o závodech

08.07.2009 - Jan Novota

Za tradiční prázdninovou akci na Liberecku lze již považovat i Varnsdorfský Bartys triatlon. Letošní „jubilejní“ 4. ročník bude ovšem poznamenán několika podstatnými změnami. Tou zásadní je – pouze pro rok 2009 – přeměna z triatlonu na duatlon! Příčinou je celoroční rekonstrukce a revitalizace varnsdorfského rybníka Mašíňák a jeho okolí. Pevně věříme, že lehce improvizované podmínky v letošním roce budou „daní“ za mnohem čistší a novotou zavánějící prostředí v letech příštích.

foto/_0000091884.jpg

 

Nic se ovšem nemění na tom, že také duatlon ponese přívlastek mistrovský, i když jen pro kategorie žactva a dorostu. Budou se tedy opět rozdávat medaile pro Mistry Liberecka.

foto/_0000091886.jpg

 

V neděli 19. července vše odstartuje dopolední Dětský závod na zkrácených tratích (2 – 5,5 - 1,7). Od 13h pak do Hlavního závodu vyrazí všichni, kdož jsou již držiteli vlastního občanského průkazu J. Ti budou muset zdolat 5km rovinatého crossového běhu, 16,5km poměrně náročné horské cyklistiky a druhý běh o vzdálenosti 2,2km. Cyklistická tra zůstává stejná až na oblíbený brod, který už po rekonstrukci rybníka není mezi námi. Tra běhu by měla být také zachována.

foto/_0000091887.jpg

 

„Ponožkovým závodem“, jak se Varnsdorfskému Bartys triatlonu přezdívá, bude i letošní duatlon. Při 4. ročníku budete mít totiž u prezentace na výběr hned ze čtyř barevných provedení luxusních a ověřených ponožek s logem závodu. Nebude chybět ani tradiční moderátor - malevilsko-pekelnický DJ Roura. Samozřejmostí je také pozávodní gulášek, letos nově od Pana kuchaře Zděňka Vítka z Restaurace Galera.

foto/_0000091885.jpg

 

Velkým lákadlem budou opět hodnotné ceny, letos obzvláště vypečené. Na své si přijdou zejména domácí kutilové a zahrádkáři J Pro ty úplně nejrychlejší jsou dokonce připraveny i finanční prémie. Velmi silná konkurence se tradičně sjíždí ve stále prestižnějších štafetách, kde většinou nechybí zvučná jména specialistů na jednotlivé disciplíny. Počasí se také bát nemusíme (to nejhorší právě proběhlo) takže jste srdečně zváni přijet si užít sportovní neděli na varnsdorfské koupaliště k Penzionu Koliba.

 

Za pořadatelský tým TT Cyklorenova Cvikov se na Vás těší Jan Novota.
www.triatlonvdf.wz.cz
www.cyklorenova.cz


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.11   images/ga_count.png 668

Varnsdorfský BARTYS duatlon

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 22
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif