o závodech

23.08.2006 - Petr Mach

Potřetí se o uplynulém víkendu jela XTERRA v Žitavě na Olbersdorferském jezeře a podruhé zde zvítězil Ronny Dietz! Žitava leží v Německu přímo na hranicích s Českou republikou, proto byl O-see Challenge zařazen jak do XTERRA German Tour, tak také do série XTERRA Czech Tour, na start se postavilo bezmála 400 závodníků a mezi nimi také spousta Čechů.

Německý reprezentant Dietz vedl již po úvodním kilometrovém plavání, Jan Kubíček na něho ztrácel dvě minuty, Jiránek tři a Žilák čtyři. Náročný bikový okruh dlouhý 30 km vedl přes kopec Hvozd. Cyklistika jako vždy zamíchala kartami, na čele se udržel Dietz, ale Kubíček se mu přiblížil na dohled, minutovou ztrátu měl Žilák, o další půl minuty zpět byl Jiránek a pátým místem po kole podtrhl úspěch českých barev ještě Pavel Jindra.

Závěrečný běh v okolí jezera již vítěze nezměnil, pořadí na stupních vítězů po cyklistice změnil pouze Tomáš Jiránek, který dokázal předběhnout Žiláka a bral v sobotu bronz. Mezi ženami byl opět vidět zajímavý souboj sester Loubkových. Mladší Kateřina lépe plavala, ale Ivana ji opět dokázala předjet na kole a na běh vybíhala s minutovým náskokem, který v cíli ještě mírně zvýšila. Třetí doběhla Dáša Svěráková.

V sobotu Český pohár v terénním triatlonu pokračuje závodem v Přední Výtoni u Lipna, kde se pojede XTERRA již počtvrté.