pozvánka

19.03.2016 - Miroslav Hák

Dálkový pochod Krajem rybníků vznikl v roce 1977 původně jako čistě dálkový pochod. S rozvíjející se cykloturistikou, zvláště po r.1989, výrazně převažují cyklisté nad pěšími turisty. Proto byla akce zaměřena tímto směrem, nicméně trasy pro pěší turisty zůstaly zachovány. Jen pro představu. V r.2007 byla dosud historicky nejvyšší účast 1555 účastníků, z toho 356 pěších. Za startovné pouhých 30Kč získá každý účastník popis trasy se svým individuálním číslem. V cíli obdrží diplom se svým jménem a počtem ujetých kilometrů a drobnou pozornost. Po trase je několik kontrol, kde je k dispozici kontrolní razítko. Není striktně požadováno dodržení dané trasy. Každý účastník si může zkrátit nebo prodloužit trasu dle svých možností. Počet kilometrů, který v cíli udá pro zápis do diplomu je čistě otázkou jeho svědomí. Jen informativně je vyhodnocován nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastník. Vzdálenější účastníci si mohou zajistit ubytování v ubytovně TJ nebo v penzionech ve městě. Na místním nádraží je půjčovna kol ČD.

 

Na jarním Krajem rybníků je v cíli posezení s hudbou pod pergolou.

 

Akce se opakuje každoročně, vždy poslední víkend v dubnu.

 

Celou akci pořádá oddíl Turistiky při TJ ve Veselí nad Lužnicí. V posledních letech se zadařilo, ve spolupráci s městem Veselí nad Lužnicí, získat dotace z EU. Díky ní bylo možné mj. pořídit velkou mapu regionu, nechat vytisknout diplomy na podstatně vyšší grafické úrovni a pořídit další věcí k vylepšení služeb startujícím.

 

Pořadatel
oddíl turistiky při TJ LOKO Veselí nad Lužnicí
Kontakt: Miroslav Hák, 724172827, hakmira@seznam.cz
www.krajemrybniku.cz


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.89   images/ga_count.png 731

Krajem rybníků 2016

TitulekAutorDatum© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 29
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif