pozvánka

04.03.2011 - Martin Bali-Jenčík


foto/_0000115720.jpg
Mistrovství Evropy v maratonu horských kol se letos uskuteční kousek za hranicemi České republiky – v rakouském Kleinzellu poblíž Linze. Můžete se ho zúčastnit ať už jako fanoušci, či si aktivně zazávodit na stejné trati jako budoucí šampioni. Světové hvězdy MTB scény se již hlásí…


Zima má sice ještě zemi pevně v rukách, ale okres Rohrbach se už připravuje na letní událost. Region se mobilizuje k přípravám na jedenáctý ročník Raiffeisen Granit Marathonu – a tím k velkému mezinárodnímu svátku mountainbikingu.


Kleinzell,Horní Rakousko: 11. a 12.6. se Granitland (země žuly) stane pupkem světa MTB. Do Kleinzellu přijedou na mistrovství Evropy UEC 2011 všichni, co ve vytrvalostním MTB něco znamenají, aby bojovali o tituly šampionů.

Kromě toho patří závod na dlouhé trati do Austria Marathon Cupu, nejtěžší MTB série světa, a Trek Mountainbike Challenge, největšího seriálu v Rakousku. V desetileté historii byly v rámci závodů pořádány národní mistrovství, závody ve sjezdu a 4X a závody pro mládež. Nyní tedy přicházi vyvrcholení celého snažení.

Přípravy sportovního víkendu, kterého se zúčastní absoltuní špička MTB scény i přes 1000 hobíků, běží na plné obrátky.


420 pomocníků
Celý region se postavil za tuto akci. Více než 400 lidí se stará na trase a v prostoru startu a cíle o bezproblémový průběh závodu.

Trasa byla už vloni podrobena poslednímu testu a jako od závodníků tak od Mezinárodní evropské unie UEC a obdržela absolutně kladné hodnocení. Trasa 100 kilometrů s převýšením 3.000 metrů vede deseti obcemi okresu Rohrbach. Rekord trasy činí neuvěřitelných 4:33:54 hodin a drží ho pětinásobný vítěz Raiffeisen Granit Marathonu místní matador Roman Rametsteiner. V ženách byla dosud nejrychlejší Theresia Kellermayr ze Štýrska (5:57:49 h).

Kromě toho jsou v nabídce i dvě kratší tratě - 50 km/1.500 v.m. a 28 km/800 v.m., které uspokojí trénované bikery i úplné začátečníky.


Mistři světa & Co.
Čtyři měsíce před mistrovstvím Evropy se startovní listina začíná plnit zvučnými jmény. Jednička v žebříčku UCI Mirko Celestino se již přihlásila, stejně jako úřadující mistr světa Alban Lakata z Východního Tyrolska. Švýcaři Urs Huber a Lukas Buchli (č. 5 a 7 světového žebříčku) jsou také registrovaní, to samé jejich krajan Konny Looser, úřadující mistr Evropy kategorie U23. Pojede i Hornorakušan Roman Rametsteiner, bronzový medailista z posledního mistrovství Evropy v Rakousku, které se konalo v roce 2003 v Bad Goisernu.

Vedle titulů se pojede také o prize money ve výši 5.700 Euro. A díky cenám v tombole v celkové hodnotě 5.000 Euro mají šanci na výhru i pomalejší bikeři – m.j. první cena je špičkové horské kolo.


Další informace k mistrovství Evropy 2011 v XCM a 11. Raiffeisen Granit Marathonu najdete na oficiálních stránkách:

www.granitmarathon.at


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.7   images/ga_count.png 826

Území granitu se připravuje na ME 2011 v bikemaratonu

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 2
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif