o závodech

18.05.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000083955.jpg
Spijkenisse – Páté místo bylo pro sprintera André Schulzeho tento víkend doslova osudové. Němec v barvách české stáje PSK Whirlpool-Author totiž také v klasice Tour de Rijke přijel v hromadném sprintu pátý, přičemž opět vyhrál Holanďan Kenny Van Hummel ze stáje Skil-Shimano. Víkend na dvou holandských klasikách tak skončil téměř jako přes kopírák a pro Schulzeho vždy kousek pod stupni vítězů.

 

„Tentokrát mi nohy nejely tak, jak bych si představoval. V sobotu jsem se cítil na vítězství, teď už mě nohy bolely o poznání více. Ať tak či tak, výsledek je to stejný. Musím říci, že ne zrovna povedený. Věřil jsem si na tento víkend mnohem více,“ shrnul vždy usměvavý Němec André Schulze.

 

Na peloton tentokrát čekalo téměř dvě stě kilometrový závod se startem i cílem ve Spijkenisse. „Na začátku zkoušel ujet prakticky každý z nás. Nejlépe se to povedlo Hebíkovi, ale i toho pole dojelo. Na zhruba třicátém se zrodil hlavní únik tří lidí, kteří si dokázali vytvořit více než osmiminutový náskok. Balík je nechal, protože v tom počasí bylo už tak dost pádů. Nakonec jsme je stejně sjeli,“ popsal vývoj závodu zábřežský Pavel Zitta.

 

Právě s počasím se závodníci museli opět vypořádat. Zatímco během sobotního závodu na severu Holandska peloton zápolil jen s větrem, tentokrát se přidal i déšť a jen výjimečně v průběhu dvou set kilometrového závodu na cyklisty nepadala z nebes voda. Opět měl přitom smůlu František Klouček, který se během dvou dnů přimotal do dvou pádů. „Spadlo to přede mnou na úplně široké a přehledné cestě. Nevím, co tam kdo dělal. Znovu jsem si sedřel stejný bok jako v sobotu,“ kroutil hlavou někdejší cyklokrosař František Klouček, který je zvyklý naopak ze špatného počasí vytěžit.

 

foto/_0000083956.jpg
Pole nakonec velký náskok ujeté tříčlenné skupiny dojelo. „Prakticky hned, když se v jednu chvíli zase kvůli nějakému pádu pole zastavilo, za to vepředu vzali a peloton se rozdělil. Ve zhruba čtyřicetičlenné čelní skupině jsme zůstali jen já s Andrém a tak to vlastně vydrželo až do cíle,“ vylíčil závěrečnou část závodu Martin Hebík.

 

Na cílové rovince byl opět nejrychlejší domácí borec Kenny Van Hummel, který přespurtoval Němce Baumann ze Sparkasse a Belgičana Roelandtse ze Silence-Lotto, když královéhradecké Schulze protnul pásku opět jako pátý. S devatenáctivteřinovým mankem pak dvaačtyřicátý přijel českobudějovický jezdec Martin Hebík.

Výsledky: 1. Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 4.35.53, 2. Eric Baumann (Ger) Team Sparkasse, 3. Jurgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto, 4. Tom Leezer (Ned) Rabobank, 5. André Schulze (Ger) – všichni stejný čas, 42. Martin Hebík (Cze) +0.19, 57. Danilo Hondo (Ger), 58. Vojtech Dlouhý (Cze), 59. František Klouček (Cze), 60. Petr Kaltofen (Cze), 61. Petr Kubias (Cze), 64. Pavel Zitta (Cze) všichni +6.56 - všichni PSK Whirlpool-Author.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.01   images/ga_count.png 704

V Holandsku se jelo jako přes kopírák

TitulekAutorDatum
no jo nodaniel j.19.05.2009 07:07:52
images/line1.gifRe: no jo noRejžák19.05.2009 17:22:10© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 7
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif