o závodech

15.06.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000087473.jpg
Terneuzen – Obrovská smůla zasáhla královéhradecký tým PSK Whirlpool-Author při poslední etapě závodu Delta Tour Zeeland v Holandsku. V závěrečném hromadném spurtu měl vážný pád na hlavu sprinter André Schulze. Přestože závod nakonec, díky ochranné zóně, dokončil v čase vítěze, celkově ho bonifikační sekundy posunuly přesně pod stupně vítězů v celkovém hodnocení.

 

„Spurt byl rozjetý hodně dobře. Najednou přede mnou spadl někdo ze Cervela a já vlítnul přímo do něj. Neměl jsem ani setinu na jakoukoli reakci. Šel jsem přímo na temeno hlavy a pak do několika kotrmelců. I když jsem se do cíle dostal sám, bál jsem se, jak vážná zranění budou,“ řekl v cíli otřesený Schulze, když ukazoval na prasklou helmu.

 

foto/_0000087474.jpg
Veškerá vyšetření, která německý závodník absolvoval, nakonec přinesla dobré zprávy. „Lékaři se po prvních dvou rentgenech báli zlomeného obratle. Dalších šest tyto obavy naštěstí vyvrátilo. André tak vyvázl s pohmožděninami, ale čekají ho v týdnu další kontroly,“ uklidnil obavy o Schulzeho zdraví sportovní ředitel týmu PSK Whirlpool-Author René Andrle.

 

Holandská štace tak skončila trochu nervózně. Závěrečná etapa totiž rozhodla o celkovém umístění, ve kterém měl Schulze našlápnuto na celkový piedestal. „Poslední etapa byla jak vystřižená z Paříž-Roubaix. Od startu lilo jak z konve a před námi bylo několik kostkových a blátivých úseků. Hodně to klouzalo a pádů bylo také nespočet. Jen Matthias (Friedemann) měl třeba tři defekty,“ popsal nepříjemné chvíle závodu Petr Kaltofen.

 

Přestože jeden nástup střídal druhý a dokonce se podařilo ujet čtyřčlenné skupině, závěrečná etapa byla opět více nakloněná sprinterům. Do cíle tak jelo hlavní pole pohromadě. Finální sprint, při kterém André Schulze spadl v ochranné zóně jednoho kilometru, vyhrál Němec ze Skil-Shimano Robert Wagner před jezdcem ve žlutém trikotu Tylerem Farrarem z Garminu a Alessandro Petacchim z LPR. „Bohužel bonifikační body za vítězství poslali Wagnera před Andrého a ten skončil celkově čtvrtý. Je to škoda. Navíc o to přišel tak nešťastně,“ dodal zklamaně Schulzeho kolega František Klouček.

 

Celkové prvenství obhájil Tyler Farrar před Petacchim a Wagnerem. André Schulze skončil čtvrtý. Nejlepším z českých rodáků byl pak Vojtěch Dlouhý se ztrátou jednačtyřiceti vteřina na vítěze.

 

Výsledky – 3. etapa: 1. Wagner, Robert (Ger) Skil – Shimano 4:11:34, 2. Tyler Farrar (Usa) Garmin-Slipstream Pro CT, 3. Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini, 4. Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycl. Team, 5. Theo Bos (Ned) Nat. Select. Nederland, 32. Matthias Friedemann (Ger), 34. Vojtěch Dlouhý (Cze) všichni stejný čas, 56. André Schulze (Ger) +0:00, 70. František Klouček (Cze), 76. Martin Hebík (Cze) oba +8:33 všichni PSK Whirlpool-Author.

 

Celkově: 1. Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 8.13.33, 2. Alessandro Petacchi (Ita) LPR Brakes-Farnese Vini +0.11, 3. Robert Wagner (Ger) Skil - Shimano +0.13, 4. André Schulze (Ger) PSK Whirlpool - Author +0.20, 5. Jeremy Hunt (GBr) Cervélo Test Team +0.21, 35. Matthias Friedemann (Ger) +0.32, 51. Vojtěch Dlouhý (Cze) +0.41, 64. František Klouček (Cze), +9.02, 65. Martin Hebík (Cze) +9.03 všichni PSK Whirlpool-Author.

 

 


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.87   images/ga_count.png 616

Schulze měl v poslední etapě ošklivý pád

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 8
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif