pozvánka

09.05.2006 - Petr Mach

V Hluboké nad Vltavou se v tomto roce opět uskuteční soutěž pro tříčlenné štafety v rámci závodu světového poháru XTERRA Czech. Týmy ve složení plavec, cyklista a běžec se postaví na start 15 minut po hlavním závodě a bude je čekat úplně stejná tra jako všechny světové hvězdy terénního triatlonu.

 

Závod nabízí několik novinek. Například rozdělení štafet do kategorií podle pohlaví a věku slibuje mnoho vítězů v cíli a tím možnost výrazně se prosadit i rekreačním sportovcům. Zvl᚝ budou oceněny také štafety složené ze zaměstnanců jedné firmy nebo štafeta s největším součtem hmotnosti všech závodníků!

 

Bude se soutěžit o množství věcných cen. Všechny dospělé vítězné týmy si odnesou sud piva Budweiser Bier a další lákavou novinkou jsou peněžité výhry, kdy si tři nejlepší štafety v absolutním pořadí mezi sebou rozdělí 18 000 korun!

 

1,1 KM PLAVÁNÍ
První členové štafety zahajují závod plaváním v řece Vltavě. Start je nad jezem a plavce čeká 500 metrů proti slabému proudu, poté se otočí kolem bójky a plavou zpět. U jezu je čeká krátký výběh po břehu, který bude zpestřením nejen pro ně, ale také pro velký počet diváků, kteří tuto disciplínu každým rokem se zájmem sledují. Pak borce čeká ještě 100 metrů plavání až k depu, kde plácnutím dlaně předávají pomyslný štafetový kolík svému cyklistovi.

 

35 KM MTB
Cyklista okamžitě vyráží na okruh, který vede v lehkém terénu a už na třetím kilometru zavede závodníky do Staré obory. Ta je po celý rok veřejnosti uzavřena a otevírá se pouze pro závod XTERRA Czech. Přibližně v polovině cyklistické části je u zříceniny Karlova hrádku první občerstvovací stanice.Tra pak pokračuje oborou zpět na Hlubokou. Tam, opět v prostorách depa, dochází k předávce štafety běžci

 

11 KM BĚH
Posledním členem štafety je běžec, který musí absolvovat dva okruhy zámeckým parkem s průběhem přímo kolem gotického zámku Hluboká. Úvodní strmé stoupání k zámecké zahradě pokračuje v převážně rovinatém terénu a na každém druhém kilometru je k dispozici občerstvovací stanice.

 

Do cíle mohou dobíhat současně všichni tři účastníci štafety, aby si užili euforii ze sportovního výkonu a potlesk diváků. Po závodě následuje bohatý doprovodný program s tradičním kančím gulášem, pivem, živou muzikou a ohňostrojem. Pokud nemáte partnery do štafety, tak nezoufejte a podívejte se do sekce bazar na www.xterra.cz, tam si můžete podat inzerát. Štafetový závod XTERRA CZECH TEAM startuje 24. června v Hluboké nad Vltavou ve 12:15. Přihlásit se můžete již dnes na www.xterra.cz!

 

foto/_0000008572.jpg


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 3.13   images/ga_count.png 944

Velký závod XTERRA štafet!

TitulekAutorDatumŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 20
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif