images/bb2.png

Údaje o závodu

Název: KELLYS PAHORKÁČ - 10. ročník
Seriál:

Cykloakce Rumburk 2009

Kontakty:
Region: Ústecký krajtelefon: 602 112 875
Místo konání: Rumburk-restaurace Dymníkkontaktní osoba: Pavel Brabec
Disciplína: MTB Maratonemail: kolabrabec@centrum.cz
Datum konání: 22.08.2009 - web: www.pahorkac.cz
Správce: Pavel BrabecBikebase web:
Vedeno pod číslem: 1200 

Kategorie

MužiŽeny
Mladší chlapcido 12
Starší chlapci13 - 14
Kadeti15 - 16
Junioři17 - 18
Muži19 - 29
Veteráni I30 - 39
Veteráni II40 - 49
Veteráni IIIod 50
Mladší dívkydo 12
Starší dívky + kadetky13 - 16
Juniorky + ženyod 17

Ostatní údaje

Závod otevřen pro příchozí
Při registraci budeme přijímat BB čísla místo rodných čísel a po závodě odešleme výsledky na server www.bikebase.cz
Jsme vybaveni čtečkou čárových kódů pro příjem registračních BB karet
Pořadatel:
Jméno: TJ-Rumburk odd. cyklistiky, Kola Brabec
Ulice: Nádražní 6
PSČ / Město: 408 01 / Rumburk
Banka / číslo účtu: Česká spořitelna Rumburk / 922835389/0800
Stručný popis závodu:

MTB maratón šluknovskou pahorkatinou pro širokou sportující veřejnost.Pro kategorie žáků až kadetů XC-závod NOVINKA!!!! Sočástí letošního Pahorkáče bude i etapa SIX NUMBERS !!!Jak jsme avizovali, letošní oficiální poslední akce pořádaná oddílem SixNumbers bude 22.8.09 etapa bodovacího závodu SixNumbers-Pahorkáč 2009. Máte tak jedinečnou možnost přijet si okouknout prostor příštích týdenních šestietapových SixNumbers 2010.

 

Ke spojení s týmem KOLA BRABEC RUMBURK došlo až po nezbytném osahávání obou osvědčených pořadatelských skupin, proloženým mnoha různobarevnými nápoji a tato společná akce má být malinko předčasným loučením s prázdninami a má vedle své sportovní tváře tak trochu konkurovat hudebním festivalům, bo naše nabídka bude více jak přepestrá.
Bodovací závod na horských kolech v prostoru Šluknovského výběžku.

 

Závod (netradičně jen dvojic) na horských kolech s mapou turistického měřítka.

 

Závod je součástí cyklistického závodu PAHORKÁČ

 

Je určen pro ty , co si chtějí zazávodit i pro ty, co si chtějí jen tak zajezdit a pak se pobavit - trasu si vybírá každý sám podle svých schopností a možností. Pojede ten, kdo má rád kolo a zkušenosti s mapou mohou být minimální.

 

V terénu bude umístěno více kontrolních bodů s různým bodovým ohodnocením a vaším úkolem je v limitu posbírat nejvyšší počet bodů. Více o strategii tohoto závodu se dozvíte na našich webových stránkách www.sixnumbers.cz v článku Pro ty, co ještě nikdy nejeli bikové dobrodružství

 

Teda krom toho, že kontroly už budete mít zakresleny v mapě od nás.

 

Pořadatel:
Cykloteam SixNumbers, o.s. Nový Bor
Kontaktní email: sixnumbers@seznam.cz

 

Datum závodu:
22. srpna 2009

 

Centrum závodu:
Rumburk – Staré Křečany areál Dymník – bude značeno z centra města

 

(Loc: 50°56'32.894"N, 14°31'20.76"E)

 


Limit:
je pevně stanovený (4 hodiny) a každá minuta navíc je penalizována. Pokud přijedete 1-5 min. po limitu sebereme vám 2 body za každou minutu, od 6 minuty výš -5 bodů za každou minutu, takže se snažte přijet na čas.

 

Přihlášky:

 

Přihlašovací formulář najdete ZDE. Přihlášky přijímáme do 18.8.2009 !!!!. Po přihlášení obdržíte kontaktním e-mailem potřebné informace k zaplacení a kód, který uvedete jako variabilní symbol při platbě . Přihláška bude tedy platná až po zaplacení s uvedeným kódem. V případě jakýchkoliv změn se obracejte na nás s tímto kódem, abychom Vás snadno identifikovali.

 

TADY si můžete zkontrolovat, kdo už je přihlášenej a s kým tedy budete soupeřit.

 

Další zájemci, se mohou přihlásit na místě za zvýšené startovné. Počet startujících je omezen.
Závodníci mladší 18 let musí startovat s písemným souhlasem rodičů či zákonných zástupců.

 

Start:
22.8.2009 v 11:30
Po startu obdržíte bodové hodnocení kontrol a záleží na dvojici, jakou strategii postupu zvolí, aby v daném časovém limitu získala co největší počet bodů.

 

Délky tratí:
Pro všechny kategorie limit 4 hodiny

 

Kontroly:
Označování kontrol proběhne kleštičkami do průkazek, které obdržíte na prezentaci. Do průkazky musite označit to políčko,které odpovídá pořadovému číslu kontroly.

 

Prezentace:
22.8.09 od 8:00 do 10:30

 

Vypsané kategorie:

 

MM, DD, MD (dvojice mužů,žen,mixky)

 

 

Mapa:
Turistická 1:50000. Dvojice dostane jen jednu mapu, další člen ve dvojici, pokud o to bude stát, si může druhou přikoupit při presentaci.

 

Startovné:
za dvojici 300 Kč do data uzávěrky přihlášek, na místě startovné 400 Kč za dvojici

 

Ubytování:
stanování v prostoru okolo romantického Dymníku

 

Vyhlášení vítězů:
proběhne 22.8. společně s Pahorkáčem v centru závodu v předvečer kulturního programu. Vyhlášení na Pahorkáči má vždy jedinečnou atmosféru, to mi teda věřte.

 

Večerní kulturní program:
Jak už jsem psal v upoutávce na tento závod, Pavel "Čamry" Brabec , doyen severočeské cyklitiky, podplukovník československé lidové armády, lamač všech dívčích srdcí a ozdoba všech kadeřnických salónů v Rumburku si krom vysilujících tombol potrpí hlavně na kulturní stránku svých akcí a letošní peckou našeho společného večera nebude nikdo jiný, než legenda české rockové a jestě hlasitější scény, stejně hezky ostříhaný Tony Ducháček a GARAGE

 

No a aby byla noc patřičně dlouhá a naše zásnuby řádně oslaveny, budou zde již tradiční rumburští hrdinové Čamrákovych akcí Tři Sestry Revival a poloslušnej, ale zato hodně Hustej Wimpy

 

Žolíkem večera však může být i anglicky psaný pražský Čaj o páté.

 

Takže on to vlastně bude takovej malej fesťáček.

 

Pravidla a podmínky závodu:

 

1. Účastníci jsou povinni dodržovat obecná pravidla chování v přírodě. V případě nerespektování těchto pravidel se účastníci vystavují možnosti diskvalifikace a postihu ze strany majitele pozemků nebo státních institucí.

 

2. Každý z účastníků obdrží při registraci k závodu turistickou mapu a seznam všech kontrolních bodů.

 

3. Startuje se v pravidelných vlnách s intervaly po 1 minutě - do startovní zóny je proto nutné dostavit se nejméně s 5 minutovou časovou rezervou tak, aby závodníci byli včas připraveni na svůj startovní čas. Jestliže se závodník dostaví později, přijde o své minuty bez náhrady.

 

4. Závodní limit je pevně stanovený a každá minuta navíc je penalizována.

 

5. Pořadatelé nepřebírají odpovědnost za zdravotní stav účastníků, technický stav bicyklu atd. Závodí se za plného silničního provozu. Účastníci svým podpisem v přihlášce stvrzují, že závodí na vlastní nebezpečí.

 

6. Pořadatelé prosí závodníky o respektování zásad chování v přírodě - neodhazování papírů, nezanechávání obalů, neježdění mimo cesty , nehulákání v lese jak na lesy, prostě chovat se jako slušnej člověk.

 

7. Celý závod se řídí pravidly MTBO (Mountain Bike Orienteering), která jsou k dispozici v na www.mtbo.cz, jedinou vyjímkou je použití kol, nemusí splňovat požadavky na rozměry, znamená to, že je možné jet i na trekingových kolech.

 

8. Pořadatele si vyhrazují právo na úpravu časového programu závodu.
Případné změny budou s dostatečným předstihem uveřejněny na webových stránkách SixNumbers a nebo na Kola Brabec Rumburk.

 


Za pořadatele SixNumbers

 

Vladislav Báža Lepšík

Ředitel závodu: Brabec Pavel
Prezentace:

V místě startu od 9:00h

Přihlášky zasílejte na adresu:

Přihlášky přes web závodu,nebo za zvýšené startovné na startu závodu.

Startovné:

Hlavní závod 400,-Kč předem do 18.8.2008 zaslat na účet č.6713028/5500,variabilní symbol - číslo ze startovní listiny, spec.symb.005
na startu 450,-Kč
kadeti 100,-kč ostatní kategorie zdarma

Trasa:

Závod bude dlouhý 72km a z 80% se pojede v terénu. Převýšení bude cca 1200m. Podrobná mapa bude k nahlédnutí u prezentace.
Pro dětské kategorie samostatné XC-závody v prostoru rozhledny Dymník 22.8.2009

Občerstvení:

1. Šluknov Nové Hraběcí - 22 km - pití
2. Tanečnice - 42 km - jídlo, pití
3. Brtníky - 55 km - jídlo, pití (pivo, chleba se sádlem)
4. Cíl 72 km - pivo, GULÁŠ NA PORCELÁN,DOMÁCÍ štrůdl- (pro závodníky zdarma)

Předpis:

Všichni účastníci závodu jsou povinni dodržovat platný soutěžní řád pro závody horských kol v České republice. Podmínkou v účasti je řádně vyplněná a podepsaná přihláška účastníka závodu, a to bez požadavku jakékoliv změny nebo výhrad.Účastník svým podpisem na přihlášce vyjadřuje souhlas s podmínkami závodu a prohlašuje, že bere na vědomí, že se závod jede za plného silničního provozu a že bude dodržovat jeho pravidla stanovená vyhláškou č. 30/2001 Sb.
Závodu se účastní na vlastní nebezpečí, s plnou ochrannou přilbou,dále prohlašuje,že mu není známa žádná překážka spočívající v jeho zdravotním stavu, která by mu bránila ve startu a
bere na vědomí, že pořadatel závodu neodpovídá za případnou škodu na zdraví a věcech, pokud nebude prokázáno jeho zavinění nebo pokud odložené věci nepřevzal do úschovy.
Zájemcům o účast na našem závodě doporučujeme zavřít k tomu účelu pojistnou smlouvu a před závodem se podrobit lékařskému vyšetření. Finální výsledková listina bude vyvěšena v prostoru cíle nejpozději 1 hodinu po dojetí posledního závodníka.
Protesty proti výsledkům závodu je možné podat pouze v den závodu u hlavního rozhodčího. Podpisem výsledkové listiny hlavním rozhodčím jsou výsledky považovány za definitivní. Pozdější reklamace u pořadatele závodu nebudou uznány.
Upozorňujeme na nebezpečí krádeže kol v prostoru startu a v průběhu prezentace. Pořadatelé závodu neručí za škody vzniklé závodníkům, ani za škody způsobené závodníkem třetí osobě.

Zdrav. zajištění:

Záchraná služba Česká Kamenice,Rumburk

Šatny a sprchy:

V prostoru startu a cíle,parkování zdarma,stanování zdarma,mytí kol,promítání.....pro závodníky zdarma.

Ceny:

Věcné pro prvních pět závodníků v každé kategorii,PRICE MONEY pro nejlepší závodníky v hlavní kategorii,bohatá tombola,vstupné na koncerty a stanování v areálu zdarma

Časový harmonogram:

08:30 -10:30 PREZENTACE
11:00 START HLAVNÍHO ZÁVODU
11:15 START DĚTSKÝCH ZÁVODŮ XC/ML.ŽÁCI-KADETI/
16:00 Vyhlášení tomboly a výsledků závodu,po vyhlášení výsledků následuje bohatý kulturní program/FIVE O'CLOCK TEA, Tři sestry revival banda,skupina Garage Tonyho Ducháčka ,Hustej Wimpy.

Informace:

Pod vrcholem tanečnice je z důvodu průjezdu CHKO Labské pískovce nutno absolvovat cca 150m úsek pěšky. Úsek bude viditelně označen a zabezpečen pořadatelem. Závodník, který neuposlechne toto nařízení bude vyloučen! Ze závodu bude též vyloučen závodník, který bude odhazovat odpadky mimo zónu u občerstvovacích stanic!