o závodech

20.01.2011 - Patrik Pátek

foto/_0000115553.jpg
Rotterdam/Světlá nad Sázavou – Česká cyklistka Jarmila Machačová zabodovala na šestidenní v holandském Rotterdamu. Nejen, že každý den se dokázala někdy i několikrát postavit na stupně vítězů, ale až do čtvrtého dne se v průběžném hodnocení držela na druhé příčce. Nakonec jí patřil celkový bronz.

 

„Na šestidenních je to vždycky fajn a i tentokrát se sešla dobrá parta, takže byla i legrace. Tenhle typ závodů je spíš takovou show pro diváky, ale je to moc pěkné a všichni si to vždycky užíváme, i když tam člověk nechá dost sil,“ přiznala jediná česká zástupkyně Jarmila Machačová.

 

Během šesti dnů dráhové cyklistiky v Rotterdamu ženám ovál patřil čtyřikrát, když vždy denně absolvovaly trojici závodů – scratch, bodovací a vylučovací závod. Během soutěžní dvanáctky se přitom z početné ženské grupy dokázalo na stupních vystřídat pouze osm z nich. O čelo se už od samého začátku přitom rvala především čtyřka složená z domácí Wildové a Koerdooderové, Polky Wojtryové a zejména jezdkyně pražské Dukly Jarmily Machačové, jež z poloviny vypsaných závodů vždy vyskočila na oblíbeném podiu. „Bohužel se mi ani jednou nepodařilo zvítězit, stále to byla jen druhá a třetí místa,“ litovala úspěšná Machačová.

 

O ženách bylo rozhodnuto po pěti dnech. Zcela suverénně si na velodromu vedla právě Holanďanka Kirsten Wildová, která zvítězila se sto jednadvaceti body, před polskou jezdkyní Malgorzatou Wojtryovou se šestasedmdesáti body. Pouhých dvanáct bodů pak ztratila třetí Jarmila Machačová. „Holanďanky jezdily vyloženě na sebe. Nebylo to jednoduché, ale jsem ráda, jak to dopadlo. Sice jsem nevyhrála, ale vyhlášení a čestné kolo jsem si poslední den skutečně užila,“ dodala Jarmila Machačová, která se přesunula do Pekingu na další zastávku světového poháru na dráze, který se jede už od tohoto pátku.

 

Výsledky: 1. den – Scratch: 1. Kirsten Wild (Ned), 2. Vera Koedooder (Ned), 3. Malgorzata Wojtrya (Pol). Time trial: 1. Kirsten Wild (Ned), 2. Vera Koedooder (Ned), 3. Malgorzata Wojtrya (Pol). Bodovací závod: 1. Kirsten Wild (Ned), 2. Jarmila Machačová (Cze), 3. Vera Koedooder (Ned).

 

2. den – Scratch: 1. Malgorzata Wojtrya (Pol), 2. Kirsten Wild (Ned), 3. Laura Basso (Ita), 4. Jarmila Machačová (Cze). Vylučovací závod: 1. Kirsten Wild (Ned), 2. Vera Koedooder (Ned), 3. Jarmila Machačová (Cze). Bodovací závod: 1. Kirsten Wild (Ned), 2. Jarmila Machačová (Cze), 3. Julie Leth (Den).

 

4. den – Scratch: 1. Malgorzata Wojtrya (Pol), 2. Jarmila Machačová (Cze), 3. Chantal Blaak (Ned). Vylučovací závod: 1. Kirsten Wild (Ned), 2. Jarmila Machačová (Cze), 3. Chantal Blaak (Ned). Bodovací závod: 1. Chantal Blaak (Ned), 2. Kirsten Wild (Ned), 3. Amy Pieters (Ned), 5. Jarmila Machačová (Cze).

 

5. den – Scratch: 1. Malgorzata Wojtrya (Pol), 2. Kirsten Wild (Ned), 3. Jarmila Machačová (Cze). Vylučovací závod: 1. Malgorzata Wojtrya (Pol), 2. Kirsten Wild (Ned), 3. Laura Basso (Ita), 9. Jarmila Machačová (Cze). Bodovací závod: 1. Kirsten Wild (Ned), 2. Chantal Blaak (Ned), 3. Malgorzata Wojtrya (Pol), 4. Jarmila Machačová (Cze).

 

Celkově: 1. Kirsten Wild (Ned) 121, 2. Malgorzata Wojtrya (Pol) 76, 3. Jarmila Machačová (Cze) 64, 4. Vera Koedooder (Ned) 43, 5. Chantal Blaak (Ned) 39.

 


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.6   images/ga_count.png 542

Machačová zazářila na šestidenní v Rotterdamu

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 37
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif