ostatní

04.10.2009 - Jakub Faifer

foto/_0000099605.jpg

 

Soutěž probíhá na stránkách firmy SmartMaps. SmartMaps jsou digitální turistické a cykloturistické mapy, městské plány a autoatlasy s bezkonkurenční navigací. Dají se nosit v kapse, používat na kole, v autě i na internetu.
Pracují spolehlivě v mobilních a chytrých telefonech, v navigacích, v kapesních i osobních počítačích. Využijete je na cestách, doma i v kanceláři.

 

foto/_0000099607.jpg
foto/_0000099608.jpg
foto/_0000099609.jpg

 

Soutěžit můžete zde!!!

 

První cena je PDA Mio P360 + Navigator Komplet + 4GB paměťová karta. Zařízení s mapami se dá využívat jak při navigaci v autě, tak pro plánování a navigaci cyklo a pěších výletů. Zařízení je také možné lehce přidělat na řidítka a užívat si objevování nových cest podle turistických map SmartMaps, které máte neustále před sebou.

 

foto/_0000099610.jpg

 

Více informací se také dozvíte na Facebooku SmartMaps. Staňte se fanouškem!

 

O SartMaps

 

SmartMaps jsou produktem kartografické a softwarové firmy PLANstudio, spol. s r.o. Od r. 1995 kreslíme digitální mapy a vyvíjíme mapový a navigační software. Mapy, databáze a aplikace SmartMaps si proto dobře rozumějí, jsou přesné i aktuální a získáte u nás spolehlivou podporu. Používáte mapy.cz na Seznamu? I ty dodává PLANstudio.

 

Specializujeme se na turistické a cykloturistické mapy a městské plány a umíme samozřejmě i automapy. SmartMaps popisují podrobně celé Česko i Slovensko. Nadstandardní pokrytí přeshraničí umožňuje pěší, cyklo a autovýlety přes hranice, aniž si musíte kupovat další mapy. Chorvatsko pokrýváme autoatlasy, Evropu průjezdní automapou a máme i turistické mapy Rakouska. Umíme unikátně navigovat současně v autě, na kole i pěší a dovedeme vás až na práh domu v obcích, které nemají budovy označené orientačními čísly, ale jen popisnými.

 

SmartMaps kombinují všechny možnosti užití digitální mapy a jsou tak patrně nejunivezálnějšími mapami na trhu. Můžete je mít stále instalované v mobilu, GPS přístroji nebo na PC. Mapy PLANstudia jsou volně dostupné na internetu na www.mapy.cz či mapy.idnes.cz. V mobilu je lze využívat díky SmartMaps Online a m.mapy.cz.

 

Naše mapy na internetu jsou vhodné při plánování cest a výletů i pro vyhledávání. Obtížnější je používat je během cesty. Navigace a vyhledávání je spolehlivější s mapou a daty, která máte už nahraná v přístroji, a nemusíte si je teprve stahovat. Nezávislost na internetu zaručuje, že mapy i navigaci máte pohotově po ruce a odpadá určitá nejistota se spojením. SmartMaps Online však řeší i tuto situaci: Mapy můžete stahovat nejen podle potřeby během cesty, ale nahrát je i předem.

 


Digitální mapy se dodávají jako tzv. vektorové nebo rastrové, tj. obrázkové. Vektorové mapy jsou zjednodušené, aby je mohli snadno používat např. řidiči. Bývají proto nejčastěji v autonavigacích. Při styku s uživateli jsme si ověřili, že pro turistiku se lépe než vektorové hodí mapy obrázkové: Vypadají jako stejně tištěné, tj. i nový uživatel jim okamžitě porozumí, jsou přehlednější a umožňují proto rychlejší orientaci na mapě.

 

SmartMaps jsou rastrové (obrázkové) mapy s vektorovou navigací. Umí navigovat v autě, na kole i pěší po značených stezkách a trasách. Podporují i do jisté míry prostorové zobrazení podobně jako vektorové mapy. Zobrazování je velmi rychlé a při větším objemu dat dokonce hbitější než u vektorových map.

 

Papírová mapa poskytuje kontext blízkého okolí a je nenáročná na používání i cenově. Digitální mapa zase umožní ihned nalézt vlastní pozici, vyhledat žádané informace a směrově navádět nebo i navigovat po komunikacích. Vytvořili jsme proto SmartMaps Tour - sady digitálních map s tištěnými, které vypadají stejně v papírové i elektronické podobě, takže jejich společné používání je ještě přímočařejší.

 

Prostředí SmartMaps je rychlé, plně ovládané prsty a logické pro chodce, cyklisty i motoristy. Ovládání je jednoduché a zároveň nastavitelné i pro náročné uživatele. Zahrnuje dotykové ovládání i řízení hardwarovými tlačítky - jsou-li na přístroji - a umožňuje rychlou práci s mapou i při chůzi, na kole nebo při jízdě autem.

 

Díky naší specializaci SmartMaps pracují s různými operačními systémy: Windows Mobile/CE, Windows XP, Vista, Palm OS, Symbian 60 (Nokia) a Java a na celé škále zařízení mnoha výrobců různých přístrojů.

 

SmartMaps jsou vhodným doplňkem jak k jednoúčelovým navigacím - umožňují např. autonavigaci používat i mimo vozidlo - tak k vícefunkčním přístrojům typu mobilní nebo chytrý telefon, kde mohou sloužit jako univerzální mapová a navigační aplikace. Používáte-li už jiné automapy, jsou SmartMaps první volbou pro rozšíření přístroje o turistické mapy a cyklomapy s přesnou navigací.

 

Jednoúčelové GPS přístroje jsou jednoduché a robustní, vícefunkční přístroje zase univerzální. Turistické a další mapy si na obou můžete instalovat za zlomek ceny přístroje a nemusíte s sebou vozit další zařízení. S vícefunkčním přístrojem se připojíte ke geocachingu či využijete GSM asistovanou navigaci, která urychlí nalezení polohy.

 

SmartMaps jsou digitální mapy a navigace pro každou příležitost: pěší turisty a cykloturisty i pro chodce a motoristy, ve městě i v přírodě. Obsahují zajímavá a důležitá místa i dopravní údaje. Slouží jako digitální průvodci - nabízejí polohu, popis, snímky i otevírací dobu turistických a dalších objektů, kam dokáží uživatele elegantně zavést. Jsou připravené pro geocaching a geotagging.

 

SmartMaps jsou přenositelné mezi různými přístroji (vyjma tzv. OEM licencí prodávaných v kompletu s přístroji), průběžné aktualizace jsou bezplatné a za mapu a software další generace uhradíte jen zlomek její skutečné ceny.

 

Aktualizace ovládacího softwaru, map a dalších dat, mistní podpora výrobce i odborné prodejní a servisní sítě jsou důležitou podmínkou bezproblémového užívání digitální map a navigace. Bezplatná hotline, rychlá reakce na požadavky uživatelů i znalost českého a slovenského prostředí jsou dalšími výhodami SmartMaps.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.33   images/ga_count.png 1029

Soutěžte o cyklo-turistickou navigaci a další ceny v hodnotě 15.000,- Kč !!!

TitulekAutorDatum
SoutěžPavel Kozlík05.10.2009 22:09:48
images/line1.gifRe: SoutěžJakub Faifer06.10.2009 09:01:33
images/line4.gifimages/line1.gifRe: Re: SoutěžPavel Kozlík06.10.2009 17:34:04© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif