o závodech

21.06.2010 - Patrik Pátek

Judendorf - Po týdnu se cyklisté PSK Whirlpool-Author vrátili do Rakouska, kde vybojovali celkové prvenství v závodě Kolem Horního Rakouska a znovu se ekipa domů vrací s pódiovým místem. Tentokrát Stanislav Kozubek vybojoval třetí příčku při závodě druhé kategorie Raiffeisen Grand Prix. Vítězství bral domácí Rakušan Matthias Brändle.

Tentokrát na jezdce čekala desítka sedmnáct a půl kilometru dlouhých okruhů, na nichž bylo i více než čtrnáctiprocentní stoupání. „Celou dobu navíc pršelo a teplota také nebyla nijak závratná. I přesto se závod rozjel ve vysokém tempu,“ podotkl Martin Mareš z PSK Whirlpool-Author.

Brzy po startu se pole začalo dělit a vytvářely se lajny, v nichž se jednotliví závodníci jen vyměnili. Mezi neúspěšné jezdce v úniku se zařadili i Královéhradečtí Marc Reynes s Tomášem Danačíkem, který namotal šaltr. Naopak rozhodující skupina devíti jezdců se vytvořila na čele na začátku čtvrtého okruhu. Ve skupině byli jediní dva Češi – Stanislav Kozubek z PSK Whirlpool-Author a Tomáš Okrouhlický z AC Sparta Praha. „Tomáš jel opravdu velmi dobře a díky tomu jsme později mohli mluvit o dobrém výsledku, ačkoli je škoda, že jsme se pak na bednu nedostali oba,“ vysekl poklonu kolegovi ze Sparty pražský rodák Stanislav Kozubek.

Skupina s Kozubkem a Okrouhlickým se ještě rozrostla o další tři jezdce, mezi kterými byl Koubkův stájový kolega, novoborský odchovanec, Petr Benčík. Ani tato skupina však společně do cíle nedojela. „V sedmém okruhu na kopci nastoupil Rakušan Brändle, když se rozhodl jít sám do sólové jízdy. Za ním jsme pokračovali už jen ve čtyřech,“ popsal vývoj Kozubek.

Brändle si nakonec vytvořil více než minutový náskok, který dokázal udržet až do cíle a neohroženě si přijel pro vítězství ve 13. ročníku. Přestože se ho snažila dojet čtveřice s Kozubkem a Okrouhlickým, tak v posledním stoupání z jejich kvarteta ještě odskočil Eibegger. „S námi jedoucí Rakušan získal nějakých tři sta metrů. Nastoupil jsem po něm, a i když se mi ho málem podařilo doskočit, v cíli mi pár metrů prostě chybělo,“ přál si ještě vyšší pozici tentokrát bronzový Stanislav Kozubek, za kterým s necelou půlminutou ztráty dojel právě Tomáš Okrouhlický. Na sedmém místě pak trojici jezdců přivedl Petr Benčík. Hlavní pole už „bojovalo“ o dvanáctou příčku s více než dvanáctiminutovým mankem na vítězného Rakušana.

Výsledky: 1. Matthias Brändle (Aut) 4:25:25, 2. Markus Eibegger (Aut) +1:14 oba Rakousko, 3. Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool-Author +1:16, 4. Tomáš Okrouhlický (Cze) AC Sparta Praha +1:42, 5. Clemens Fankhauser (Aut) RV vor dem Arlberg +3:40, 7. Petr Benčík (Cze) +7:50, 27. František Klouček (Cze) +12:48, 37. Martin Mareš (Cze) +12:58 všichni PSK Whirlpool-Author.

Kozubek dojel v Rakousku třetí, hned za ním Okrouhlický

TitulekAutorDatum

© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 11