ostatní

04.02.2014 - Aleš Gregor

foto/_0000124000.jpg
Kam umístit svá jízdní kola?

V posledních letech stále přibývá vášnivých cyklistů, kteří tomuto sportu doslova propadli. Jakmile je za okny příjemné počasí, již sedlají své kolo a vyrážejí vpřed novým zážitkům, a poznávají nová místa. Pokud i vy patříte mezi ně, jistě jste se mohli především ve městech setkat s mnohými problémy, které souviseli například se stojany na kola. Ačkoliv se mnohá města snaží, ne vždy dokážou reagovat tak pružně, a vyjít cyklistům vstříc. Mnozí jsou tak stále odkázání pouze na to, aby svá kola opírali o zeď, či o jiná místa, čímž je samozřejmě mohou lehce poškodit.

Kam ukládáte svá kola doma?

Samozřejmě s uložením kola nesouvisí pouze to, kam ho postavíte při vaší jízdě, kdy se jdete například občerstvit. Souvisí s tím také to, kam ukládáte svá kola doma. Některé typy stojanů si totiž lze pořídit i pro své domácí použití, a mít je tak umístěná například ve vaší garáži, nebo i jinde. V tomto ohledu je však oblíbený i držák na kola, který může sloužit pro umístění na stěnu. Tam je pevně upevněn, a následně na něho stačí umístit vaše jízdní kolo, které tak nijak nepřekáží v prostoru. I to je řešení, které mnoho cyklistů velmi hojně využívá.

Jde hlavně o bezpečnost

 

V souvislosti s těmito držáky na kola souvisí také bezpečnost, jelikož mnoho lidí je nemá umístěny ve sklepích, ale uvnitř svého bytu. Zde tak jsou kola mnohem více v bezpečí, než právě ve sklepních prostorách. S bezpečností ale souvisí i běžné venkovní stojany pro cyklisty. K nim je totiž možné kolo zamknout, a tak výrazným způsobem eliminovat to, že až přijdeme zpět, bude kolo pryč. A to rozhodně není nijak příjemná situace, jelikož objasnitelnost podobných případů je velmi nízká, a tak mnozí lidé jenom těžko dostanou své odcizené kolo zpět. A totéž platí, i pokud vám je ukradeno ze sklepů. Tak buďte opatrní a dávejte si na něho velký pozor.


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.65   images/ga_count.png 716

Kam umístit svá jízdní kola?

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 26
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif