o závodech

02.05.2011 - Vladislav Lepšík

foto/_0000117357.jpg
Vážení kamarádi, kolegové, či dokonce příznivci Bakov Devils!
Jeden z nejtradičnějších orienťáckých závodů s mapou turistického měřítka, akce nazvaná Ruská Ruleta letos slaví již 10. ročník, za celou dobu se jí zúčastnily tisíce bajkerů, však právě proto je čas uvolnit tradiční termín jiným, více agilním pořadatelům a řekněmě si narovinu, i okolí tradičního místa startu je již tak trochu okoukané.

 

Start a cíl závodu bude opět v „jezdeckém klubu Ptýrov“ mezi obcemi Branka a Ptýrov u Bakova nad Jizerou. Místo najdete snadno. Přijedete na náměstí do Bakova nad Jizerou, vydáte se směrem na Malou Bělou (z kopce). Přejedete most přes Jizeru, odbočíte doprava směr Bělá p.B. Po zhruba 400m opět odbočíte doprava (u restaurace „Klokočka“), projedete Novou Vsí (minete známou hospůdku „Jizera“, odkud se startuje Ruská Sibiř), pojedete zhruba asi kilometr do obce Branka, kde odbočíte doprava. Dále vás navedou šipky, je to už jen asi 500m.

 

Kategorie

 

Mrazík – nejlehčí kategorie, vhodná i pro rodiny s dětmi. Závod spočívá v projetí zhruba deseti až patnácti kontrol podle mapy ve stanoveném pořadí. Závod bude mít určitě do 30 km a nikterak velké převýšení. Rozhoduje počet sebraných kontrol a čas.

 

Maxim – je kategorie již pro více zdatné jedince, kteří alespoň maličko na kole jezdí. Jedná o klasický scorelauf, což znamená, že dvojice si do mapy před závodem zakreslí všechny kontroly podle obdržených jednoduchých souřadnic (možné je obdržení map s již vyznačenými kontrolami stejně jako loni). Vyrazí na trať a na první kontrole (vzdálené jen kousek od místa startu) dostane bodové ohodnocení všech kontrol. Úkolem je v daném časovém limitu nasbírat co možná největší počet bodů. Časový limit pro kategorii Maxim je šest hodin , přičemž překročení časového limitu se trestá odebráním bodů. Překročení o více než hodinu znamená bohužel diskvalifikaci.

 

Pokud se někdo necítí na to vydržet šest hodin v sedle a přesto si chce trochu zazávodit, nevadí. Metoda scorelaufu mu umožňuje sebrat tolik bodů na kolik se cítí a v klidu se vrátit s předstihem do cíle. Ne každý přece musí být první… ;)

 

Meresjev – Je nejtěžší kategorie a je určena pro ty, kteří mají rádi nějakou pořádnou legraci. Meresjev je dvouetapový, přičemž obě etapy jsou klasickým scorelaufem jako výše uvedený Maxim. První etapa Meresjeva je noční scorelauf s časovým limitem 4 hodiny(návrat k původnímu limitu) , do kterého první dvojice odstartuje již v pátek 18.června ve 23:00. Druhá etapa startuje v sobotu dopoledne společně s Mrazíky, Málčiky a Maximy a časový limit bude 6 hodin. Na regeneraci mezi jednotlivými etapami tak bude v tomto případě jen několik málo hodin spánku!

 

A jestliže jsme již uvedli, že finále bude nečím vyjímečné, tak vězte , že závěr sobotní etapy v kategoriiích Maxim a Meresjev bude zpestřen něčím, co pracovně zatím nazýváme LÁFKA JE LÁFKA.......,což může v řadách diváků vyvolat na rtech nejeden úsměv.

 

A také systém vyhodnocení výsledků bude poplatný tomu, že se jedná o desátý ročník .....

 

Málčik* – - je kategorie pro rodiny s přívěsnými vozíky. Pojede se jako scorelauf na stejné mapě jako kategorie Maxim a Meresjev s tím rozdílem, že bude mít zkrácený časový limit na tři hodiny. Zkušení analogii této kategorie znají z etapového orienťáku SIXNUMBERS. (www.sixnumber­s.cz) *… protože ve vozících nebudou jen chlapečkové, připouštíme, že název Málčik je do jisté míry politicky nekorektní. Proto se rodičům s holčičkami umožní tuto kategorii nazývat Ďévočka, případně Málčik i Ďévočka. Ale na druhou stranu vše začíná na M, tak jsme chtěli dodržet nějakou linii.

 


Program Ruské Rulety 2011

 

Pátek 17.6.2011

 

20:00 – 21:30 / Prezentace kategorie Meresjev 22:00 – 22:15 / Výklad trati pro Meresjevy 23:00 – … / Start do první noční etapy

 

Sobota 18.6.2011

 

někde v noci se možná vrátí Meresjevové 7:30 – 9:00 / Prezentace kategorií Mrazík, Maxim a Málčik 9:15 – 9:30 / Výklad trati pro Mrazíky, Maximy a Málčik 9:45 – … / Start dvojic Mrazík, Maxim a Málčik cca 10:30 – … / Start kategorie Meresjev do druhé etapy do 18:00 by se většina dvojic měla vrátit 18:00 – 19:00 / Vyhlášení výsledků 19:00 – ? / kulturní program zvolený dle počtu přeživších a zůstavších

 

Přihlášky ukončíme 10 dní před startem prvního závodníka.

 

Více informací a přihlášky na strankách www.bakovdevils.cz

 

Děkujeme a těšíme se na vás!!!

 

Bakovdevils,Six­Numbers team & a spol.

 


foto/thumb/0000117357.jpg
 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.83   images/ga_count.png 864

Ruská Ruleta podesáté a naposledy

TitulekAutorDatum
Putovní RuletaSemish04.05.2011 09:47:55
images/line1.gifRe: Putovní RuletaAnonym08.05.2011 11:05:55© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 14
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif