ostatní

04.06.2008 - Martin Bali-Jenčík


foto/_0000058428.jpg

A je to tady! Evropská cyklistická unie UEC přidělila České republice respektive Malevil Cupu pořadatelství šampionátu starého kontinentu v marathonu horských kol. Tuto informaci jsme se právě dozvěděli od Vladimíra Holečka, prezidenta UEC a Petra Marka, předsedy komise MTB při Českém svazu cyklistiky.

Termín konání závodu bude teprve stanoven, podoba mistrovské trati a další podrobnosti taktéž.


Děkujeme:
- všem členům Pakli sport klubu a pomocníkům Malevil Cupu
- Vladimíru Holečkovi, prezidentu UEC a viceprezidentu UCI
- Petrovi Markovi, předsedovi komise MTB při Českém svazu cyklistiky
- městu Jablonné v Podještědí
- Ranči Malevil a jeho majitelům - rodině Vávrových – a zaměstnancům
- Libereckému kraji a hejtmanovi Petrovi Skokanovi
- našim partnerům a sponzorům
- v neposlední řadě účastníkům závodu


Související odkazy:
Pakli sport klub
Evropská cyklistická unie
Český svaz cyklistiky


Váš Pakli sport klub
Pořadatel International MTB Marathon Malevil CupP.S.: Česká televize konečně zařadila záznam z Malevil Cupu 2008 do vysílání kanálu ČT 4 Sport. Můžete jej vidět zítra - 5. 6. v 17:00, repríza je 6. 6. v 8:05.
Napsalo o nás Velo č. 6/2008:

„Evropa" potřetí, tentokrát v maratonu

Na Špindlerův Mlýn a někdejší slibně odstartovanou tradici mistrovství Evropy v Česku by historicky třetím ME horských kol na domácí půdě rádi navázali pořadatelé jarního Malevil Cupu. Však také již začátkem roku odeslali do švýcarského sídla UCI kandidaturu na pořádání mistrovství Evropy v bikemaratonu pro rok 2012.

„Byli jsme se před lety podívat na Světovém poháru v rakouském Bad Goisernu a v Polsku na mistrovství Evropy a řekli jsme si, že by určitě bylo v našich silách závod na takovou úroveň posunout," líčí za pořadatele Malevil Cupu Radek Patrák. „Když pak za námi na podzim loňského roku přišel Petr Marek a řekl nám, že by tu byla možnost uspořádat mistrovství Evropy, tak jsme příliš neváhali a rozhodli se do toho jít. Závodů Světového poháru se jede každý rok více, ale ME je každoročně jen jedno," dodává. Malevil Cup a potažmo české maratony obecně se takto mohou mnohem více zviditelnit. Jako předzvěst potenciálního úspěchu pořadatelského týmu pod vedením Radka Patráka se již letošní ročník populárního maratonu jel jako závod kategorie C3. „Malevil Cup je součástí evropského seriálu MarathonMan-Europe a pořádání podobného šampionátu tak bereme jako přirozený vývoj. Je to náš příspěvek k propagaci této oblíbené disciplíny," uvedl Radek Patrák.

Pro závody tohoto typu jsou pořadatelským manuálem evropské federace UEC nastaveny určité parametry tratě, což Malevil Cup splňuje. Bylo potřeba ale promyslet i další požadavky mezinárodní federace jako je kategorizace hotelů. Přesto ale vyplnění formulářů pro kandidaturu bylo dle Radka Patráka až překvapivě jednoduché. Nakonec české pořadatele předběhlo Rakousko, které získalo pořadatelství na rok 2011, ale pro rok 2012 je naděje pro Malevil Cup veliká. O přidělení pořadatelství rozhoduje sedmičlenný řídící výbor UEC, jehož členem je i prezident UEC a viceprezident UCI Vladimír Holeček. Výbor měl o pořadatelství ME 2012 rozhodovat koncem května, případně v listopadu. Vladimír Holeček tak ze své pozice jednoho ze čtyř nejvýše postavených mužů světové cyklistiky může českého kandidáta podpořit a rozhodnutí výboru podstatně ovlivnit. Kandidátů zatím mnoho není a Holeček tak dává Malevil Cupu poměrně dobré šance.

Je samozřejmé, že podobná akce si vyžádá nezanedbatelné finanční nároky. Samotná kandidatura nic nestojí, ale pokud bude skutečně českým pořadatelům termín „přiklepnut", bude potřeba zakoupit licenci a převést na účet federace dvanáct tisíc eur.

Celý článek
Napsal o nás MTBS.cz (21.2.08):

Napoleon řídí Malevil Cup

Rozhovor s jedním z nejúspěšnějších českých organizátorů velkých maratonů Radkem Patrákem. Dozvíte se perličky ze zákulisí, jestli se dá organizací uživit nebo novinky a plány.

Znáte to, přijedete na maratón a.... když konečně najdete místo na zaparkování, dojdete se přihlásit, cestou potkáváte své známé, kteří vás možná přemluví na jedno či dvě pivka večer před závodem. Ráno vstanete, dáte si sladkou rejži, chvátáte na start vybojovat slušnej flek. Odstartujete, závodíte, trápíte se. V cíli odevzdáte čip a sám pro sebe si říkáte, proč to k.... jenom dělám. Okamžitě se začnete schánět po výsledcích, abyste zjistili, jestli Pepa Novák jel líp nebo ještě není v cíli. Pak se svými kamarády se zamaštěnejma pusama od guláše hodnotíte občerstvovačky, značení a vůbec celý závod. Večer se pobavíte u nějakýho doprovodnýho programu nebo rovnou hodíte kolo na auto a hurá domu.... Ano, za své prachy očekáváte, že dostanete pořádnou hromadu vyžití. Vzpomenete si ale někdy na lidi, kteří tu hromadu tvoří?

Malý velký muž - Radek Patrák z Lužických Hor je nadšený biker a organizátor, na svém bitevním poli - na ranči Malevil letos chystá již devátý ročník Malevil Cupu. Nejen vzezřením připomínající Napoleona, se svým maratonem snaží dobýt Evropu. Jako první v Česku se odhodlal zapsat svůj závod do kalendáře UCI a jako jeden z mála se snaží prosadit svůj závod i za našimi hranicemi začleněním do mezinárodní série.... jaký je tedy pohled z té druhé strany? Zde je rozhovor s jedním z nejzkušenějších a nejúspěšnějších organizátorů v Česku - Radkem Patrákem....

Dokončení zde
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.23   images/ga_count.png 1855

Malevil Cup 2012 = mistrovství Evropy 2012 !!!

TitulekAutorDatum
Česko uspořádá v roce 2012 ME v maratonu horských kolMartin Bali-Jenčík06.06.2008 13:04:29
To bude makačka / aby se na nás vůbec dostalo!Bimbo05.06.2008 15:21:20
images/line1.gifRe: To bude makačka / aby se na nás vůbec dostalo!Martin Bali-Jenčík05.06.2008 15:46:53
gratulacezizila05.06.2008 13:14:23
velká GRATULACE!!!Lucie+Michal(+Ernest)04.06.2008 19:06:18
velká gratulaceBáža04.06.2008 14:27:47
images/line1.gifRe: velká gratulaceJiří Waldhauser06.06.2008 12:50:09© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 23
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif