výlety

05.03.2006 - Hanka Švecová

Tak jak bylo?? Dost lidí se mě na to hned večer po dojezdu ptalo… takže můžu říci, že to bylo prima jen se pořád ještě neumím zahřát a to bylo trošku pod nulou. Myslím si, že jsem jela už i za horšího počasí.Nevím proč tolik lidí odradilo počasí, vždyť napadlo v Praze pár cm sněhu...:)
Na Hájích jsme se sešli v počtu 5 bikérů a cestou jsme si měli ještě vyzvednout Martinu, která bydlí přímo v kraji Josefa Lady.

foto/_0000005913.jpg

Jo znáte tu písničku od Jarka Nohavici Ladovská zima ??? Ne tak si jí stáhněte. Cestou jsem si trochu pobroukávala: Ladovská zima za okny je a srdce jímá bílá nostalgie Ladovská zima děti a sáně a já jdu s nima do chrámu Páně Bim bam bim bam bim bam bim bam bim bam bim bam.
Na Hájích to trochu trvalo než jsme vyjeli… Láďa pořád zdržoval!! Chi-chi Tretry mám u ševcové a tak mi namontoval na mé kopyta klipsny. Určitě se mi jelo lépe, než na obyč. pedálech. Vláďo děkuji!!! a i za půjčení blatníku a plášťů Andrejce, určitě se jí také jelo líp… My Tě nemít!!! Škoda, že jsi neměl ještě jeden blatník pro Korkyho… během cesty jsem si nafotita Korkyho ksichtík a nejen ten, tak se pobavte… jo blatníky. Už i Koppík uznal , že jsou užitečné… Trasu jsme museli trochu více změnit, neboť počasí nám do terénu moc nepřálo.
Takže hurá na kolo směr- Křeslice, Pitkovice, Čestlice, Nupaky, Kuří, Karbošice, Voděradky, Otice, Světice,Všestary, kde jsme se u lomu setkali s Martinou. A ani nemusela čekat, což bylo fajn!
Jeli jsme na Svojetice přes Klokočnou, kde je nádherný výhled na kraj a prima kopce. Ve Svojeticích nás čekal oběd v DOLTON RANCH.
Přivázali jsme kola, jiný přivazovali koně… a nesměle, celý mokrý a od bláta a soli ze silnice jsme vkročili do hospody… čekala nás tam kovbojská knajpa plná jídla a pití a hlavně tepla od kamínek. Jako první byl na stole smažák pro Romana a pak následovaly tři druhy polévek… piva a čaje a cosi s kopcem šlehačky.
Jo, kdo by chtěl ochutnat prima čaj z čerstvé máty s medem, tak s Andrejkou doporučujeme!! Pikolík ho přinesl a byl do zelena a po nakapání citronu byl čirý… jo pro nás ženské záhada. Dokonce jsem ho reklamovala, ale reklamace mi neprošla…chi-chi. Jo bylo tam fajn, pokud někdo pojedete kolem tak doporučuji, je tam pěkně, milá obsluha a hlavně nekuřácký prostor. Jo a pozor! Kdo bude přistřižen po setmění slunce střízlivý tak bude obješen! Konec srandy Martino s mexickým kloboukem a hajdy na kolo. No nechtělo se nám do té zimy směr JEVANY.
Terén se nám trochu zdrsnil a nejen nám, jedno auto to nezvládlo a trochu zapadlo… nabídli jsme pomoc s vytažením, ale pán nestál o další průser. Vyžlovský rybník byl krásně bílý a my se projeli sněhem až k bývalé vile Káji Gotta, kterou koupil před x lety pro svou maminku a zařizoval ji s velkou láskou a teď jí prodal jí za 15 milionu. Dle Korkyho tam jednou bude pamětní deska: zde strávil Kája pár dní ale spíše z toho bude hotel jako má Elvis Presley v USA svůj Graceland, kam se chodí už léta klanět jeho fanoušci ze všech končin, náš Karel by si zasloužil totéž," řekl nový majitel Moťovský. Gottův fanoušek se bude moci v jevanské vile ubytovat, vyspat se ve zpěvákově lůžku, popít víno z jeho nejoblíbenější číše, pustit hudbu z jeho gramofonu a dopřát si steak podle Slavíkova receptu. Tak co Vy na to ???
U Jevanského rybníka do dálky září růžový hotel, kde se v roce 1952 natáčel film Dovolená s Andělem. Ale nás spíš zajímal kraj permoníků - Hradec, Mlýn Hruškov, Stříbrná Skalice, kde se dobýváno stříbro a dále na Hradové Střímelice a hurá do kraje kocoura Mikeše na Ondřejov, Mnichovice, kde se s námi rozloučila Martina a byla jako první doma.
A my dále ku Praze… Stránčice, Velké Popovice- u kozla jsme se kvůli času nezastavili, Petříkov, Radimovice, Nebřenice, Chomutovice, Modletice, Dobřejovice. U Průhonic nás čekal špatně sjízdný úsek, Vláďa ho nazval LEDOVÝ MEJDAN. Nikomu z nás kvůli začínajícímu mrazu nefungovaly brzdy… jízdu jsme přežili a tak hurá na Rozkoš, Šeberov a po proplétaní křižovatkama na Háje, kde se ukončila naše trasa. Nohy mě brněly a kola se už taky klepala zimou.To byl pohled na naše středy…
A já zjistila proč mi ta zadní brzda tak od polovic cesty řvala… sjela jsem totálně špalky… pořád nechápu jak je to možné, že tak málo vydržely. Jednu zimu, pár vyjížděk… no nic na špalcích nebudu šetřit!!!
Rozloučili jsme se a hurá domůůů do tepla. Hodinu jsem se rozehřívala ve vaně.
Vláďa si prý též hned zalezl do postele s COLDREKCEM, neboť se o něj začla ucházet paní chřipka a Roman se mě dotazoval zdali jsem si už umyla kolo…
A pro Korkyho - až potkám paní sousedku, tak jí budu pozdravovat od synovce.
Svět je malý, že … a všichni se vlastně známe!!!!!
Prima skoro jarní vyjížďka byla za námi a s ní na tachometru 92km.
Tak zase někdy na kole
foto/_0000005919.jpg

Hanka-Švícko
P.S více fotek na mých stránkách:)

 


foto/thumb/0000005913.jpg
Bylo nás pět a šestá ještě tou dobou v posteli
foto/thumb/0000005914.jpg
Silnice-voda a sůl...
foto/thumb/0000005915.jpg
Oběd na Ranči-doporučuji všem!!
foto/thumb/0000005916.jpg
Korky nepil a tak se pohoupal...
foto/thumb/0000005917.jpg
Zapadlé auto, to nám se stát nemůže...
foto/thumb/0000005918.jpg
Korky a jeho make-up
foto/thumb/0000005919.jpg
Cesta kolem Jevan
foto/thumb/0000005920.jpg
příroda kolem Klokočí
foto/thumb/0000005921.jpg
a kde mám ty špalky ???
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.94   images/ga_count.png 1198

Cesta kolem Jevan- bikevýlet se Švíckem

TitulekAutorDatum
Pěkný článekMartin Bali-Jenčík06.03.2006 15:29:27
images/line1.gifRe: Pěkný článekŠvícko07.03.2006 00:02:54
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Pěkný článekMartin Bali-Jenčík07.03.2006 19:46:26
images/line4.gifimages/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Re: Pěkný článekAnonym08.03.2006 01:34:54© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 35
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif