o závodech

31.03.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000080458.jpg
Brignano Gera d'Adda – Český tým PSK Whirlpool-Author si na časovky věří. Už podruhé za poslední týden dokázal, že v souboji s chronometrem dokáže držet krok s nejlepšími světovými stájemi. Při týmové časovce, která zahájila devětatřicátý ročník etapového závodu Settimana Ciclista Lombarda v Itálii, přijeli jezdci královéhradecké ekipy na desátém místě. Vyhrál LPR Brakes-Farnese Vini.
„Zdá se, že se klukům v časovkách začíná více dařit. Vůbec není špatné přijet desátý a nechat za sebou dalších patnáct týmů. Tentokrát nám Katusha porážku z minulého týdne vrátila,“ pousmál se sportovní ředitel týmu PSK Whirlpool-Author René Andrle.
Na téměř devatenáctikilometrové úvodní časovce družstev si suverénně vedl irský tým LPR Brakes-Farnese Vini, který se jako jediný dostal pod hranici jednadvaceti minut. Ta jen těsně unikla druhému ruskému týmu Katusha. Na bronzové příčce přijel Rabobank se ztrátou třiadvaceti vteřin na vítěze. Do žlutého trikotu lídra závodu se tak oblékl fenomenální sprinter Alessandro Petacchi, který jako první z týmu protnul cílovou pásku.
Jediný český zástupce, tým PSK Whirlpool-Author, na desátém místě neztratil ani minutu. Tentokrát startoval ve složení – Tomáš Bucháček, Jakub Danačík, Leopold König, Martin Mareš, Stanislav Kozubek, František Paďour, Martin Hebík a Patrik Sinkewitz. „Měli jsme po předchozím etapáku dva dny volna, během kterých jsme se jen přesunuli a lehce trénovali. Časovka na začátek nebyla špatná, těžké etapy přijdou, tak uvidíme, jak si s tím poradíme,“ sdělil Martin Mareš z PSK Whirlpool-Author.
Výsledky – 1. LPR Brakes-Farnese Vini 20.54, 2. Katusha +6, 3. Rabobank CT +23, 4. ISD +24, 5. Barloworld +26, 10. PSK Whirlpool - Author +53s.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.9   images/ga_count.png 454

Časovka se Whirlpoolu opět povedla

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 22
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif