o závodech

05.09.2009 - Patrik Pátek

foto/_0000096692.jpg
Bad Leonnfeld – Hned dvě etapy čekaly na cyklistický peloton ve druhém dnu závodu 3. Länder-Tour. Při dopolední části přijel český jezdec Leopold König druhý, odpoledne jeho kolega z PSK Whirlpool-Author Martin Mareš pátý. Celkově si před závěrečnou nedělní etapou vedení udržel Slovák Martin Riška, za kterého se posunul královéhradecký Stanislav Kozubek.

 

Sobotní dopolední sto deset kilometrů dlouhá etapa zavedla peloton z městečka Traun do Aigenu. Zhruba pět kilometrů před cílem nastoupila trojice závodníků, ve které byl také závodník z Moravské Třebové Leopold König. Trio se pohybovalo maximálně patnáct vteřin před „balíkem“. „V závěrečném stoupání jsme jeli už jen ve dvou, a tak jsem zkusil Rakušanu Eibeggerovi nastoupit. Jenže vydržel a pak mi to oplatil. Na víc jsem už síly neměl,“ popsal závěrečné kilometry König.

 

Eibegger nakonec zvítězil s pětivteřinovým odstupem před Königem, za kterým hned po dvou vteřinách přivedl hlavní pole třetí Rakušan Totschnig. Stanislav Kozubek přijel desátý a český mistr Martin Mareš dvě pozice za ním.

 

Při večerním dílu cyklisté kroužili čtyřicet kilometrů Bad Leonfeldem. Během okruhů se odpoutala pětice, která se s nepatrným náskokem držela před hlavním polem. Kvintet se Stanislavem Kozubkem z české stáje PSK Whirlpool-Author byl nakonec dostižen. Ke konci odskočily na dvě desítky závodníků. Skupina se zredukovala na osm jezdců, z nichž se Martin Mareš na posledním kilometru rozhodl jít do sólového úniku. „Jenže peloton mě pouhých dvě stě metrů před cílem dojel a já si přijel až pro páté místo. Něco podobného se mi letos už stalo, ale člověk to musí zkoušet pořád,“ dodal blanenský cyklista Martin Mareš.

 

Druhou půl etapu vyhrál domácí Daniel Schorn před krajanem Starzengruberem a třetím Riškou. Martin Mareš dojel pátý před kolegou Kozubkem, jež se posunul na druhé místo v celkové klasifikaci. Závod stále vede Slovák Martin Riška. „Počítám, že pro závod bude rozhodující právě poslední etapa, která končí v lyžařském středisku. Tady se pořadí rozhodně dost zamíchá. Věřím ale, že tu jako tým uspějeme,“ upozornil Stanislav Kozubek na závěrečný sto třiapadesát kilometrů dlouhý díl z Marchtrenku do Hössu v lyžařském středisku Hinterstoder.

 

Výsledky – 2.a etapa: 1. Marcus Eibegger (Aut) Team Elk Haus/Union Schrems 2:50:33, 2. Leopold König (Cze) PSK Whirlpool-Author +0:05, 3. Harald Totschnig (Aut) Team Elk Haus/Union Schrems, 4. Dominik Nerz (Ger) Deutschland, 5. Martin Schöffmann (Aut) Österreich Strasse NT, 10. Stanislav Kozubek (Cze), 12. Martin Mareš (Cze) všichni +0:07, 32. František Paďour (Cze) +0:18 všichni PSK Whirlpool-Author.

 

2.b etapa: 1. Daniel Schorn (Aut) Österreich Strasse NT 58:32, 2. Harald Starzengruber (Aut) Team Elk Haus/Union Schrems, 3. Martin Riška (Svk) RC ARBÖ Wels Gourmetfein, 4. Dominik Nerz (Ger) Deutschland, 5. Martin Mareš (Cze), 6. Stanislav Kozubek (Cze) – všichni stejný čas, 17. Leopold König (Cze) +0:20, 69. František Paďour (Cze) +2:14 všichni PSK Whirlpool-Author.

 

Celkově: 1. Martin Riška (Svk) RC ARBÖ Wels Gourmetfein 6:38:12, 2. Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool-Author, 3. David Rösch (Ger) Deutschland – všichni stejný čas, 4. Martin Schöffmann (Aut) Österreich Straße NT, 5. Raymonf Künzli (Sui) Bürgis Cycling Team oba +0:14, 10. Martin Mareš (Cze) +3:02, 15. Leopold König (Cze) +3:20, 43. František Paďour (Cze) +5:27 všichni PSK Whirlpool-Author.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.85   images/ga_count.png 600

Ve druhém dnu šel Whirlpool dopředu

TitulekAutorDatum
Kompletní výsledkyMartin Bali-Jenčík06.09.2009 13:05:53© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 28
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif