.jpg
foto/thumb/0000056321.jpg
foto/thumb/0000056322.jpg
foto/thumb/0000056394.jpg
foto/thumb/0000056395.jpg
foto/thumb/0000056396.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.88   images/ga_count.png 1718

About Malevil cup na poprvé...

TitulekAutorDatum
no jo....Vladislav Lepšík15.05.2008 07:17:50
images/line1.gifRe: no jo....michal15.05.2008 09:54:54Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 34
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif