o závodech

24.06.2009 - Petr Koblic

Celkem 11 členů GIESSEGI JAL 2009 absolvovalo všech 8 závodů 16. ročníku Jihočeské amatérské ligy. Všem, kteří budou startovat, se po dalším závodě v Brlohu bude škrtat první nejhorší výsledek. Body nebudou již tak rychle přibývat, ovšem všech 11 má možnost připsat si na dalších osmi závodech podstatně vyšší počet bodů a tím mají daleko větší šance "vyladit" druhou, rozhodující část cyklistické sezóny na jihu Čech.
11 cyklistů má také velkou šanci získat silniční rám italské firmy PROTEK za celoroční snažení - účast na všech závodech 16. ročníku GIESSEGI JAL 2009. Kdo bude ten šťastný? To se dozvíme na slavnostním vyhlášení celkových výsledků v listopadu v hotelu Bílá růže v Písku, kdy zástupce firmy PROTEK pro ČR vylosuje (pokud bude více lidí se všemi starty než 1...) jednoho jediného a ten si bude moci pěkný kousek více než za 1.400,- euro ihned převzít.

 

Samozřejmě vůbec nic není jisté. Po polovině soutěže se rýsují jisté náznaky adeptů na vítězství v jednotlivých kategoriích, ale vyrovnanost výkonů některých borců je vážně loterií a sázkaři by si možná užili... ;-))

 

Zajisté se dopředu budou doslova cpát ti, kterým chybí i několik závodů. Atak absolutně nejvyššího postu se nechá očekávat od Zbyňka Jordána (dle mého a asi ne jen mého soudu, velkého talenta české cyklistiky, který by se možná dostal hodně daleko...). Zatím mu schází potřebný bodový zisk, ovšem se třemi celkovými vítěznými závody a skvělém sólu v Žabovřeskách, je zatím nejlepším silničářem mezi muži "A" a "B". A to nějaký čas nazávodil a ani nejmladší už také není. Chlapci z áčka máte se co učit a dohánět... :-)) Zasáhnout první posty mohou samořejmě i jiní. Momentálně vedoucí T. Hrůza, současný leader "béčka" P. Veselý, M. Kříž, P. Jelínek, bratři Pivoňkové, M. Jochmann, Z. Šlehofer, při dalších dobrých výsledcích i Brabec či Horák. Těch výborných je dost a v téhle chvíli by byla vážně spekulace sázet na jednotlivce.

 

Jak je na tom druhý balík? Dvě figury - Zrnéčko, Pechouš. Tito dva borci jako by se domluvili a postupně si rozdělují první místa v závodech. M. Pechouš má na svém kontě také tři absolutní vítězství ve skupině, M. Zrnéčko "pouze" dvě. V neprospěch M. Pechouše bohužel zatím stojí 1 mínusový závod. To se ale srovná hned dalším podnikem, který absolvuje. Další místa si patrně "rozeberou" J. Musil, J. Vlášek, K. Schwarz, M. Minx či "finišující" R. Man, V. Rychetský a M. Šustr. Výborně jezdí i T. Krbec a R. Nový. Bohužel mají málo klasifikovaných podniků.

 

Samozřejmě poslední závod rozhodne. Nechejme se překvapit, kdo bude vážně ten nejlepší. Jen připomenu o co se vlastně "hraje". Jednak jsou to žluté dresy GIESSEGI, ve kterých startují vždy nejlepší v jednotlivých kategoriích. Dále jsou připraveny finanční "prémie" pro první tři v každé kategorii také od firmy GIESSEGI, další pěknou cenou zajisté jsou skleněné plakety od firmy SABE, na kterých bude zvěčněn každý, kdo se umístní do třetího postu ve své kategorii.

 

Tak to je pár řádků pro motivaci závodníků před volným víkendem, aby se jim dařilo minimálně tak jako dosud. Pro "bafíky", manželky a milenky, aby se mohli dívat na stoprocentní výkony svých "svěřenců". Každopádně si myslím, že to bude ještě zajímavé závodní léto. Prohloupí ten, kdo se akcí nezúčastní...:-))

 

více na www.jal-cyklo.webz.cz


foto/thumb/0000089868.jpg
foto/thumb/0000089869.jpg
foto/thumb/0000089870.jpg
foto/thumb/0000089871.jpg
foto/thumb/0000089872.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.84   images/ga_count.png 554

GIESSEGI JAL 2009 - průběžné pořadí po 8. závodě

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 8
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif