pozvánka

25.05.2010 - Jiří Lukeš

Další, již čtrnáctý, ročník tradičního cykloturistického maratónu Král Krkonoš proběhne je připraven na neděli 13. června 2010. Organizační zajištění zůstane zachováno, trať se po letech vrací z Rezku do Rokytnice nad Jizerou s tradičním závěrečným stoupání přes Tříč do Vysokého nad Jizerou

 

Tradiční cykloturistický maratón připravili pořadatelé z Klubu českých cyklistů BC Sport Semily opět na druhou červnovou neděli. Tento nezávodní přejezd Krkonoš je svojí délkou 210 kilometrů a převýšením téměř 4000 m si za dobu své existence od roku 1997 našel skupinu příznivců, kteří od začátku roku polykají kilometry s vidinou stoupání na Karpacz, Pomezní Boudy, Benecko či Rezek. Kromě zmiňovaných kopců čekají na účastníky stoupání na Příchovice, Harrachov, Janské lázně, Strážné, a Vysoké nad Jizerou.

 

Od roku 2004 si svoje místo v nabídce Krále Krkonoš najdou i cyklisté, kteří z nerůznějších důvodu "královskou" trasu absolvovat nemohou ale přesto chtějí kteří chtějí zažít atmosféru "Krále". Kratší varianty v délkách 70 a 120 km nevedou přes polské území a cyklisté absolvují stoupání např. na Roprachtice, Rezek a Vysoké nad Jizerou, resp. Strážné, Benecko či Vítkovice.

 

Start proběhne ve vlnách v 7 hodin (210 km), 8 hodin (120 km) a 9 hodin (70 km). Jednotným místem startu a cíle je sportovní stadion v Semilech. Startovné pro účastníky činí 350 Kč (210 km), 200 Kč (120 km) a 50 Kč (70 km), v případě přihlášení a zaplacení startovného do konce května činí pouze 250 Kč, resp. 150 Kč (přihlášky na nejkratší trasu jsou možné pouze na startu).

 

Na všech tratích jsou na vybraných místech pro všechny účastníky připraveny občerstvovací stanice s pamětním razítkem a technické zajištění. Zájemci si opět budou moci zakoupit pamětní trička (z předchozích ročníků), nově pořadatelé připravují zhotovení a nabídku upomínkových cyklistických dresů. Na občerstvovacích stanicích bude pro cyklisty připraven tradiční sortiment v podobě ovoce, pečiva z JVS pekařství, čaje, nealkoholického piva Staropramen, polévky a v neposlední řadě sportovní výživa od společnosti Aminostar.

 

Podobnou akci nelze připravit a zajistit bez dobrovolných pořadatelů z řad členů i nečlenů Klubu českých cyklistů BC Sport Semily, ale také bez podpory partnerů: Město Semily, Aminostar s.r.o., VELO-CZ (dovozce jízdních kol WHEELER), Reklamy Kocour, Geodézie OnLine, JVS Pekařství, Motorland Bělá a řady dalších.

 

Přihlásit se je možné osobně v prodejně BC Sportu nebo elektronicky na stránkách www.kralkrkonos.cz, kde jsou také zveřejněny podrobné informace, propozice a mapy.


 

images/sekcehlleft.gif

Soubory ke stažení

images/sekcehlright.gif
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.25   images/ga_count.png 1096

Král Krkonoš 2010

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 10
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif