reportáže

28.03.2006 - Martin Bali-Jenčík

Světový pohár 2006 UCI v MTB začíná nadcházející sobotu 1.4. v pro bikery neprobádaném teritoriu na ostrově Curacao v Nizozemských Antilách (Karibik). Okruh je 5,5 km dlouhý - rychlý a technický a z části byl postaven Bartem Brentjensem (olympijský vítěz 1996 a mistr světa 2000 v XC). Teplota se bude pohybovat okolo 30st. a souboj o nejvyšší příčky bude obtížný.

 

Na startu se sejde elita světového mountainbikingu včetně obou posledních olympijských vítězů této disciplíny: Julien Absalon (Francie) and Gunn-Rita Dahle (Norsko).

 

Třináct dílů Světového poháru se bude konat převážně v Evropě, s výjimkou výjezdů na americký kontinent, do Mont St-Anne (Kanada) - kvůli dvěma závodům a do Balneario Camboriu (Brazílie). Mistrovství světa hostí Rotorua (Nový Zéland) na koci srpna, před finále SP ve Schladmingu (Rakousko).

 

Nová sezona slibuje hodně zábavy a celého programu SP se zúčastní 50 týmů (v roce 2005 jich bylo 36)

 Tolik suchá tisková zpráva z UCI.
Netřeba dodávat, že v Curacau se jede Světový pohár poprvé v historii. Bylo o tom napsáno už mnoho. Uspořádat SP v XC v Karibiku pro mě znamená asi takový přínos pro tento sport, jako pro český fotbal 1. liga v Blšanech. Prostě někdo měl sen a uskutečnil ho…
Avšak tady platí, co pronesl Největší Čech: „Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co proti tomu můžeme udělat.“

 

V Curacau by měli startovat i Jiří Friedl, LukᚠHanus, Milan Spěšný (všichni Merida Biking Team), Tereza Huříková a TomᚠVokrouhlík (Česká Spořitelna MTB).

 

Celý program Světového poháru 2006 UCI v MTB najdete zde:
2006 UCI Mountain Bike World Cup

 

Více o svěáku v Curacau:
Mountain Bike World Cup 2006 Curacao

 A co královna tohoto sportu a mistryně všehomíra?

 

Vybírám z jejího diáře:

 

Curacao, 25. března, 2006
Horko a trny v Curacau

 

Hodně věcí je jiných na karibském ostrově Curacao, ale největší „výzvou“ je horko a vysoká vlhkost vzduchu. Tra závodu neobsahuje mnoho stoupání, přesto je to těžký okruh. Máme ještě celý týden na přípravu a velice se na to těším!

 

Cesta proběhla hladce, bez problémů jsme sem dopravili zavazadla i kola. Máme prostorné a komfortní ubytování několik set metrů od stadionu, hned vedle prostoru startu a cíle. Když jsme vystoupili z letadla, čekal šok, hned jak jsme ucítili to obrovské horko ve tváři. Pomalu si na to zvykáme. Pořád se potíme, je tu vysoká vlhkost vzduchu a je třeba dodržovat přísný pitný režim.

 

Pláže vedle hotelu jsou fantastické a je tu všude plno zeleně. Vše je sytě barevné, od kvetoucích keřů, barevných papoušků a zelených leguánů, které jsme viděli na vyjížďkách v lese, až po domky, které jsou natřeny v duhových barvách.
Moře je báječné. Je skvělé, když můžu své plavecké tréninky absolvovat v moři místo v krytém bazénu.
Párkrát jsme byli venku na večeři, ale většinou si vaříme v našem apartmentu. V tomto směru máme k dispozici vše, co potřebujeme. Dostáváme ty správné porce a vše, co si přejeme. Už jsme měli pár neočekávaných návštěv v naší kuchyni během posledních nocí. Budili jsme se do totálního chaosu a nepořádku. Pravděpodobně si k nám našly cestičku krysy a udělaly si tu bál. Teď raději zavíráme všechna dvířka a snad už nepřijdou. Krysy nepatří mezi má oblíbená zvířátka.
Dnes jsme trénovali na závodním okruhu a já porazila Kennetha (manžela, moje pozn.) – nerad prohrává, ale přesto byl spokojen. To znamená, že udělal svou práci dobře a správně jsme vyladili předzávodní program.
Mnohokrát jsem píchla, vždy kvůli trnům z křoví a bodlinám kaktusů, které jsou popadány po celé trati. Včera našel Kenneth po tréninku pět trnů v jediném plášti!
Je čas jít do postele, takže od nás uslyšíte více zase za týden. Závod SP nás čeká v sobotu, takže se pokusím podat vám malou zprávu ještě týž den. Určitě to bude vzrušující den a moc se na to těším!

 

Cyklistické pozdravy od Gunn-Rity
Multivan Merida Biking Team

 

Pokračování deníku a mnohem víc najdete na: http://www.gunnrita.com.

 Co dodat?
Přeji hodně úspěchů v závodě Gunn-Ritě a hlavně našim, a se jim vyhýbají defekty, úpal a dehydratace a nám a už konečně roztaje sníh v lesích, přestane pršet a oschnou meze!

 Fotky: Š gunnrita.com


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.1   images/ga_count.png 1058

Na 1. závod SP v MTB do Karibiku s norskou divou - Gunn-Ritou Dahle

TitulekAutorDatum
F1Jaroslav Novák28.03.2006 19:15:11
images/line1.gifRe: F1Radovan Vlček28.03.2006 19:55:33
images/line4.gifimages/line3.gifRe: Re: F1Aleš Gregor28.03.2006 23:00:11
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: F1Martin Bali-Jenčík28.03.2006 20:28:09
images/line4.gifimages/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: Re: F1Radovan Vlček28.03.2006 21:05:50Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif