images/fm_new.gifUž vím co je to Malevil, vím co je to cyklistika

images/fm_reply.gif
No, Jardo, jsi pašák
16.05 12:06 - Jiří Waldhauser
Přiznám se, moc jsem nevěřil, že to „dáš“, vím, jak se s bratrem štengrujete..Jseš mladej kluk, musíš vydržet všechno, v pátek jsem mluvil krátce s Martinem, když jsem se presentoval na dlouhou. Martin říkal, něco v tom duchu, že starší lidé mají větší výdrž, ale zapoměl dodat, že jsou zákonitě pomalejší. Pro mne přihlásit se na dlouhou byla neskutečná odvaha, spíše bych řekl „drzost“, co bylo platné že jsem si část poslední 50-tky projížděl a stále se vyptával parťáka, kudy že to vede dál..časový limit v polovině závodu jsem přešvihl asi o hodinu. Týden před závodem jsem byl nervozní jak panic před první stykem, na manželku jsem byl zlý („Zdeňko, promiň“),věděl jsem, že to je hrana, moje maximum, možná laťka příliš vysoko, ale pro mne výzva, která se neodmítá. Volba oblečení, vyjížděl jsem z Nového boru po ose v půl osmé nebyla jednoduchá. Slabé elasťáky, dlouhé bez vložky, a vršek dobrou bundu „Craft“ s odepnutýmí rukávy, pod tím triko Coolmax, rovněž bez rukávů, takže jsem měl holé ruce. Ve sjezdech jsem měl tlapky rozklepané nejen terénem. Nevzdávám, ale napadla mne myšlenka, jak to dlouho vydržím. Normálně jezdím s blatníkem vzadu, pod rámem také nějaké chránítko, vše jsem sundal, nebylo to lehké, jenom jsem čekal až vyjde sluníčko. Potom mne dojeli a předjížděli startující na krátké trati, dohromady jsem napočítal asi 340závodníků + motospojky. Snažil jsem se nepřekážet a stále zastavoval v těžších místech ve sjezdech.
„Vávrovky“ jsem pojal jako suvenýr, takže když jsem se ptal kuchaře, co míchal guláš, jestli jako mám nárok, když jsem je nechal doma pravil, „tak to máte smůlu“, pivo jsem si dal v blízké hospůdce v Mařenicích a upaloval domů. Za Cvikovem mne chytla bouřka s průtrží mračen, částečně mne umyla a kolo jsem také trochu ošplouchal v nejbližší větší louži, abych nepřijel domů jako prase. Pak ještě asi 2hodiny jsem kmital, abych uvedl sebe, oblečení a kolo trochu do původního stavu.
Takže Jaroslave, jsi pašák, blahopřeji Ti.© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 15
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif