o závodech

05.10.2006 - TomᚠNádr

Příští čtvrtek, deset minut před půl osmou poběží na druhém programu České televize pořad Maxtreme. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, pokud by toto vydání Maxtremu nebylo napěchováno rovnou třemi reportážemi z bikových akcí a to ne ladajakých.

 

foto/_0000017199.jpg
V jedné z reportáží se ohlédneme za Mistrovstvím ČR ve Freestyle BMX, konkrétně disciplínou street, které za nemalé účasti jezdců proběhlo v minulém víkendu ve skate parku na pražské Štvanici. Štvanice, ač jde o park postavený speciálně pro jednu ze zastávek světovéh poháru ve skateboardingu byla upravena dle gusta bikerů a nabídla nejednu možnou variantu především pro technické jezdce. Více o akci najdete v reportáži na Freeride.cz/bikes.

Dále se s kamerou podíváme za hranice České republiky, na jiho-východ do hlavního města Srbska, Bělehradu. Bělehrad zcela jistě většina z vás alespoň jedou za život navštívila v rámci cest do tehdejší Jugoslávie. Reportážní team Freeride.cz ovšem do bělehradu tentokráte zavítal na prestižní MTB akci s názvem Red Bull Vozi Bre. V areálu Kalemegdanské pevnosti nedaleko centra města nad soutokem řek Sávy a Danube si zde dali pod křídly rudého býka dostaveníčko nejlepší světový slopestyle a freestyle jezdci na mtb. A že šlo o neskutečnou podívanou o tom není pochyb. Ostatně reportáže z obou dnou akce si můžete přečíst zde (pátek) a zde (sobota). Krom toho přikládáme ještě obsáhlý fotoreport od nejlepšího českého freestyle mtb fotografa Jakuba Vlčka a samozřejmě i videoreport.

 

Poslední zastávkou ve čtvrtečním pořadu Maxtreme bude německý Norimberk. Právě Norimberk je již druhým rokem hostí největší městský mtb slopestyle na starém kontinetnu a nebudeme daleko od pravdy, pokud řekneme i na světě. Řeč je o Red Bull District Ride. Letos se Red Bull District Ride rozroztl na dvě zastávky. První proběhla na sluncem rozpálené Sicílii (zde najdete video). Během té druhé jsme s kolotočem District Ride zavítali opět do Norimberku. Zvučná jména na startovní listině slibovala nadstandardní divácký zážitek a kreativně postavená tra tento pocit jen podtrhovala. I přesto, že akci nepřálo počasí, jezdci předvedli neskutečné triky a více než čtyři a půl tisíce diváků si rozhodně přišlo na své. Pokud se chcete před shlédnutím reportáže na ČT 2 dozvědět o Red Bull District Ride v Norimberku více, najdete vše potřebné v online zpravodajství přímo z místa konání na Freeride.cz/bikes.

 

Ještě jednou tedy připomínáme - čtvrtek, 12.10., 19:20 v pořadu Maxtreme na ČT 2. Nenechte si to ujít...


 
images/palec_nahoru.gif12345images/palec_dolu.gif
images/ga_level.png 2.98   images/ga_count.png 853

Biky na ČT2

TitulekAutorDatum
Dobrý info!Martin Bali-Jenčík05.10.2006 13:58:36
images/line1.gifRe: Dobrý info!Aleš Gregor05.10.2006 14:25:47Š Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 27
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif