images/fm_new.gifS ubrusem na věčné časy a nikdy jinak

images/fm_reply.gif
Finská
27.05 00:42 - Bervid
Obchod ve Finské znám, bydlím poblíž. Vřele souhlasím, že ti kluci, co to vedou, jsou do toho zapálení a své věci rozumí. Kola mají špičková, ostatní doplňky taky. Bohužel i ceny jsou špičkové, ale proč ne - pro fajnšmekry OK. Oceňuji, že se u nich dají (nebo aspoň ještě donedávna daly) testovat sedla. Taky jsem po nich jednou chtěl něco od Bontrageru, nemohli to sehnat, pak to splašili někde na veletrhu v Německu a nezištně mi to poskytli. Naštvali mne vlastně jen dvakrát, bohužel (pro mne) tím pro mne návštěvy u nich skončily. Poprvé mi při centrování kola údajně zjistili "odejité" konusy, a slíbili je dodat a vyměnit. Předběžná cena měla činit něco okolo 200-300 set (Campa). Jaké bylo později mé překvapení, když mi nakonec naúčtovali přes 900 Kč!!! Obratem jsem se spojil s Berounem (Šírer). odkud mne také ruče informovali, že maloobchodní cena kónusů opravdu činí jen asi 200 nebo 300. Vím, že každý se snaží z něčeho žít, ale přece jen... Podruhé mne naštvali, když tam mají válet zahraniční cyklistické časopisy, najmě slavné ProCycling, a odmítli je by i zapůjčit.... Ale to je jen můj problém. Jinak jsou to skvělí kluci, vřele obchod doporučuji.
images/fm_reply.gif
ubrus
04.05 22:43 - Redy
Rad bych dodal, ze krome ubrusu by kazdy biker, tedy nejed biker, mel mit u sebe hlavne rucnik a ted k tomu nekoli informaci o rucnicich ze Stoparova pruvodce po galaxii.

Pokud jde o ručníky, Stopařův průvodce po Galaxii o nich říká hned několik věcí. Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře a bikera. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě poustí, Karkrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale zato značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý. Co je však ještě důležitější, je obrovský psychologický význam ručníku. Tak například když nějaký paďour (paďour = ten, kdo není stopař) zjistí, že stopař má ručník, automaticky předpokládá, že vlastní rovněž kartáček na zuby, žínku, mýdlo, krabici sušenek, čutoru, kompas, mapu, klubko provázku, sprej proti mravencům, výbavu do deště, skafandr atd. ap. A nejen to. Rád stopaři půjčí kterýkoli ze jmenovaných předmětů nebo cokoliv jiného, co stopař nešastnou náhodou "ztratil". Onen paďour si totiž pomyslí, že ten, kdo dokázal stopovat napříč a našíř celou Galaxií, žít v drsných podmínkách a za pár šupů, porvat se s osudem a přeprat ho, a kdo přesto vždycky ví, kde má ručník, je zřejmě člověk, s nímž je nutno počítat. Tento obrat ostatně pronikl i do stopařského slengu. Lze například říct: "Hele, sasuješ toho húpyho Forda Prefecta? To ti je teda frúd, kterej fakticky ví, kde má ručník."
(sasovat = znát, brát na vědomí, seznámit se s, poznat po sexuální stránce; húpy = opravdu děsný frajer; frúd = opravdu děsně správný frajer.)


images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: ubrus
04.05 22:45 - Radovan Vlček
Tak tohle jsem nějak nepochopil.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: ubrus
04.05 22:48 - Aleš Gregor
To je cetlej rony a jeho rpaslíci.. Rony je programátor, má to všechno jinak
images/fm_reply.gif
Re: Re: Re: ubrus
04.05 23:02 - Redy
no v tomto pripade o trpasliky nejde ani o ty cerveny
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: Re: Re: ubrus
05.05 00:42 - Aleš Gregor
úchlárna na jedno brdo - už sem ti asi řikal abys mi je poslal viď?
images/fm_reply.gif
Re: Re: ubrus
04.05 23:00 - Redy
to nic jen to ve mne vyvolalo vzpominku na uvedenou knihu, kdes bez rucniku nedal ani ranu. mimochodem v praze uz se konala rucnikova party vsech stoparu, co takhle kdybyste vy bikeri udelali ubrusovou party, mohlo by to vypadat zajimave (asi jako kdyz si to prahou sinul dav vysinutych rucnikaru).
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: Re: ubrus
05.05 22:12 - Miroslava Rýdlová
Náhodou ten ubrus vypadá dost dobře, tu adresu si musím pamatovat pro případ, že bych chtěla rozšířit řady ubrusářů....
Párty - dobrej nápad, ale jen za deště, jinak by to byla párty mraků a mraků mušek a někde dole pod nima bikeři v ubrusech
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: ubrus
04.05 23:13 - Martin Bali-Jenčík
Konečně pořádná literatura. Snad se mi tady začne i líbit....
Hele Redy, občas sem něco přidej, a tady u těch kol mentálně nezakrníme
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Brýle od Specializedu
04.05 22:06 - Radovan Vlček
co to je za typ brýlý od toho Spešlu???? Já mám objednaný HALFTIME model s Adaptaline(TM) sklama (bratru za 2.690,-), ale o brýlých co píšeš jsem neslyšel, tak mi to zajímá. Dík.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Brýle od Specializedu
04.05 22:11 - Vladimír Mojžíšek
jsou to brýle ARC
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: Brýle od Specializedu
04.05 22:15 - Radovan Vlček
Aha, materiál tedy super, ale jinak mi vůbec neberou. A ta cena 5.999,-Kč, tak to už je taky úchylárna.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
aaa je to.
04.05 22:03 - Radovan Vlček
už je to v pohodě, koukám link opraven. Taky jsem vždycky ve střehu, když něco píšu.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
nejmenovaného...
04.05 22:00 - Radovan Vlček
proč nejmenovaného? To řekni, a všichni víme, kde jsou fajn lidi a dobře se nakupuje, ne??? Tady se na reklamu nehraje. Tady je to pro nás všechny.
P.S. A skoro celou druhou půlku článku mᚠjako aktivní link. Ale funguje to, tak v poho.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: nejmenovaného...
04.05 22:07 - Vladimír Mojžíšek
už jsem to opravil. Ten obchod je samozřejmě Programcycle v Praze ve Finské ulici a kluci jsou LukᚠKlezl (Doktor), Martin Voříšek a Kroupa.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: nejmenovaného...
04.05 22:36 - Aleš Gregor
Zase sem se nasmál.. Díky
Co je to přesně za ubrus mᚠfotky - to je nádherná recenze - jak na ubrus tak na brejle, tak na ten krám - hoď název pěkně do článku a klidně i fotky těch čípků a toho krámu taky, a z toho kluci něco maj když sou šikovný! )

Čau Aleš
Jo Sixtus je superŠ Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 17
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif