pozvánka

04.03.2011 - Martin Bali-Jenčík


foto/_0000115720.jpg
Mistrovství Evropy v maratonu horských kol se letos uskuteční kousek za hranicemi České republiky – v rakouském Kleinzellu poblíž Linze. Můžete se ho zúčastnit a už jako fanoušci, či si aktivně zazávodit na stejné trati jako budoucí šampioni. Světové hvězdy MTB scény se již hlásí…


Zima má sice ještě zemi pevně v rukách, ale okres Rohrbach se už připravuje na letní událost. Region se mobilizuje k přípravám na jedenáctý ročník Raiffeisen Granit Marathonu – a tím k velkému mezinárodnímu svátku mountainbikingu.


Kleinzell,Horní Rakousko: 11. a 12.6. se Granitland (země žuly) stane pupkem světa MTB. Do Kleinzellu přijedou na mistrovství Evropy UEC 2011 všichni, co ve vytrvalostním MTB něco znamenají, aby bojovali o tituly šampionů.

Kromě toho patří závod na dlouhé trati do Austria Marathon Cupu, nejt잚í MTB série světa, a Trek Mountainbike Challenge, největšího seriálu v Rakousku. V desetileté historii byly v rámci závodů pořádány národní mistrovství, závody ve sjezdu a 4X a závody pro mládež. Nyní tedy přicházi vyvrcholení celého snažení.

Přípravy sportovního víkendu, kterého se zúčastní absoltuní špička MTB scény i přes 1000 hobíků, běží na plné obrátky.


420 pomocníků
Celý region se postavil za tuto akci. Více než 400 lidí se stará na trase a v prostoru startu a cíle o bezproblémový průběh závodu.

Trasa byla už vloni podrobena poslednímu testu a jako od závodníků tak od Mezinárodní evropské unie UEC a obdržela absolutně kladné hodnocení. Trasa 100 kilometrů s převýšením 3.000 metrů vede deseti obcemi okresu Rohrbach. Rekord trasy činí neuvěřitelných 4:33:54 hodin a drží ho pětinásobný vítěz Raiffeisen Granit Marathonu místní matador Roman Rametsteiner. V ženách byla dosud nejrychlejší Theresia Kellermayr ze Štýrska (5:57:49 h).

Kromě toho jsou v nabídce i dvě kratší tratě - 50 km/1.500 v.m. a 28 km/800 v.m., které uspokojí trénované bikery i úplné začátečníky.


Mistři světa & Co.
Čtyři měsíce před mistrovstvím Evropy se startovní listina začíná plnit zvučnými jmény. Jednička v žebříčku UCI Mirko Celestino se již přihlásila, stejně jako úřadující mistr světa Alban Lakata z Východního Tyrolska. Švýcaři Urs Huber a Lukas Buchli (č. 5 a 7 světového žebříčku) jsou také registrovaní, to samé jejich krajan Konny Looser, úřadující mistr Evropy kategorie U23. Pojede i Hornorakušan Roman Rametsteiner, bronzový medailista z posledního mistrovství Evropy v Rakousku, které se konalo v roce 2003 v Bad Goisernu.

Vedle titulů se pojede také o prize money ve výši 5.700 Euro. A díky cenám v tombole v celkové hodnotě 5.000 Euro mají šanci na výhru i pomalejší bikeři – m.j. první cena je špičkové horské kolo.


Další informace k mistrovství Evropy 2011 v XCM a 11. Raiffeisen Granit Marathonu najdete na oficiálních stránkách:

www.granitmarathon.at


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.78   images/ga_count.png 922

Území granitu se připravuje na ME 2011 v bikemaratonu

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 17
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif