images/fm_new.gifTermín přihlášek na SixNumbers se pomalu chýlí ke konci.

images/fm_reply.gif
CEREK - Centrální registr jízdních kol pro ČR
25.07 14:45 - Tonda Cerek
CEREK - Centrální registr jízdních kol pro ČR
Centrální registr jízdních kol pro ČR (zkratka CEREK) je určený pro registraci Vašeho jízdního kola, coby nástroje prevence kriminality, ale i nástroj na dohledání skutečného majitele nalezeného jízdního kola.
Koncem roku 2013 vznikl celorepublikový online registr jízdních kol pro ČR. Cílem tohoto registru je vybudovat nástroj podobný registru automobilů, tedy zkomplikovat zlodějům jízdních kol jejich přeprodej. V České republice podle statistik v domácnostech existuje téměř 6,3 mil. ks jízdních kol a nových se ročně prodá zhruba 350 000 ks. Ročně je odcizeno necelých 10 000 ks kol a meziročně toto číslo stouplo o 25%. Zlodějů tedy přibývá. Registr CEREK si dává za cíl pokusit se tento trend zastavit. Do registru se může zaregistrovat každý, kdo vlastní jízdní kolo, staré i nové. Registrace z domova probíhá tzv. online ZDE, registrace trvá odhadem 2 minuty a je zpoplatněna poplatkem 50,- Kč/1 kolo. Registraci však můžete provést také v rozrůstající se síti autorizovaných partnerů. Do tohoto projektu se již zapojilo více než 70 městských policií po celé ČR. Jejich seznam najdete ZDE. V registru se již zaregistrovalo téměř 8 000 ks jízdních kol (za 6 měsíců) a registrace stoupají. Díky registru již 10% odcizených jízdních kol zde zaregistrovaných se statusem ODCIZENO se vrátilo původním majitelům. CEREK také jedná o propojení s Policií ČR.
Zdroj: CEREK.cz© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 33
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif