o závodech

22.07.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000093633.jpg
Markkleeberg – Raboňova stáj Columbia-High Road ovládla úvodní etapu německého závodu Sachsen-Tour International. Na vítězství sprintera André Greipela se přitom František Raboň sám hodně podílel. Raboň ale není jediným českým zástupcem. Na startu je také královéhradecká stáj PSK Whirlpool-Author s novopečeným mistrem republiky Martinem Marešem.

 

Už po několika kilometrech úvodní sto šedesátikilometrové etapy z Drážďan do Markkleebergu se od pelotonu odpoutala dvojice Geert Steurs z týmu Topsport Vlaanderen – Mercator a Phillipp Klein z Thüringer Energie Team. „Nejprve dvojice měla asi dvacetimetrový náskok, když je na sedmnáctém kilometru chtěl dojet další jezdec z balíku. Jak ale nastoupil vytrhl nohu a sestřelil celkového vítěze závodu Okolo Slovinska Jacoba Fuglsanga z týmu Saxo Bank. Jak na potvoru zrovna veze smolnou třináctku. V tu chvíli se celý balík zastavil a dvojici nechal jet,“ popsal jednu z momentek Tomáš Bucháček z týmu PSK Whirlpool-Author.

 

Dvojice sbírala všechny vypsané prémie a její náskok vystoupal přes jedenáct minut. Etapa ale byla přímo šitá na míru sprinterům. „Také proto na špici vlezl Franta Raboň a se svým týmem Columbia, společně s Milramem a Sparkasse jeli na špici tak dlouho, dokud dvojici nesjeli. Každý z nich tu má svého dobrého sprintera, kterého se snaží přivézt k vítězství v etapě. Nám tu takový člověk na finiš chybí,“ podotkl Martin Mareš.

 

foto/_0000093634.jpg
Marešova slova se tak potvrdila. Dvojice byla dojetá v cílovém městě, kde peloton objel dva desetikilometrové okruhy. Do cíle se hrnulo celé hlavní pole pohromadě. Nejúspěšnější byla právě stáj Columbia. Nejenže vyhrál favorizovaný André Greipel, ale současně byl třetí jeho kolega Marcus Burghardt. Mezi ně se vmáčknul jen Alex Rasmussen ze Saxo Bank. „Přestože tu nemáme sprintera na takový dojezd, tak nejvíce jsme se snažili pomoci Matthiasovi (Friedemann). Ten nakonec skončil jednadvacátý,“ připomněl Martin Hebík, který sám přijel devětatřicátý.

 

Spolu s pádem nešťastné třináctky, kterou na zádech veze Fuglsang, bylo podobných momentů v závodě hned několik. „Za celou dobu jsme neměli jediný defekt. Ten přišel přesně v momentě, kdy se z nebes spustily šílené provazy vody. Přesně v tu dobu píchnul náš Kubias. Jen co jsem otevřel dveře od auta, v tu ránu jsem byl promočený. Za chvíli přitom bylo po dešti,“ pousmál se v cíli mechanik týmu PSK Whirlpool-Author Jan Vašek.

 

Výsledky – 1. etapa: 1. André Greipel (Ger) Team Columbia - High Road 3:57:56, 2. Alex Rasmussen (Den) Saxo Bank, 3. Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - High Road, 4. Eric Baumann (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse, 5. Robert Förster (Ger) Team Milram, 21. Matthias Friedemann (Ger), 27. Patrik Sinkewitz (Ger), 35. František Klouček (Cze), 36 Martin Hebík (Cze), 42. Martin Mareš (Cze), 51. Petr Kubias (Cze), 80. Tomáš Bucháček (Cze) všichni stejný čas - všichni PSK Whirlpool-Author, 104. František Raboň (Cze) Team Columbia-High Road) +2:11.

 

Celkově: 1. André Greipel (Ger) Team Columbia - High Road 3:57:46, 2. Alex Rasmussen (Den) Saxo Bank +0:04, 3. Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - High Road, 4. Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator, 5. Dirk Müller (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse +0:07, 25. Matthias Friedemann (Ger), 31. Patrik Sinkewitz (Ger), 38. František Klouček (Cze), 39. Martin Hebík (Cze), 45. Martin Mareš (Cze), 54. Petr Kubias (Cze), 80. Tomáš Bucháček (Cze) všichni +0:10 všichni PSK Whirlpool-Author, 104. František Raboň (Cze) Team Columbia-High Road) +2:11.

  
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.02   images/ga_count.png 469

Raboň pomohl k vítězství Greipelovi

TitulekAutorDatum
Sachsen Tour InternationalMartin Bali-Jenčík23.07.2009 08:15:36© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 16
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif