images/fm_new.gifCyklistická navigace nejen na kolo - Holux Funtrek 130 Pro a mapy SmartMaps

images/fm_reply.gif
Holux
04.03 15:35 - pan Klobouk
Ok, s tím tepákem jsem přestřelil. Ale trvám na svém že rastrové mapy (navíc v příšerném mapovém klíči od Planstudia - horší už je snad jen Shocart) se všemi principiálními nevýhodami jsou pořádný krok zpět. Popisné informace v mapě se musí zvlášť při jízdě směrem na jih luštit fakt výborně. A šermovat za jízdy stylusem, to taky musí být zábava k popukání.
images/fm_reply.gif
Re: Holux
11.04 09:21 - Tom Atom
Vy jste fakt pako...podle toho co píšete jste Holux nikdy nedržel v ruce, jinak byste věděl, že se otáčí samozřejmě tak, že popisky na mapě přečtete bez nutnosti otáčet přístrojem...no ale pobavil jse mě touto hláškou ) Myslím, že nemá smysl rozebírat tady rozdíly, výhody a nevýhody rastovch map oproti vektorovým. Ostatně běžný uživatel si lépe zvykne na rastové právě díky tomu, že mají tak blízko ke klasickým tištěným mapám. Tím neříkám, že jsou lepší, ale mě naprosto vyhovují. V článku nebyla taky ani zmínka o tom jaké mapové podklady jsou lepší. A příště až budete hodnotit něco o čem víte totální prd, tak si o tom aspoň něco zjistěte, ušetříte si tím ostudu
images/fm_reply.gif
Za stejné peníze více muziky od Garminu?
17.01 08:09 - jurasek77
Pan Klobouk očividně držel v ruce pouze nějakou maketu,ve stylu vystavených mob. telefonů v supermarketech,jinak by při prohlídce funkcí nemohl minout položku Senzory v nastavení přístroje.Cítím z toho příspěvku místo objektivity pouze závist.Na to mám jednoduchou radu,zahoďte Garmin a kupte si Holux.Teprve pak pochopíte,jak velký blábol jste napsal.
Naprosto souhlasím s Honzou i Krustym,jen bych opakoval to co napsali.
S pozdravem J.M. Ostrava
images/fm_reply.gif
Holux .
19.12 11:15 - Honza.
Holux používám druhý rok a opravdu naprostá spokojenost.Garmin se s ním nemůže rovnat.Především ohledně map ,plánování tras , navigování v terenu ,čitelnost displeje za jízdy a vyhodnocování tras na PC .Chvíli trvá než se pochopí systém smartmaps a jeho ovládání.Potom si ho člověk přizpůsobí podle svých potřeb.Snímače kadence a tepu od Garmin spolupracují bez problému.Používám i na geocaching.Baterii používám 1200 mA.Vždy vydržela v terenu déle než já.
images/fm_reply.gif
výborný
15.12 11:40 - Krusty
S funtrekem jezdím již nějaký čas a mohu zatím jen pět chválu. Super mapy, perfektní displejem dobrá výdrž. Prostě na jezdění podle mapy super. Absolvoval jsem na tom i pár dovolených kde to neznám a využíval jsme především navigaci. Na každé křižovatce i v terénu víte kam jet bez zastavování, to prostě nemá chybu!
images/fm_reply.gif
Holux v pohodě
10.12 16:20 - tomy
Tepák se připojí bezdrátově přes ANT+, stejně jako k jinému zařízení třeba od Garminu. Holux dokonce podporuje i Garminí snímače. Takže no problém, naprostý standart.
images/fm_reply.gif
dobrej fór
10.12 15:33 - pan Klobouk
Dobrej fór. Píše se rok 2012. Když jsem ten cajk vzal loni v Letňanech na veletrhu do pracek, nestačil jsem se divit. Jako dlouholetý vlastník Garminu se musím těmhle pokusům o tůristickou GPS jen smát. S Oregonem máte za skoro stejně peněz (včetně mapy) daleko více muziky. Jak se k Holuxu třeba připojuje tepák?© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 16
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif