o závodech

09.05.2015 - Oldřich Starý

Tak Hrádek 2015 je za námi, se vší hořkou pachutí, co za sebou zanechal. Dlouho se zúčastuji závodů a snažím se k tomu vést i děti. Syna to i přes svůj věk 5-ti let skutečně baví a nutno dodat, že se mu daří (do dnešního dne 4. v průběžném pořadí). A to i přes veškeré příkoří, které tyto závody, byť dětské, provází. Vrcholem byl však Hrádek. Těžko synovi zdůvodnit, proč ostatním soupeřům, bavíme se zde o čele průběžného pořadí tj. 1. až 10. místo, pomáhají při startu rodiče. Drží je a roztláčí, tím znevýhodňují a degradují výkony ostatních dětí, které startují a jedou bez pomoci. Nejsem rodič, který by šílel kvůli prkotině, ale když se trmácíme 30km, platíme startovné a nakonec pořadatelé ze závodů udělají frašku. To je už opravdu na pováženou, zda si tento seriál zaslouží takovou pověst. Myslíte si, že pokud se někomu něco nelíbí má protestovat? Souhlasím, jenomže když jsem se snažil poukázat na tu skutečnost, dostalo se mi pouze pochopení a rady, že příště si mám stěžovat před startem ... co k tomu dodat. Nejsmutnějším bylo, že stížností, byť ne stejnou, se začali pořadatelé zabývat, až když si přišel stěžovat zástupce sponzora, jehož syn přišel o třetí místo díky tlačení rodičů soupeře do cíle. Tak třetího posunuli na čtvrté místo a ostatním startujícím tím ukázali prostředníček. Děkujeme, příště asi bude lepší kluka táhnout celý závod. Sice nás z prního posunou na druhé, ale co, jsme na bedně ne? Aby tomu všemu nebylo konec, poslední kapkou byl závod můj. Ve sjezdu za cílovou bránou potkat otylého "fanouška", jenž se tam bez skrupulí dere nahoru, aniž by dával pozor a díky němuž jsem letěl přes řidítka a skončil s naraženými žebry, zády, sedřeným bokem a zničeným rámem, to už jenom potvrzuje můj názor na tento závod. Nezmiňuji ani zmatky v pořadí dojezdů, např. diskvalifikace syna, který dojel a bez pomoci (po připomínce opraveno), zmatek v počtu kol u nadějí 2 (později opraveno),... atd., atd. Tak bravo chlapci! Zase jste jednou zklamali na plné čáře!