images/fm_new.gifFórum k závodu Okolo Polevska 2015

images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
startovné
26.04 23:15 - Josef Brada
Zdravím,podle mého názoru se touto částkou závodu moc dobře nepovede-450kč????? za podpory LASVIT????Bohužel a myslím si,že spousta hooby se na to vysee.... necpochopím takový ranec za tento normalní závod za podpory mnoha sponzorů-je to škoda-spíš to lidi odrazuje-jeden okruh 450 korun-2 okruhy 450korun :-/// je to zarážející !Mimochodem tento závod ja a moji kamarádi vynechámme
Je čas se zamyslet
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: startovné
27.04 20:12 - Roman Horký
Ahoj Josefe, ač jsem spolu s kamarády a mou rodinou také pořadateli mnoha závodů, nedovolím si soudit zda je startovné vysoké či nízké. Každý z pořadatelů má jiné startovací podmínky a ty zná pouze dotyčný člověk, který závod pořádá. Ale samozřejmě díky za názor závoďáka, který jezdí na závody v našem regionu.
Trochu mě to mrzí, že se nezúčastníte (ty, Lukáš i Honza) ale to je vaše věc tak snad jinde na startu čus.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: startovné
02.05 07:51 - Oldřich Starý
Ahoj, souhlasím s Pepou, startovné je skutečně vysoké. Cena se dá srovnat se závody velikosti Malevil (tam je ale v ceně spousta upomínkových předmětů a občerstvení), apod. a i mě se zdá, jako by seriál Peklo Severu cílil na účast jezdců, kteří mají startovné hrazené ze sponzorských darů třeba i některých měst. Tuhle sezónu ještě odjedu komplet, je to můj hec, ale pokud startovné v následujícím roce zůstane stejné, pojedu příště jenom Fofr. Je to škoda, protože myslím, že stejně to řeší a řešit budou mnozí hobíci, čímž klesá účast a atmosféra závodů.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: Re: startovné
03.05 14:35 - Roman Horký
Ahoj, jen pro úplnost, Malevil v předprodeji je za 550,- do 15.1. ; za 650,- do 7.6. Na závodě Okolo Polevska byl v předprodeji za 350,- s tričkem. Této možnosti využilo 10 lidí ?!? Zde tedy stejná cena jako srovnatelný závod Bohemie MTB maraton (mimochodem každoročně velmi povedený). V den závodu potom 450,-. Pokud tě to zajímá, tak skalní pořadatelé Pekla Severu cílí na úplně všechny, kteří umí jezdit na kole a chtějí se příjemně pobavit, někteří i zazávodit. Věř že závod takového formátu v počtech účastníků do cca 250 bude vždy maximálně finančně na nule (a to i za podpory měst a obcí) ! Každopádně jsem rád, že sem někdo něco napíše a aspoň se něco dozvíme. V případě závodu Okolo Polevska se o výši startovného v příštím roce určit pobavíme. Díky za přízeň, které si já osobně vážím. Bikům zdar.
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: startovné
03.05 20:58 - Miroslav Patka
Ahoj bajkeři a bajkerky,

jako pořádající bych se k tomuto téma rád vyjádřil. V první řadě jsem udělal rychlou rešerši, kolik stojí maratony v okolí. 50 Bezděz - 400 Kč předprodej, 500 Kč na startu, 50 Český Ráj, 400 Kč předprodej, 500 Kč na startu, Okolo Liberce 400 Kč předprodej, 400 Kč na startu bez startovního balíčku, jen občerstvení a tak bych mohl pokračovat poměrně velkým výčtem závodů, od nichž se kvalitou myslím nelišíme. Zázemí závodu, značení tratě, motocykl, záchranáři, občerstvení v ceně startovného. Pro představu ze 450 Kč si můžete odečíst 60 Kč startovní balíček (bohužel, na tak malý závod nám ENERVIT dá jen slevu, ale nic zdarma), občerstvení (70 - 90 Kč salát/klobása+pití), občerstvovací stanice cca. 30 Kč/účastník(ionťák zdarma i před závodem, banány, sušenky, energetické tyčinky), ceny v celkové hodnotě 16 000 Kč, speaker, záchranáři, diplomy, startovní čísla, povolení...to vše je za peníze. Také občerstvení a pamětní triko pro pořadatele, protože to je jediná odměna, kterou dostanou, za to, že se starají o vaší bezpečnost. Navíc, když neumíte dobře odhadnout, kolik bude účastníků, musíte mít vždy něco navíc, což bohužel vzhledem k expiracím vstoupí také do nákladů.
Zkuste si kamarádi pořádat nějaký závod a uvidíte, že při místním počtu závodníků (skoro vždy méně než 100 dospělých) a obvyklém startovném Vás přijde závod po odečtení příjmů ze startovného na cca. 20-30 tis, které kryje v letošním roce pro každý závod z velké části právě Lasvit. Pro Lasvit má podpora Pekla Severu nulovou marketingovou hodnotu, důvod, proč ho podporuje významnou částkou, která kryje náklady a trofeje, je podpora lokální cyklistiky, protože je to místní fenomén, který za podporu stojí. Zkoušeli jsme získat podporu různých sportovních značek, ale zatím neúspěšně. Každá firma totiž u podobných akcí hodnotí přínos a tím jsou vyšší tržby za prodej zboží nebo služeb. Asi si umíte představit, že pro Lasvit je to bez efektu. Protože to není tajemství, tak letos přispívá Lasvit částkou 80 tis. Kč v penězích a dalších 100 tis. Kč v trofejích. Část z uvedených prostředků bude použita na závěrečný "gala" večer s celkovým vyhlášením, kde vystoupí například hudební skupina Seven.
Musím říct, že po tom, co jsem si přečetl vaše rady, uznávám, že závodníci, kterým sociální situace nedovolí zaplatit ve startovném vše, co jsem uvedl nebo se nepřihlásí předem, budou mít speciální startovné ve výši 250 Kč bez občerstvení a startovních balíčků a bude třeba větší spokojenost. Možná také konečně mnohem více lidí využije možnost přihlášení předem, protože startovné zachováme na 350 Kč (samozřejmě včetně start.balíčku, občerstvení a trika). Ale to je na Vás. Věřte mi, že pořádání závodu stojí mne osobně a plno dalších lidí několik týdnů příprav a to vše děláme zdarma jen proto, abychom Vám dali možnost změřit své síly a udělali Vám radost.
Přesto, že mi to celé přijde líto, děkuji Vám za Vaše cenné rady a komentáře a rád se nechám pro příští rok poučit.

díky Mirek
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: startovné
04.05 11:58 - Bohumil Vyhnálek
Nazdar chlapi!
Letos sice Peklo severu vynechávám (ke startovnému jsem ještě přičítal náklady na cestu z Říčan u Prahy, a to už fakt lezlo do peněz!), ale chci podpořit Mirkovu myšlenku z konce jeho příspěvku: startovné 250,- bez startovního balíčku (např. triček mám plnou skříň) a bez občerstvení. To je přesně to, co (dle mého) hodně bikerů uvítá. Pokud se na závodě vydám, na jídlo nemám několik hodin ani pomyšlení (poukaz dostávala manželka). Osobně u 50 km maratónu ani občerstvovačku nepovažuji za nutnou. A když už bude, stačí voda/ionťák. Jednu tyčinku (nebo 2) dle vlastní chutě s sebou v kapse uvezu. Na občerstvovačce se pak už nezdržuji. A pokud má někdo po závodě hlad a žízeň, nechť si koupí podle chuti nebo si dá třeba svačinu přivezenou z domova, připravenou milující polovičkou.
Další věc: ceny pro vítěze. Kvůli cenám nikdo tyto závody nejezdí. Ceny (diplom, pohár) mohou být dobrou motivací pro menší děti. Od cca juniorů výše bych nedával nic (nebo max. diplom). Oceněni by mohli být až nejlepší v seriálu na závěrečném galavečeru.
Tolik moje názory k věci.
Doufám, že se na Vás aspoň jednou přijedu podívat! Myslel jsem si na Polevsko nebo Fofr nebo Jedlovou. (Polevsko jsem i kvůli startovnému škrtl předem.)
Pořadatelům přeji zdar v jejich práci a všem ostatním ať Vám to jezdí!
Zdraví Bohouš
images/fm_reply.gif
Re: Re: Re: startovné
04.05 20:23 - Josef Brada
Bohouš to myslím napsal asi nejlíp jak ohledně cen,občerstovací stanice během závodu a hlavně jídlo po závodě-každý za svoje-lidi se na závody neženou kvůli guláši,pivu a triku-i když je fajn.Za mě 200-300korun za závod bez ničeho
Vím,že to je dost velká fuška dát tyhle závody do kupy-čest a dík lidem co s tím mají víc než dost práce-ale tímhle tempem bude lidí na startu míň a míň viz.letos veterani apd.Já chci jezdit na závody s kamarádama jen tak pro radost a vzájemný hec jako spousta jiných bikeru,těším se na Jedlovou a na fofr,který nej nej závod
s pozdravem Chose
images/fm_mess.gif images/fm_reply.gif
Re: Re: Re: startovné
10.05 11:32 - Oldřich Starý
Ahoj Míro, myslím, že toto je opravdu krok správným směrem. Uvidíš, že s touto možností na startu přibude mnohem více závodníků a závod se tím stane populárnější v širším okruhu cyklistů. Trasa je to opravdu krásná.
Co se týká dobrovolníků/pomocníků, pevně věřím, že v případě dotazu by se ti přihlásilo hafa lidí a to i bez vidiny trička zdarma, nebo jiné odměny. Mě do nich můžeš rovnou počítat. Rád ti pomůžu se zajištěním a organizací.
Měj se© Bikebase.cz 2007 – Bikebase systém pro prezentaci závodníků a vyhodnocování výsledků s okamžitým zveřejněním na internetu. Právě nás tu je: 18
Autor projektu: Aleš Gregor, graphics: Michal Mach, coder: REDY TUGO images/rss.gif